Austrália a  Nový Zéland
Novinka Možnosť zľavy
Austrália a  Nový Zéland

Austrália a Nový Zéland

Lietadlo Sprievodca: Mons. Ján Majerník Termín: 21. 1. 2018 - 11. 2. 2018 Cena: 5450 EUR Číslo zájazdu: 1152/011

Austrália

V cene je zahrnuté:

9 x ubytovanie v Austrálii s raňajkami (Melbourne: Ibis Styles The Victoria Hotel 3*-nie je možná manželská posteľ a v cene nie je zahrnutý skorý check-in, ale až od 14:00 hod., Cairns: moderné apartmány Cairns Queenslander Apartments-hibiscus suite 3*, Sydney: Ibis Budget Sydney East 2*. Konečný výber hotelov sa môže meniť. V Sydney buď 2* hotel v centre alebo 3-4* hotel mimo centra. Služby plne licencovaného česky hovoriaceho sprievodcu počas programu v Austrálii, kompletná doprava, transfery a trajekty počas programu, 7 x obedové dvojchodové menu vrátane 1 nápoja, 1 x tropický bufet na lodi počas plavby na Útes, 1 x pravé austrálske grilovanie, originálne aktivity: vyhliadka z Eureka Tower, jazda historickou električkou, vstupné do prírodného parku Hartley´s Crocodile Adventures, jednosmerná jazda lanovkou Skyrail nad dažďovým pralesom, celodenná plavba na Útes so šnorchlovaním a obedom, jedinečná prechádzka s domorodým sprievodcom v rokline Mossman, plavba trajektom v Sydney okolo Opery, jazda najstrmšou lanovkou na svete do rokliny Jamison v Modrých horách (UNESCO), potrebné vstupy do všetkých národných parkov počas programu, turistické víza do Austrálie (len pre držiteľov  SK a CZ cestovných pasov)  

V cene nie je zahrnuté:

komplexné cestovné poistenie, využívanie izby mimo štandardné časy (check-in od 14.00, check-out do 10.00), ostatné stravovanie, ďalšie fakultatívne aktivity: jedná sa o všetky ostatné aktivity, ktoré nie sú explicitne uvedené v ponuke v časti „Cena obsahuje“, jedná sa obvykle o aktivity z rozhodnutia klienta (napr. v prípade dobrého počasia, vyhliadkové lety, individuálne transfery, taxi apod.), obed 26.1. v Kurande.  

Nový Zéland

V cene je zahrnuté:

9 x ubytovanie s raňajkami v 3-3,5* hoteloch, služby plne licencovaného česky hovoriaceho sprievodcu počas programu, duchovný doprovod, transfery počas programu.

V cene nie je zahrnuté:

plavba po Milford Sound 75 NZD/osoba, Queenstown - jetboat po rieke Skippers 145 NZD/osoba, Rotorua - návšteva Te Puia 52 NZD/osoba, Rotorua – maorské kultúrne predstavenie 116 NZD/osoba, Auckland - návšteva Sky Tower 29 NZD/osoba, let vrtuľníkom nad ľadovcom a Južnými Alpami od 320 NZD/osoba.
Bakšišné: Austrália + Nový Zéland 100,- €
komplexné cestovné poistenie - 66,- €

22- dňový zájazd k protinožcom s Mons. Jánom Majerníkom s leteckou spoločnosťou Emirates cez Dubaj, raňajky počas celého pobytu a obedy v Austrálii už v cene, zažijete Deň Austrálie (AUSTRALIA DAY) 26. Januára 2018

1. deň:

odlet z Európy do Austrálie.

2. deň:

prílet do Dubaja a odlet do Melbourne.

3. deň:

ranný prílet do Melbourne. Po prílete stretnutie  na letisku so sprievodcom, následný presun z letiska do centra Melbourne. (Check-in v hotely možný až od 14:00 hod.) Prehliadka centra Melbourne a širšieho okolia, relax. Jazda historickou električkou, návšteva tenisového komplexu Australian Open (zvonku), prechádzka v Čínskej štvrti Chinatown a pozdĺž rieky Yarra s moderným námestím Federácie, možná večerná vyhliadka z modernej veže Eureka 360°. Pozn.: náš zahraničný partner zaisťuje vstupenky na Australian Open 2018. Poradí s výberom vhodných vstupeniek, zaistia pohodlné miesta a program upravia tak, aby ste neprišli o žiadny program so sprievodcom.

4. deň:

jazda po  jednej z najkrajších scénických ciest sveta – slávna Veľká oceánska cesta Great Ocean Road.  Vinie sa  západným pobrežím Austrálie v štáte Victoria. Prechádza popri nádherných plážach s prímorskými letoviskami,  útesoch, buši a dažďovom lese. Pri ceste sa nachádzajú bizarné skalné útvary „Dvanásť apoštolov“, „London Bridge“ a ďalšie. Príjemné pobrežné mestečko Port Campbell. Fakultatívne  vyhliadkový let nad unikátnym pobrežím.

