PETROHRAD - KRESŤANSKÉ POBALTIE - POĽSKO
Novinka
PETROHRAD - KRESŤANSKÉ POBALTIE - POĽSKO

PETROHRAD - KRESŤANSKÉ POBALTIE - POĽSKO

Významné miesta a kostoly Estónska, Lotyšska,  Litvy a Poľska, nezabudnuteľné biele noci v Saint Petersburgu

Lux bus-lietadlo Termín: 22. 6. 2018 - 29. 6. 2018 Cena: 790 EUR Číslo zájazdu: 1188/044
Odoslať záväznú prihlášku

V cene je zahrnuté:

V cene nie je zahrnuté:

Pútnický program je spojený s každodennou svätou omšou!

Program zájazdu:

1.deň:

odchod z Bratislavy ráno.. Transfer do Poľska cez Českú republiku do  jedného z najväčších  mariánskych pútnických  miest -  Czestochowej. Kláštor na Jasnej Hore nechal v 14. storočí vybudovať knieža Wladislav Opolczyk. Ten neskôr kláštoru venoval aj zázračný obraz Matky Božej. Predstavuje  Pannu Máriu v stojacej polohe s Ježiškom v náručí. Mária je čelne obrátená k veriacim a na tvári má jazvu, ktorú jej podľa legendy spôsobili husiti, keď rabovali kláštor. Chceli ukradnúť aj obraz, ale ten tak oťažel, že ho nemohli zdvihnúť,  preto aspoň mečom zaťali do obrazu. Odhaľujú ho  iba v určitom dennom čase a pri rôznych náboženských slávnostiach.  Pôvod, ako aj presný dátum vzniku obrazu nie je známy. Podľa legendy patrí medzi 70 ikon, ktoré namaľoval evanjelista svätý Lukáš. Návšteva kaplnky s Milostivým obrazom Matky Božej – Kráľovnej Poľska, prehliadka chrámu, svätá omša, osobné modlitby. Pokračovanie na ubytovanie v okolí  mesta Lomža.

2.deň: 

odchod do hlavného mesta Litvy Vilnius /UNESCO/, prehliadka mesta. Navštívime známy gotický Kostol sv. Anny, kaplnku svätého Casimira v katolíckej Katedrále sv. Stanislava a Vladislava, kde sa konali protestné zhromaždenia v roku 1991. Kaplnka Panny Márie v Ostrej Brame, kde bol vysvätený obraz Božieho Milosrdenstva a Dominikánsky kostol, kde je originálna kresba obrazu Božieho Milosrdenstva. Tu pôsobila sestra Faustína, ktorú Svätý Otec Ján Pavol II. 30.04.2000 vyhlásil za svätú. Odchod na ubytovanie.

3.deň: 

pokračovanie do najvýznamnejšieho pútnického miesta v Pobaltí – Šiluva, náboženský program. Po tragických udalostiach v roku 1532, keď sa pre ohrozenie kalvínmi musel obraz Božej Matky zakopať, o 76 rokov neskôr - v roku 1608 – sa Božia Matka v úplne nekatolíckom prostredí zjavila pastierikom. Panna Mária sa zjavila týmto deťom a plakala v starosti o svoje deti a obyvateľstvo reagovalo obrátením sa. Po vízii 100-ročného slepca aj obraz Božej Matky, ktorý skryl posledný katolícky farár Holubka v roku 1532, sa našiel. Čoskoro nasledovali prvé zázračné uzdravenia. Preto sa Šiluva stala miestom útechy, povzbudenia a orientácie pre jej ľud. Pokračovanie  do Siauliai, kde je Hill of Crosses – Vrch Krížov. Tieto kríže ľudia postavili na počesť neúspešnej vzbury v rokoch 1831 a 1863 proti Sovietom. Tento vrch navštívil aj Svätý Otec Ján Pavol II. v roku 1993. Od roku 2001 tu sídli francúzsky kláštor. Prekročenie hraníc do Lotyšska. Ubytovanie v Rige.

4.deň:

prehliadka hlavného mesta Lotyšska  Riga  (UNESCO), najväčšieho a najľudnatejšieho mesta Pobaltských štátov. Bolo založené v roku 1201 nemeckými križiakmi. Reformácia tu bola veľmi krutá, preto je interiér kostolov veľmi chudobný. Návšteva Katedrály (románska luteránska, monumentálna katedrála). Rímskokatolícka katedrála sv. Jakuba. Prašná veža, zachovalá časť opevnenia zo 14. stor. Odchod  do  Tallinnu (UNESCO). Návšteva Ruských a Evanjelických katedrál a Kostola Svätého Ducha.  Odchod na ubytovanie. 

5.deň:

presun do Ruska, Petrohrad. Obed, autobusová prehliadka mesta. Námestie a katedrála sv. Izáka. Prehliadka Zajačieho ostrova, kde sa začali písať počiatky moderného Ruska - Petropavlovská pevnosť s mohutnými hradbami a vstupnými bránami, katedrála sv. Petra a sv. Pavla.  

6.deň:

okružná jazda Petrohradom. Budova admirality, zapísaná v zozname UNESCO  ako jedno z najpozoruhodnejších diel architektúry, Alexandrov stĺp, Nevský prospekt a kláštor Alexandra Nevského,  Palácové námestie. Návšteva svetoznámych umeleckých pamiatok v Zimnom paláci – Ermitáž. Obed.  Návšteva Petrodvorca. V tomto pozoruhodnom palácovom a parkovom celku  z 18. a 19. storočia je umiestnených vyše 170 fontán, medzi nimi najznámejšia Veľká kaskáda. Ubytovanie.

7.deň:

výlet do mesta Puškin (Cárskoje selo) – Palác Jekateriny, Jantárová komnata. Obed. Návrat v poobedňajších hodinách do Petrohradu, osobné voľno, nákupy.

8.deň:

ráno odchod na letisko a následne odlet do Budapešti. Transfer do Bratislavy.

Záväzná prihláška zájazdu: PETROHRAD - KRESŤANSKÉ POBALTIE - POĽSKO

Prihláška:

Číslo pasu: v prípade cesty do Izraela a do štátov s vízovou povinnosťou je nutne aby Váš cestovný pas bol platný minimálne 6 mesiacov po návrate.

Pridať

OBSTARÁVATEĽ:

CK AWERTRAVEL, s.r.o.

Hviezdoslavova 1469/61
905 01 Senica
tel.: 034/6513896, 6512995
fax: 034/6512995
e-mail: awertravel@awertravel.sk

Základná cena790.00 EUR
Spolu790.00 EUR/osoba

Na tento zájazd sa vzťahuje 3% zľava zo základnej ceny zajazdu pre klientov, ktorí za posledných 5 rokov cestovali s našou CK minimálne 2 krát.
Skorý nákup + 3% zľavy zo základnej ceny zájazdu pri objednaní a zaplatení 50% zálohy do 31.1. 2018.

O možnosti príplatku za sedadlo v prednej časti autobusu sa prosím informujte v cestovnej kancelárii.

Číslo pasu: v prípade cesty do Izraela a do štátov s vízovou povinnosťou je nutne aby Váš cestovný pas bol platný minimálne 6 mesiacov po návrate.