Cyklopúť 2018  k pátrovi Piovi
Novinka
Cyklopúť 2018  k pátrovi Piovi

Cyklopúť 2018 k pátrovi Piovi

RÍM – Lanciano – San Giovanni Rotondo – Neapol – RÍM

Lietadlo Termín: 23. 6. 2018 - 3. 7. 2018 Cena: 490 EUR Číslo zájazdu: 1278/132
Odoslať záväznú prihlášku

V cene je zahrnuté:

V cene nie je zahrnuté:

Sprievodca:

Program zájazdu:

Deň pred odchodom bude zraz v Trnave, kde si naložíte bicykle, eventuálne batožinu.

1.deň:

Transfer na letisko do Viedne a následne odlet do Ríma. Po prílete   /auto s bicyklami čaká na letisku, vyloží bicykle, naloží batožinu/, presun na ubytovanie. Možnosť večernej prehliadky mesta.
Ubytovanie:  ISTTITUTO SALESIANO T. GERINI – pútnický dom VIA TIBURTINA 994 00156 ROMA

2.deň:

Rím – L´Aquila  136 km
Bazilika Santa Maria di Collemaggio bola postavená koncom 13. storočia a sú v nej uložené telesné pozostatky pápeža Celestína V. Toho Celestína, ktorý ako jediný a posledný pred pápežom Benediktom XVI. dobrovoľne opustil v roku 1294 pápežský stolec po piatich mesiacoch so slovami: „Rezignujem z pápežského stolca z túžby po skromnosti, po čistejšom živote, svedomí... z nedostatku vlastných fyzických síl, vlastnej nevedomosti a okolitej perverznosti.“ Pápež Benedikt XVI. vraj už dávnejšie vysielal signály o svojom zámere. Portál magnificat.sk si napríklad všíma pontifikove pričasté návštevy hrobu pápeža Celestína...
Ubytovanie:    PORTA RIVERA HOSTEL  PIAZZALE CADUTI 8 DICEMBRE 1943, 27,  67100 L'AQUILA AQ, TALIANSKO

3.deň:

L´Aquila – Lanciano 131 km
Návšteva kostola San Francesco s relikviami eucharistického zázraku.  Zázrak, ktorý sa stal v roku 700, bol len začiatkom. Hostia premenená na mäso a víno premenené na krv, bez použitia akýchkoľvek konzervačných látok, sú stále prítomné v relikviári. V roku 1574 prebehlo testovanie na mäse a krvi a nevysvetliteľný jav bol odhalený. Päť kúskov zrazenej krvi má rôznu veľkosť a tvar. Ale akákoľvek kombinácia hmotnosti je stále rovnaká. Inými slovami, jeden kúsok váži rovnako ako dva, dva vážia rovnako ako tri a tri vážia rovnako ako päť.  
Ubytovanie : HOTEL LA FURNACELLE  VIA SANTA MARIA DEI MESI 23, 66034 LANCIANO, TALIANSKO

4.deň:

Lanciano – San Giovani Rotondo  160 km
San Giovanni Rotondo, kde páter Pio žil od roku 1916 až do svojej smrti v roku 1968. V kláštornej kaplnke pri modlitbe 20. septembra 1918 prijal dar stigiem, ktoré nosil na svojom tele 50 rokov.  Hoci sa páter Pio snažil svoje stigmy  skrývať,  chýr o nich sa rozniesol  a do San Giovani Rotondo začali prichádzať zástupy  veriacich, aby sa zúčastnili na Piovej svätej omši a potom v dlhých radoch čakali uňho na spoveď.
Ubytovanie: HOTEL VILLA BIANCA, VIA ANNA FREUD SAN GIOVANNI ROTONDO  

5.deň:

voľný deň v San Giovanni Rotondo
Prehliadka  areálu, hrob a múzeum Pátra Pia, krížová cesta, ubytovanie. Po večeri individuálne možnosť účasti na modlitbe ruženca v starej Bazilike o 20.30 hod.
Ubytovanie: HOTEL VILLA BIANCA,  VIA ANNA FREUD SAN GIOVANNI ROTONDO  

6.deň:

