PÁTER PIO - Duchovná obnova pri príležitosti 100. výročia stigmatizácie a 50. výročia jeho smrti
Novinka
PÁTER PIO - Duchovná obnova pri príležitosti 100. výročia stigmatizácie a 50. výročia jeho smrti

PÁTER PIO - Duchovná obnova pri príležitosti 100. výročia stigmatizácie a 50. výročia jeho smrti

SAN GIOVANNI ROTONDO – MONTE SANT´ ANGELO - LANCIANO

Lux bus Termín: 11. 10. 2018 - 16. 10. 2018 Cena: 355 EUR Číslo zájazdu: 1329/095

V cene je zahrnuté:

V cene nie je zahrnuté:

Sprievodca:

Kňaz za TV LUX:

Program zájazdu:

Deň 1:

Odchod zo Slovenska v poobedňajších hodinách cez Rakúsko a Taliansko do San Giovanni Rotondo.

Deň 2:

Po príchode svätá omša, ubytovanie, krátky oddych. Tu páter Pio žil od roku 1916 až do svojej smrti v roku 1968. V kláštornej kaplnke pri modlitbe 20. septembra 1918 prijal dar stigiem, ktoré nosil na svojom tele 50 rokov.  Hoci sa páter Pio snažil svoje stigmy skrývať, chýr o nich sa rozniesol a do San Giovanni Rotondo začali prichádzať zástupy veriacich, aby sa zúčastnili na Piovej svätej omši a potom v dlhých radoch čakali uňho na spoveď. Prehliadka  areálu, hrob a múzeum Pátra Pia, krížová cesta. Po večeri individuálne možnosť účasti na modlitbe ruženca v starej Bazilike o 20.30 hod.

Deň 3:

Raňajky, duchovná obnova na tému: „Odkaz a posolstvo Pátra Pia pre svet“. Po večeri individuálne možnosť účasti na modlitbe ruženca v starej Bazilike o 20.30 hod. O 21.00 hod. Mariánska sviečková procesia pri novej Bazilike Pátra Pia (koná sa v sobotu).

Deň 4:

Raňajky, poldenný výlet do Monte Sant'Angelo, ktoré patrí   k najvýznamnejším pútnickým miestam v Taliansku. Tu sa na konci 5. storočia zjavil archanjel Michael, ktorý ukazoval na jaskyňu v hore a tlmočil Boží príkaz, aby sa jaskyňa premenila na kresťanský chrám. Táto svätyňa Santuario di San Michele Archangelo sa stala najvýznamnejšou pamiatkou mesta.  Mestečko sa nachádza vo výške bezmála 800 m n. m., je najvyššie položené miesto v južnej časti polostrova Gargano. Je situované na okraji parku Foresta Umbra a ponúka prekrásny výhľad na Manfredonský záliv. Poobede náboženský program v San Giovanni Rotondo. Po večeri individuálne možnosť účasti na modlitbe ruženca v starej Bazilike o 20.30 hod.

Deň 5:

Raňajky, odubytovanie, svätá omša, odchod okolo obeda do Lanciana (otvárajú o 15.00 hod.). Návšteva kostola San Francesco s relikviami eucharistického zázraku.  V abruzzskej oblasti sa rozkladá v kopcoch niekoľko kilometrov od Jadranského mora, je preslávené prvým eucharistickým zázrakom. Približne v roku 700 tu došlo  k úplnej premene veľkej svätej Hostie na mäso a vína na krv. Toto dokumentuje prvé písané svedectvo z roku 1631. Odchod na Slovenska.

Deň 6:

Príchod v doobedňajších hodinách

Pútnicky program je spojený s každodennou svätou omšou!

PÁTER PIO - Duchovná obnova pri príležitosti 100. výročia stigmatizácie a 50. výročia jeho smrti 11. 10. 2018 - 16. 10. 2018 je už po termíne.