KUBA VEĽKÝ OKRUH
Novinka Možnosť zľavy
KUBA VEĽKÝ OKRUH

KUBA VEĽKÝ OKRUH

Lietadlo Sprievodca: Mons. Ján Majerník Termín: 5. 12. 2017 - 15. 12. 2017 Cena: 1890 EUR Číslo zájazdu: 1147/

V cene je zahrnuté:

V cene nie je zahrnuté:

Program zájazdu:    

1.deň:

odlet do Havany s príletom v ten istý deň, stretnutie sa so sprievodcom. Po ceste do Viñales krátka zastávka v Las Barrigonas s tabakovými plantážami a farmárskymi domami, pokračovanie na ubytovanie. Viñales je obklopené tzv. mogotmi, ktoré sú najvýraznejším charakteristickým krajinným prvkom celej oblasti. Zapísané je na zozname svetového dedičstva UNESCO.

2.deň:

po raňajkách návšteva Mural dela Prehistoria – pomaľovaná skala, ktorú nechal Fidel Castro pomaľovať v šesťdesiatych rokoch. Maľby predstavujú prehistorické výjavy.  Indian Cave (Jaskyňa Indiána), v priestoroch jaskyne sa v minulosti skrývali pred španielskymi kolonizátormi obyvatelia kmeňa Guanhatabey, boli objavené v roku 1920. Obed v Palenque de los Cimarrones. Po ceste do Havany návšteva továrne na výrobu cigár Francisco Donatien v Pinar del Rio City. Príchod do hotela a ubytovanie.  

3.deň:

po raňajkách odchod na letisko v Havane a prelet do najkaribskejšieho mesta ostrova Santitago de Cuba, druhé najdôležitejšie mesto hneď po Havane. Po prílete ubytovanie na hoteli a večera.

4.deň:

po raňajkách návšteva parku Cespedes, rodného domu Velázgueza, kasárne Moncada, cintorína Santa Ifigenia, kde sú pochovaní kubánski hrdinovia ako Jose Martí, Manuel Cespedes...Pokračujete k nedobytnej pevnosti Morro s prekrásnym výhľadom, kde navštívite Múzeum Pirátstva. Zastávka na obed v El Morro reštaurácii a transfer do hotela, ubytovanie.

5.deň:

po raňajkách odchod do Bayamo. Po ceste návšteva Sanktuária del Cobre, patrónky Kuby. Príchod do Bayamo a návšteva mesta, Námestie Anthem, Katedrálu San Salvador z Bayamo a historické centrum. Jedinečná možnosť uvidieť „Coches Coloniales“ – typ miestnej dopravy. Pokračujete do tretieho najväčšieho mesta Camaguey, známe ako mesto krčahov. Panoramatická prehliadka mesta: Iglesia de la Merced  - Kostol Merced, Námestie de los Trabajadores, Park Ignacio Agramonte, Námestie Iglesia de Nuestra Senora del Carmen, Námestie Iglesia de San Juan de Dios. Obed v Campana de Toledo. Transfer do hotela.

6.deň:

po raňajkách návšteva Sancti Spiritus, miesto, ktoré si zachovalo koloniálny štýl. Odchod do Trinidad a jeho krivolakých uličiek, návšteva Valle de los Ingenios, bývalé miesto, kde sa pestovala cukrová trstina a Múzeum Manaca Iznaga. Pokračujete návštevou hlavného námestia, baru Canchanchara, kostol Santisima Trinidad a Múzeum Romantiky alebo Múzeum Placio Cantero. Obed v Trinidad Colonial.  Ubytovanie.

7.deň:

po raňajkách odchod do najkrajšieho mesta Kuby Cienfuegos. Návšteva mesta vrátane divadla Tomas Terry a Palacio de Valle, katedrála Nuestra Senora de la Purisima. Odchod do San Juan de los Remedios, ôsme mesto založené kolonizátormi. Návšteva hlavného námestia a kostola Parroquial s mahagónovým barokovým oltárom a zlatou prikrývkou, návšteva múzea Parrandas – ukážka miestnych tradícií. Ubytovanie.

8.deň:

po raňajkách budete mať možnosť obdivovať parný vlak a odchod do Santa Clara, návšteva Mauzólea Che a pamätník vlaku Armored. Voľný čas v Centrálnom Parku a na bulvári. Obed v reštaurácii Santa Rosalia, Odchod do Varadera a ubytovanie v hoteli All Inclusive.

9.deň:

relax vo Varadere, hotel s All Inclusive.

10.deň:

po raňajkách transfer do Havany. Po príchode návšteva Múzea Capitanes Generales, hlavného námestia v starej časti Havany, ktorá je zapísaná v zozname UNESCO.  Obed v reštaurácii El Templete. Pokračujete návštevou Baru Foridita – obľúbená reštaurácia Ernesta Hemingwaya. Transfer na letisko s následným odletom.

11.deň:

prílet do Viedne v poobedňajších hodinách.

Hotely:
Vinales-Hotel La Ermita** alebo podobný,
Habana-Hotel Panorama H10**** alebo podobný,
Santiago de Cuba-Hotel Casa Granda ****alebo podobný, Camaguey-Gran Hotel ***alebo podobný,
Trinidad-Las Cuevas ***alebo podobný,
Remedios-Mascotte Hotel ***alebo podobný,
Varadero-Meliá Las Antillas ****alebo podobný,

KUBA VEĽKÝ OKRUH 5. 12. 2017 - 15. 12. 2017 je už po termíne.