San Giovani Rotondo – Benevento   142 km
Mesto patrí k historickým pokladom. Hnedé značky, ktoré v Taliansku zvyknú odkazovať na pamiatku smerujú takmer do všetkých smerov a je len na Vás či začnete pri rímskom divadle, kresťanskej Katedrále alebo rovno pri pýche mesta v podobe Víťazného oblúku cisára Trajána. Mesto bolo kedysi pomerne významné aj vďaka svojej polohe, pretože ním prechádzala slávna cesta Via Appia. Odohrali sa tu aj dôležité udalosti počas druhej púnskej vojny, kedy práve tu v roku 214 pr.Kr porazili rímske oddiely konzula Tibéria Sempronia Graccha púnske vojsko Kartáginca Hanna.
Nad Katedrálou Santa Maria Assunta stojí nevšedná, hranatá veža ukončená malým oblúkom v ktorom je ukrytý zvonec.  10. augusta 1910 sa brat Pio prijatím kňazskej vysviacky stal pátrom Piom. Vysvätený bol v tejto katedrále v Benevento v prítomnosti matky, príbuzných a známych.
Ubytovanie:  BLUE HOTEL CONTRADA IANNASSI, 82010 SAN NICOLA MANFREDI BN, TALIANSKO

7.deň:

Benevento – Neapol  68 km
Neapol, Dóm San Gennaro, kde sú uložené relikvie sv. Januária, patróna mesta. Bol umučený v roku 305 po Kristovi. Zdobená Capella San Gennaro obsahuje postriebrenú bustu s jeho hlavou a ampulku so zrazenou krvou, ktorá sa tri krát za rok zázračne skvapalní. Castel Nuovo, Teatro S. Carlo, Piazza Plebiscito
Ubytovanie:   FABRIC HOSTEL   VIA FRANCESCO BELLUCCI SESSA, 22, 80055 PORTICI NA, TALIANSKO

8.deň:

Neapol – Pompey – Neapol  50 km
Presun do Pompejí, prehliadka antického mesta zasypaného popolom v r. 79 n. l. po výbuchu Vezuvu, prehliadka jedinečného archeologického areálu zapísaného na zozname svetového dedičstva  UNESCO (napr. Venušin, Jupiterov či Apolónov chrám, Stabijské kúpele, Veľké a Malé divadlo, preslávené fresky v dome s pozlátenými Amorčekmi, dom Vettiov, Faunov dom, dom gitaristu alebo tragického básnika či fresky v budove Lupanare).

Ubytovanie:  FABRIC HOSTEL  VIA FRANCESCO BELLUCCI SESSA, 22, 80055 PORTICI NA, TALIANSKO

9.deň:

Neapol – Cassino   102 km

Monte Cassino je vrch v Kampánii (výška 520 m), nachádzajúci sa asi 130 km južne od Ríma, na ktorom v roku 529 založil sv. Benedikt z Nursie prvé benediktínske Opátstvo Montecassino. Kláštor Montecassino ( Monte Cassino, lat. Abbatia Territorialis Montis Cassini ) je materským kláštorom (lat.Archicoenobium Montis Cassini, Monte Casino je vrch vyššie od mesta Cassino) Benediktínov v provincii Frosinone v Taliansku. Kláštorný komplex leží na 516m vysokom vrchu, bol najvýznamnejším duchovným centrom v stredoveku, veľkí teológovia (Petrus Diaconus), historici, lekári, exegéti a matematici (Pandulf) mali mimoriadny vedecký význam. Kláštor Monte Cassino sa preslávil najmä ako nedobytná pevnosť Nemcov v druhej svetovej vojne, ktorú nakoniec dobili Poliaci. Tí tam majú krásny a dôstojný cintorín.
Ubytovanie:   GRAND HOTEL PAVONE  VIA AUSONIA KM 2, 03043 CASSINO, TALIANSKO

10.deň:

Cassino – Rím   140 km
Ubytovanie:  ISTTITUTO SALESIANO T. GERINI – PÚTNICKÝ DOM VIA TIBURTINA 994 00156 ROMA

11.deň:

Rím – odlet do Viedne

Záväzná prihláška zájazdu: Cyklopúť 2018 k pátrovi Piovi

Prihláška:

Číslo pasu: v prípade cesty do Izraela a do štátov s vízovou povinnosťou je nutne aby Váš cestovný pas bol platný minimálne 6 mesiacov po návrate.

Pridať

OBSTARÁVATEĽ:

CK AWERTRAVEL, s.r.o.

Hviezdoslavova 1469/61
905 01 Senica
tel.: 034/6513896, 6512995
fax: 034/6512995
e-mail: awertravel@awertravel.sk

Základná cena490.00 EUR
Spolu490.00 EUR/osoba

Číslo pasu: v prípade cesty do Izraela a do štátov s vízovou povinnosťou je nutne aby Váš cestovný pas bol platný minimálne 6 mesiacov po návrate.