5. deň:

ranný check-out z hotela, transfer na letisko a prelet do Cairns. Po prílete presun do tropickej oblasti prírodného parku Harley´s Crocodile Adventures. Jedinečný rezervoár života nám umožní miestny skúsený sprievodca, s ktorým sa vydáme na prehliadku umelého jazera, ktoré obývajú desiatky obrovských krokodílov. Uvidíte tieto jedinečné tvory v ich prirodzenom prostredí. Počas návštevy tohto unikátneho prírodného parku sa stretávate tiež so vzácnymi kazuármi, červenými klokanmi, koalami aj tropickými papagájmi. Neskôr poobede prejazd do centra Cairns. Prechádzka večernou esplanádou, nákupy na miestnom nočnom trhu Night Market.

6. deň:

ranný transfer do historického mestečka Kuranda. K ceste využijete najdlhšiu lanovku sveta /7,5 km/ nad korunami stromov tvoriacich džungľu. V Kurande možnosť nákupov na miestnych vyhlásených trhoch s miestnou produkciou, návšteva rezervácie s viac ako 1500 druhmi tropických motýľov  a ochutnávka najlepších nemeckých špecialít v Queenslande. Poobede autobusom  návrat späť do Cairns.  26 januára  Austrálčania slávia najvýznamnejší štátny sviatok Australia Day.  Pripomínajú si vylodenie prvej flotily kapitána Arthura Philipa  v roku 1788  v zálive  dnešného  mesta Sidney.   Pri tejto príležitosti bude v centre Cairns bohatý program (koncerty, pikniky, otvorené športoviská, grilovanie, kúpanie v centre Cairns, športové lekcie apod.), ktorý budete mať príležitosť  absolvovať spolu s Vašim sprievodcom a tak zažiť pravú austrálsku kultúru.

7. deň:

celodenný výlet loďou k neporušeným častiam najväčšieho koralového útesu na svete Veľkého bariérového útesu /UNESCO/, na miesta, ktoré patria medzi TOP 10 potápačských destinácií na svete. Podmorský život v tejto oblasti je veľmi bohatý, a tak šnorchlovanie ponúka jedinečnú čarokrásnu scenériu, kedy sa doslova necháte pohltiť pestrofarebnou krásou koralov a podmorského života. Uvidíte korytnačky a  veľké útesové ryby. Večer zažijete  miestnu špecialitu –  pravé austrálske grilovanie. V tropickom parku v centre Cairns pre Vás sprievodca pripraví obľúbený piknik, spojený s grilovaním. K dispozícii bude lahodný výber čerstvého mäsa, steakov z klokana, grilovanej zeleniny a jemne pikantných párkov.

8. deň:

nádherný celodenný výlet z Cairns. Doobeda program v rokline Mossman Gorge – prechádzka po pralese s domorodcom a kúpanie. Poobedie strávite v najstaršom pralese na svete Daintree NP. Prejdete sa hustým porastom, ochutnáte vynikajúcu pralesnú zmrzlinu a navštívite miestnu čajovú plantáž. Deň ukončíte na úchvatnom myse Cape Tribulation s kokosovými hájmi, pralesnými potôčkami a nádhernými plážami.

9.deň:

ranný check-out, transfer na letisko v Cairns. Prelet do Sydney. Po prílete transfer do centra Sydney, prehliadka.  Úchvatné scenérie Opery a Prístavného mostu, spolu s Botanickou záhradou,  množstvo papagájov. Návšteva starobylej štvrte The Rocks s množstvom tradičných austrálskych barov, okúzľujúci výhľad na Operu a Prístavný most, vynikajúce reštaurácie a vinné bary. Následná plavba loďou v prístave.  

10.deň:

celodenný program v Sydney. Moderný prístav Darling Harbour, luxusná rezidenčná štvrť Double Bay a Rose Bay, skalnaté útesy Watsons Bay, prechádzka pri Tichom oceáne, kúpanie na pláži Bondi. Prehliadka štvrte Paddington s tradičnou viktoriánskou architektúrou, nákupy suvenírov v Chinatown i v luxusnej Queen Victoria Building a mnohé iné  zaujímavosti. Náš zahraničný partner odporúča vychutnať si vynikajúce čerstvé plody mora na rybom  trhu Fishmarket v zátoke Darling Harbour. Celodenný program v okolí Sydney môžete zakončiť prechádzkou alebo večerou v niektorej z vyhlásených reštaurácií v Darling Harbour s výhľadom na zátoku.

11.deň:

celodenný výlet do pohoria Blue Mountains /UNESCO/, vzdialeného asi 100 km západne od Sidney. Najstrmšou železnicou na svete sa presuniete do údolnej časti pralesa. Prejdete sa okolo skalného masívu Tri sestry a nevynecháte výlet k úchvatným vodopádom. Večerný návrat do Sydney, cestou zastávka v Sydney Olympic Park.

