ARGENTÍNA A ČILE - PATAGÓNIA, OHŇOVÁ ZEM
Novinka
ARGENTÍNA A ČILE - PATAGÓNIA, OHŇOVÁ ZEM

ARGENTÍNA A ČILE - PATAGÓNIA, OHŇOVÁ ZEM

Lietadlo Sprievodca: Sprievodca: Mons. Ján Majerník Termín: 8. 11. 2017 - 21. 11. 2017 Cena: 2490 EUR Číslo zájazdu: 1047/065

V cene je zahrnuté:

V cene nie je zahrnuté:

Program:

1.deň:

zraz v Bratislave okolo obeda, transfer na letisko do Viedne, odlet do Buenos Aires.

2.deň:

Buenos Aires – Prehliadka mesta: hlavné mesto Argentíny, alebo Paríž Južnej Ameriky, Buenos Aires, ktoré nosí hrdo tento titul. Nájdete tu tradičnú európsku architektúru, dláždené uličky lemované množstvom kaviarní, obchody so starožitnosťami a trhy, aróma údeného hovädzieho – barbeque. Buenos Aires je domovom vynikajúcich miestnych návrhárov, nájdete tu množstvo výrobkov z kože. Buenos Aires je domovom tanga, preto si určite vychutnajte večeru spojenú s tango šou. Po prílete do Buenos Aires transfer do hotela, oboznámite sa s programom a popoludní Vás čaká prehliadka mesta. Navštívite historické  a politické centrum mesta: mestská časť San Telmo s dláždenými uličkami, La Boca plné smiechu a tanga, elegantné a aristokratické Recoleta s veľkými palácmi. Prehliadka bude trvat 3-4 hodiny.

3.deň:

Buenos Aires - Ushuaia – Beagle kanál: transfer na letisko a let do Ushuaia. Po prílete transfer do hotela. Nasleduje výlet loďou pozdĺž kanála Beagle. Panoráma. Uvidíte množstvo voľne žijúcich morských živočíchov, ako kormorány a tulene na ostrovoch De Los Lobos a De los Pajaros. Výhľad na Čile a Argentínu, nemôžeme zabudnúť spomenúť maják Les Eclaireurs. Počas prehliadky bude pre Vás pripravené občerstvenie s obľúbeným Argentínskym nápojom maté.

4.deň:

Ushuaia: Tierra del Fuego Národný Park (HD): cesta na koniec sveta, alebo celodenný výlet do Národného Parku. Unikátna a impozantná krajina Tierra de Fuego, kde Vás čaká pešia turistika cez hustý zelený les s odborným výkladom. Vláčik nie je zahrnutý v cene.

5.deň:

Ushuaia - El Calafate - El Chalten:  transfer  z hotela a prelet do El Calafate. Po prílete presun do hotela v El Chalten. Budete prechádzať pri rieke Leona, ktorá spája jazero Argentino a Viedma. Pri rieke uvidíte Dom, kde sa Butch Cassidy a Sundance Kid skrývali takmer mesiac po tom, čo vylúpili banku. El Chalten  - vysoko hodnotená turistická destinácia nachádzajúca sa na úpätí hory Fitz Roy, obklopená ľadovcami, jazerami, riekami a lesmi, skrytý klenot juhu. Môžete si prezrieť okolie, prejsť sa okolo malého vodopádu, alebo relaxovať v miestnom pivovare.     

6.deň:

El Chalten hory a jazerá: buďte pripravení na vzrušujúci deň  v divokej prírode. El Chalten ponúka širokú škálu možností s rôznym stupňom  obtiažnosti. Z hotela môžete ísť na krátku prechádzku s výhľadom na Rio de las Vueltas, lesa Leng, kde budete mať možnosť vidieť všetky druhy vtákov. Ak hľadáte úžasný výhľad na hory, za hodinu a pol túry sa Vám naskytne z Cerro Torre. Pre milovníkov turistiky môžete pokračovať až k základni Torre, alebo osemhodinovou túrou sa dostanete až k Fitz Roy a celého masívu od Laguna de los tres. Jedná sa o namáhavejšiu turistiku, ale zážitok stojí za to. Sprievodca Vám všetko vysvetlí a sami sa rozhodnete, ktorá z turistických trás bude pre Vás najvhodnejšia.

