BRAZÍLIA
Novinka
BRAZÍLIA

BRAZÍLIA

RIO DE JANEIRO – APARECIDA - SAO PAULO

Lietadlo Termín: 5. 6. 2018 - 12. 6. 2018 Cena: 1190 EUR Číslo zájazdu: 1202/065

V cene je zahrnuté:

Odporúčania počas programu:

V cene nie je zahrnuté:

 

Program zájazdu:

1.deň:

Stretnutie skupiny v Bratislave v skorých ranných hodinách. Transfer na letisko do Viedne, odlet do Rio de Janeiro s prestupom v Amsterdame.  Mesto  Rio de Janeiro  Vás očarí už pri pohľade z lietadla. Toto mesto bolo založené v roku 1565, je to bývalé hlavné mesto Brazílie a je považované za najkrajšie mesto sveta vďaka úžasnej polohe medzi krásnym zálivom s rozmanitými ostrovčekmi a vysokým hrebeňm, na ktorom už začína prales. Tu horské pásma spadajú až do centra mesta a pretínajú nádherné pláže. Po prílete transfer na hotel,  ubytovanie v Rio de Janeiro.

2.deň:

Po raňajkách celodenná  prehliadka mesta, Námestie Praça 15 de Novembro, na ktorom sa nachádza palác z 18.stor. Paco Imperial (Imperiálny palác), Palác Tiradentes, parlament. Historický oblúk Arco de Teles, ktorý spája dva oproti sebe stojace domy. Z tunajšieho prístavu vyplávajú trajekty a lode do Niteroi a Ilha da Paqueta. CCBB - Centro Cultural Banco do Brasil  - kultúrne centrum s galériou, kinom, video miestnosťou a knižnicou. Konajú sa tu hlavné výstavy v meste (v centre). Zaujímavá budova so staromódnymi elevátormi a výťahmi.Candelaria Church - neoklasická katedrála nachádzajúca sa vedľa Centro Cultural Banco do Brasil, najväčšia a najbohatšia katedrála Brazílie s prvkami baroka a renesancie, najatraktívnejšia je kupola chrámu, postavená z vápenca dovezeného z Lisabonu. Mosteiro de São Bento – nádherný barokový kostol postavený v rokoch 1617 – 1641. Interiér  je zdobený zlatom, drevené sochy a maľby José Oliveira Rosu sú taktiež súčasťou interiéru. Centrom prechádzajú dve hlavné ulice, Rio Branco a Avenue Prasidene Vargas, ktorá smeruje k futbalovému štadiónu Maracaná. Známa kaviareň Colombo, ktorá je v centre Rio de Janeira, námestie Cinelandia, Arcos da Lapa - Lapa akvadukt, koloniálna štruktúra, ktorá privádzala vodu z prameňov do centra mesta. Bláznivé schody „Escadaria Selaron“, ktoré budoval umelec Selaron viac než 20 rokov, zložené z 250 schodov, ktoré sú pokryté viac než 2 tisíc dlaždicami zo 60-tich krajín s obrázkami usmievajúcich sa celebrít, rozprávkových postavičiek, červených siluet tanečníkov tanga. Ubytovanie, večera.   

3.deň:

Raňajky -  Rio de Janeiro, navštívite horu Corcovado so symbolom Ria – sochou Ježiša Krista a nezabudnuteľným výhľadom na mesto. Lanovkou sa dostanete na Cukrovú homoľu, kde sa Vám naskytne nádherný výhľad na celé mesto, svetoznáma pláž Copacabana.  Večera, ubytovanie.

4.deň:

Transfer do Aparecidy - návšteva Baziliky Minor. V roku 1717 sa miestnym rybárom zachytila do siete soška Nepoškvrnenej Panny Márie. Pätnásť rokov stála soška „nájdenej“ Panny Márie, podľa významu slova „aparecida“ v dome jedného z rybárov. Susedia k nemu začali prichádzať a modliť sa. Úcta k Panne Márii sa tu hlboko zakorenila. V roku 1955 bola postavená „Nová bazilika“, ktorá je po Bazilike sv. Petra v Ríme druhým najväčším kresťanským chrámom sveta. Ubytovanie, večera.

5.deň:

Raňajky a pokračovanie v náboženskom programe v Aparecide,  nedeľná slovenská sv. omša, návšteva starej baziliky, účasť na sviatočnej liturgii organizovanej sanktuáriom, osobné modlitby, večera, ubytovanie.

6.deň:

Po raňajkách transfer do mesta Sao Paulo. Je najväčším mestom Južnej Ameriky, ktoré je domovom veľkého počtu etník a národností. K najznámejším pamiatkam patrí Park Ibirapuera, Kongres a Obelisk,  Avenida Paulista, vrchol ekonomického, historického a kultúrneho života. Večera, ubytovanie.

7.deň:

Raňajky, osobné voľno, nákupy v Sao Paulo, poobede transfer na letisko, odlet do Európy.

8.deň:

Prílet do Viedne, následne transfer do Bratislavy s predpokladaným príchodom o 20.00 hod..

BRAZÍLIA 5. 6. 2018 - 12. 6. 2018 je už po termíne.