12.deň:

ranný transfer na letisko, odlet do Christchurch. Po prílete sa presuniete postupne sa obnovujúcim centrom mesta (po zemetrasení v roku 2011), prezriete si Art Centrum – bývalú univerzitu a botanickú záhradu. Uvidíte ruiny bývalej katedrály o ktorej stále nie je rozhodnuté aký bude jej ďalší osud. Ubytovanie v Christchurch alebo ideálne prejazd do Geraldine/Fairlie.

13.deň:

návšteva národného parku Mt Cook, cez priesmyk Lewis Pass a sady v okolí Cromwell. Budete sa presúvať náhornou planinou McKenzie Country, okolo  blankytného jazera Tekapo a tyrkysového jazera Pukaki. Vychádzka v blízkosti najvyššej hory Nového Zélandu – trojtisícový Mt Cook. Nádherné horské scenérie. Fakultatívne možnosť letu helikoptérou nad Južné Alpy. Lososia farma s príležitosťou ochutnať čerstvé produkty. Cez priesmyk Lindiss Pass do regiónu Otago.

14.deň:

voľný program v meste  Queenstown na brehu jazera Wakatipu. Možnosť vychádzky do botanickej záhrady, množstvo obchodov, reštaurácií, kaviarní, pešia turistika. Fakultatívne jetboat po rieke Shotover – vydáte sa priamo do centra zlatokopov – legendárny kaňon Skippers. Sprievodcovia budú potomkami pôvodných zlatokopov, jediní stáli obyvatelia kaňonu. Alebo fakultatívny výlet  parníkom Earnslaw na farmu Walter Peak Station , prípadne lanovkou Skyline Gondola na vyhliadku Bobs Peak. Budete mať možnosť panoramatického výhľadu na mesto,  jazero a okolité hory. Ubytovanie v Te Anau.

15. deň:

Fiordland (UNESCO – Te Wahipounamu) – najväčší a zároveň najatraktívnejší novozélandský národný park. Cesta Milford Road lemovaná pralesom a štítmi hôr. Krátke vychádzky, horské papagáje kea. Fakultatívne plavba po fjorde Milford Sound. Fakultatívne let vrtuľníkom nad fjordom, okolitými ľadovcami a vodopádmi. Ubytovanie v Te Anau.

16.deň:

po serpentínach vystúpite do najvyššie položeného novozélandského sedla Crown Range,  ďalej zlatokopeckým údolím Cardrona, pozdĺž jazier Wanaka a Hawea, národným parkom Mt Aspiring do priesmyku Haast Pass. Zastavíte sa pri vodopádoch a presuniete sa k divokému západnému pobrežiu. Prejdete sa pralesom ako vystrihnutým z Cesty do praveku. Ľadovec Fox v národnom parku Westland. Ubytovanie Fox Glacier/Franz Jozef.

17. deň:

ráno fakultatívne možnosť letu vrtuľníkom nad ľadovcom.  Návšteva nádherného mestečka Hokitika s umeleckými dielňami, kde spracovávajú tunajší nefrit (nazývaný aj jade alebo pounamu), výborná príležitosť  zakúpiť miestny suvenír z cesty. Národný park Paparoa – Palacinkové skaly v Punakaiki. Kolónia uškatcov pri Cape Foulwind. Ubytovanie Westport/Murchison.

18.deň:

prejazd cez národný park Nelson Lakes, zastávka  pri jazere Rotoiti ,  možnosť  nakŕmiť  úhory. Pokračovanie do  vinárskeho regiónu Marlborough, zastávka vo vinici. Popoludní sa v Picton nalodíte na trajekt a presuniete sa na Severný ostrov do hlavného mesta Nového Zélandu Wellington. Mesto založili anglickí osadníci v roku 1840 . Je to  najjužnejšie položené hlavné mesto na svete.  Podvečer osobné voľno, ubytovanie vo Welllingtone.

19.deň:

z Wellingtonu sa vydáte cez Kapiti Coast do vnútrozemia, vystúpite na náhornú planinu Central Plateau. Návšteva národného parku Tongariro, krátka vychádzka pod sopkami kde sa natáčal Pán prsteňov, fakultatívne možnosť letu vyhliadkovým lietadlom. Ubytovanie v Turangi.  

20.deň:

prejazd okolo najväčšieho jazera Taupo, vodopády Huka Falls. Rotorua – mesto geotermálnej energie a maurskej kultúry. Fakultatívne návšteva Te Puia s gejzírmi a maurský skanzen, uvidíte bývalé kúpele so záhradami. Fakultatívne podvečer možnosť maurského predstavenia. Ubytovanie v Rotorua.  

21.deň:

prejazd  pozdĺž východného pobrežia, kde  uvidíte najväčšie stromy kauri. Pokračovanie  cez zlatokopecké mestečko Waihi, podľa časových možností zastávka pri pláži. Poobede prehliadka centra najväčšieho novozélandského mesta Auckland (fakultatívne návšteva Sky Tower), podvečer odlet.

22.deň:

prílet do Dubaja a následný odlet do Viedne. Prílet do Viedne o 12.25 hod.  

Austrália a Nový Zéland 21. 1. 2018 - 11. 2. 2018 je už po termíne.