7.deň:

El Chalten - El Calafate: transfer do hotela v El Calafate. Nachádza sa v patagónskej stepi, suché a dramatické prostredie. Na hranici Lago Argentino (najväčšie jazero v Argentíne), považované za hlavné mesto ľadovcov, brána k celosvetovo známemu ľadovcu Perito Moreno. Zvyšok dňa relax, alebo môžete preskúmať túto oblasť či podniknúť výlet k Laguna Nimez (1 km) s nádherným západom slnka.

8.deň:

El Calafate: Perito Moreno Ľadovec: celodenná prehliadka Ľadovca Perito Moreno  v národnom parku Los Glaciers (svetové dedičstvo UNESCO od roku 1981) Sprievodca Vám poskytne všetky dôležité informácie, ktoré by ste mali vedieť a o ktorých ste možno ani netušili. Po príchode sa Vám naskytne nádherný výhľad na ľadovec z náučných chodníkov a vyhliadkových plošín. Výletnou loďou sa dostanete bližšie k ľadovcu, k 80 m vysokej ľadovej stene! Podvečer návrat do hotela. Fakultatívne sa môžete  rozhodnúť pre Big Ice Trekking alebo Mini Trekking – výlet na ľadovec (za príplatok).

9.deň:

El Calafate - Puerto Natales: dopoludnia transfer do Puerto Natales. Dôležité! Nie je povolené zobrať si žiadne čerstvé potraviny, rastliny, semená atď. z Argentíny do Chile. Pravidlá sú veľmi prísne a pokuty môžu byť veľmi vysoké. Ak si nie ste istí, čo je povolené a čo nie, prosíme o zdokladovanie (poskytnú Vám formulár) a budú Vás informovať, čo je povolené si zobrať so sebou. Puerto Natales je malé mesto, východiskový bod k návšteve svetovo presláveného Torres del Paine. Väčšina hotelov sa nachádza pár blokov od autobusovej stanice. Prechádzka pozdĺž brehu úžinou Magellan, vychutnáte si nádherný výhľad alebo môžete relaxovať v jednej z malých kaviarní.

10.deň:

Puerto Natales – Torres Del Paine Tour: skoro ráno odchod na celodennú prehliadku do Torres del Paine Národného Parku. Po ceste uvidíte nandy, lamy guanaco, patagonské zajace a kondory. Dnes Vás čaká dlhý deň, ale veríme, že si ho užijete. Uvidíte Salto Grande, Lagúnu Marga, Lago Pehoe, Cuernos del Paine a samozrejme známe Torres del Paine. Večer transfer do hotela.

11.deň:

Puerto Natales - Punta Arenas – Prehliadka mesta a Victoria Noa Múzeum: dnes sa presuniete do Putna Arenas (3-4 hodinová jazda autobusom), do najjužnejšieho mesta v Čile, aristokratické a štýlovo Európske mesto. Po príchode transfer do hotela. Poobede budete objavovať čaro tohto mesta založeného na pobreží úžiny Magellan. Úžasný panoramatický výhľad na Punta Arenas a úžiny Magellan z vrchu Mirador, návšteva historického centra mesta vrátane zaujímavých pamiatok, ako je námestie  Muñoz Gamero.

12.deň:

Punta Arenas - Santiago de Chile: ráno trasnfer na letisko a odlet do Santiago de Chile. Po prílete transfer do hotela. Vitajte v Santiagu! Domov Pisco Sour, rôzne morské plody a Cabernet Sauvignon, najbezpečnejšie mesto v Južnej Amerike, krajina extrémov – ideálna kombinácia pre skúmanie krajiny, hory a oceán.

13.deň:

Santiago de Chile: transfer na letisko  a odlet do Európy.

14.deň:

prílet do Viedne, transfer do Bratislavy

 

Snahou partnera je zabezpečiť všetky výlety podľa itinerára. Avšak vzhľadom k poveternostným podmienkam a prírodným katastrofám alebo akýmkoľvek iným okolnostiam, ktoré by mohli ovplyvniť akýmkoľvek možným spôsobom Vašu bezpečnosť, má partner právo zmeniť poradie služieb

ARGENTÍNA A ČILE - PATAGÓNIA, OHŇOVÁ ZEM 8. 11. 2017 - 21. 11. 2017 je už po termíne.