ADVENT V DRAŹĎANOCH a pútnicke miesto JIŘETÍN pod Jedlovou
Novinka Možnosť zľavy
ADVENT V DRAŹĎANOCH a pútnicke miesto JIŘETÍN pod Jedlovou

ADVENT V DRAŹĎANOCH a pútnicke miesto JIŘETÍN pod Jedlovou

Lux bus Termín: 8. 12. 2018 - 9. 12. 2018 Cena: 99 EUR Číslo zájazdu: 1400/248

V cene je zahrnuté:

 

V cene nie je zahrnuté: 

Program zájazdu:

1.deň:

odchod zo Senice o 6.00 hod. (možný nástup Kúty, Brno,. Svitavy, Litomyšl, Vysoké Mýto, Hradec Králové) do pútnického miesta Jiřetin pod Jedlovou. Ubytovanie v areáli kláštora kongregácie Dcér Božské Lásky. V areáli je unikátna krížová cesta a Kaplnka sv. Kríža. Náboženský program, osobné modlitby, prechádzka v nádhernej prírode, možnosť výletu do  termálnych kúpeľov Toskana Therme v Bad Schandau, Nemecko.  Večera, osobné voľno

2.deň:

Po raňajkách odchod do Drážďan /9 hod. prestávka/. Počas adventu sa po celom meste konajú Vianočné trhy. Pravdepodobne najznámejšie sú na tzv. vianočnej míli, ktorá sa každoročne umiestňuje pozdĺž Prager Straße. Účasť na nedeľnej dopoludňajšej sv. omši v Katedrále Najsvätejšej trojice o 10.30. Prehliadka historického centra, fakultatívne možnosť návštevy Zwingra. Uvidíte unikátny "Winterlights Drážďan" - 15 metrov vysoký vianočný strom a efektný blesk. Vedľa tribúny nájdete kulinárske špeciality z jednotlivých regiónov celého Nemecka. Objavíte tiež dom Santa Clausa, ktorý vykúzli sviatočnú atmosféru pre deti aj dospelých. Osobné voľno, podvečer odchod  po rovnakej trase ako pri nástupe.

Popis pútneho miesta Jiřetín pod Jedlovou v malebnej prírode Lužických hôr

Počiatky tohto pútneho miesta sú spojené s povesťou o zázračnom kríži, ktorý nechal na úpätí vrchu blízko  Jiřetína pod Jedlovou postaviť v prvej tretine 17. storočia najmladší syn protestantskej rodiny Donthovej. Pri ceste do exilu v Sasku sa mu prisnilo, že ho Ježiš na kríži vyzval k návratu. Modlitba pri novovztýčenom kríži vrátila Donthovi zdravie.  O založenie pútneho miesta sa zaslúžil najmä kňaz Gottfried Liessner (zomrel r. 1787). V roku 1759 začal s výstavbou krížovej cesty s jedenástimi rokokovými výklenkovými kaplnkami, postavenými na úpatí Krížovej hory, a rokokovou kaplnkou Božieho hrobu. Krížová cesta bola vysvätená 17. 9. 1764. Pôvodnú drevenú kaplnku z roku 1759 nad 12. a 13. zastavením krížovej cesty zničila o dvadsať rokov neskôr víchrica, kríž zostal nepoškodený. Pútnická kaplnka sv. Kríža sa stavala v priebehu 2. polovice 18. storočia. Roku 1783 bol položený základný kameň nového barokového kostola, dokončený bol až v roku 1796. Stavbu zdržiaval nedostatok financií a zrušenie kaplnky dekrétom cisára Jozefa II. Následne ako mešťania z Jiřetína p.J. stavbu vykúpili a venovali obci, mohla byť kaplnka dostavaná. Nad hlavný oltár bol prenesený starý drevený kríž a obraz Panny Márie.  Veža v priečelí kaplnky sv. Kríža bola dostavaná roku 1886. Západne od kostola bola v roku 1764 vyhĺbená studňa a roku 1869 postavený gloriet so sochou Nepoškvrnenej Panny Márie od Jakoba Groha z Rumburka. Vzácna Krížová cesta v Jiřetíně pod Jedlovou je Pamiatkou roku 2017. Vyhrala v celoštátnej súťaži. Ubytovanie priamo v areáli kláštora.

 

Kúpele Toskana Therme v Bad Schandau.

Termálne kúpele Toskana Therme v Bad Schandau sa nachádzajú v blízkosti hraníc. Vďaka tejto polohe ich vyhľadáva veľa českých turistov. Rozkladajú s na ploche 1830 m² neďaleko námestia. Pripravený je báječný Wellness & Beauty program a Liquid Sound® – jedná sa o tečúci zvuk, kúpanie pri farbách, vôňach, tónoch a svetle. V bazéne i nad bazénom s teplou slanou vodou sú umiestnené reproduktory. Hudbu budete počúvať v špeciálnom chráme tečúceho zvuku s kupolou s 360 stupňovou projekciou snových krajín z farebného svetla. Pripravené sú atrakcie pre deti aj dospelých: vnútorný aj vonkajší plavecký bazén, vyhrievaný bazén s masážnymi tryskami, divoká rieka, detský bazén so šmýkačkou.

Relaxovať môžete v saunovom svete vo fínskej saune, v saune so studenou parou alebo saune pre začiatočníkov. Je tu pre Vás aj saunovacia záhrada, bylinkový kúpeľ a studená para. V ponuke Toskana Therme Bad Schandau sú aj rôzne masáže ajurvédu, Thalasso alebo kúpele s aromatickými olejmi, prípadne v okvetných lístkoch ruží. Pre extra terapiu možno vyskúšať laserovú teranebo koupele s aromatickými oleji nebo v okvětních lístcích růží. Možno tiež vyskúšať laserovú terapiu, sopečné minerálne bahno, gymnastiku alebo striedavé sprchy. Pre návštevníkov so zdravotnými problémami je v ponuke rehabilitačné cvičenie. V areáli nechýba ani možnosť dobrého jedla. Il Ristorante Toskana ponúka chutné stredomorské špeciality. Tiež je tu kaviareň a bistro s vonkajšou terasou.

 

Otvorené:

Pondelok - Štvrtok: 10:00 – 22:00

Piatok a Sobota: 10:00 – 24:00

Nedeľa: 10:00 – 22:00

 

Pri splne sú kúpele otvorené až do 2 hod. ráno a ponúkajú nočný program.

 

Vstupné:

Dospelí: 14 € / 2 hodiny, 18 € / 4 hodiny, 24 € / celodenné vstupné

Deti do 14 rokov: 7 € / 2 hodiny, 9,50 € / 4 hodiny, 12 € / celodenné vstupné

Každá ďalšia hodina: 3 €

Rodinné vstupné: 29 € / 2 hodiny, 38 € / 4 hodiny, 50 € / celodenné vstupné

10 návštev dospelí: 120 € / 2 hodiny, 150 € / 4 hodiny, 210 € / celodenné vstupné

10 návštev dieťa: 60 € / 2 hodiny, 75 € / 4 hodiny

 

Rodinné vstupné zahrňuje vstup pre 2 dospelé osoby a jedno dieťa do 14 rokov. Každé ďalšie dieťa platí vstupné 4 €

ADVENT V DRAŹĎANOCH a pútnicke miesto JIŘETÍN pod Jedlovou 8. 12. 2018 - 9. 12. 2018 je už po termíne.