PÚTNICKÉ MEXIKO A NEOPAKOVATEĽNÉ ACAPULCO
Novinka
PÚTNICKÉ MEXIKO A NEOPAKOVATEĽNÉ ACAPULCO

PÚTNICKÉ MEXIKO A NEOPAKOVATEĽNÉ ACAPULCO

Lietadlo Termín: 6. 11. 2018 - 16. 11. 2018 Cena: 1690 EUR Číslo zájazdu: 1212/077
Odoslať záväznú prihlášku

V cene je zahrnuté:

V cene nie je zahrnuté:

Program zájazdu:

1.deň:

transfer z Bratislavy na letisko do Viedne, následne odlet do Mexico City. Nachádza sa v nadmorskej výške 2.240 m n.m.

2.deň:

skoro ráno prílet do Mexiko City, krátky oddych,  odchod do Guadalupe -  najslávnejšie pútnické miesto Latinskej Ameriky. Prehliadka starej a novej baziliky  Panny  Márie Guadalupskej,  kde sa uchováva zázračný obraz Panny Márie. Náboženský program. Popoludní prehliadka Mexiko City, hlavné námestie Zocalo, Katedrála, Národný palác s prekrásnymi freskami od Diego Rivera, ktoré znázorňujú históriu Mexika.  Večera, ubytovanie. 

3.deň:

po raňajkách návšteva Tlatelolco, kde sa nachádza kostol apoštola  sv. Jakuba. Tu bol pokrstený sv. Juan Diego v roku 1529. Odtiaľto chodil často peši do Cuautitlan, kde býval. Na tomto mieste dnes stojí kostol. Pokračovanie cez  Tulpetlac, dnes predmestie Mexico City, návšteva najznánejšej  mexickej  archeologickej lokality Teotihuacan. Je vzdialená od Mexico City 50 km. Prezriete si pyramídu Slnka, pyramídu Mesiaca, zvyšky pôvodných palácov a Triedu mŕtvych. Návrat do Mexico City, večera, ubytovanie.

4.deň:

po raňajkách odchod do Puebly,  ktorá sa nachádza na úpätí pohoria Sierra Madre del Sur a je obklopená sopkami Popocatepetl, Iztaccihuati, Pico de Orizaba a La Malinche. Puebla leží vo výške 2.200 m, je štvrtým najväčším mexickým mestom. Návšteva dedinky Cholula s kostolmi z 18. storočia, kde sa prelíňajú vplyvy indiánskho umenia a kresťanského náboženstva.  Tonantzintla -  jeden z najvýznamnejších kostolov v indiánskom barokovom slohu. Stavali ho takmer 300 rokov. Interiér je celý pozlátený. Večera a ubytovanie.

5.deň:

po raňajkách prehliadka Cacaxtla – archeologické nálezisko objavené asi pred 30 rokmi, s unikátnymi starými freskami na prírodnej doske s rozmermi 200 x 25 metrov. Olmécko-xicalanská civilizácia obchodníkov a bojovníkov po sebe zanechala veľmi realistické nástenné maľby v žiarivých farbách, väčšinou predstavujú krvavé vojnové motívy. Večera a ubytovanie.

6.deň:

po raňajkách odchod do jedného z najkrajších koloniálnych miest v zemi Taxco. Tomuto koloniálnemu skvostu priniesla bohatstvo ťažba striebra. Mesto bolo vystavané na vrchole hory, v ktorej sa striebro ťažilo a Taxco je svojimi striebornými výrobkami preslávené dodnes. Dominantou mesta je kostol Santa Priscila. Večera, ubytovanie.

7.deň:

po raňajkách odchod k pobrežiu Tichého oceána do presláveného letoviska  Acapulco, ktoré získalo popularitu vďaka Hollywoodským filmom. Návštevníkov priťahuje predovšetkým pobrežná promenáda, hlavné námestie, pevnosť San Diego, množstvo diskoték, barov a klubov. Milovníci adrenalínu si prídu na svoje na vysokých útesoch La Querbrada, odkiaľ skáču skokani do vody. Nocľah v Acapulcu.   

8.deň:

raňajky, celodenný oddych na plážach v Acapulcu, večera, ubytovanie.

9.deň:

odchod z Acapulca do Cuernavaca, ktoré je vďaka svojej stálej teplote okolo 27 oC nazývané aj mestom „nekonečného leta“. Prehliadka mesta. Nachádza sa tu katedrála, ktorá je najznámejšia na americkom kontinente a palác El Palacio de Cortés, odkiaľ španielsky dobyvateľ Cortés v rokoch 1522-32 vládol.  Pokračovanie do Mexico City, večera, ubytovanie.

10.deň:

raňajky, program v hlavnom meste podľa vlastného výberu, osobné voľno, nákupy, eventuálne opätovná návšteva Guadalupe, svätá omša. Podvečer transfer na letisko, odlet vo večerných hodinách.

11 deň:

prílet do Viedne vo večerných hodinách a následne transfer do Bratislavy.

Pútnicky program je spojený s každodennou svätou omšou!

Záväzná prihláška zájazdu: PÚTNICKÉ MEXIKO A NEOPAKOVATEĽNÉ ACAPULCO

Prihláška:

Číslo pasu: v prípade cesty do Izraela a do štátov s vízovou povinnosťou je nutne aby Váš cestovný pas bol platný minimálne 6 mesiacov po návrate.

Pridať

OBSTARÁVATEĽ:

CK AWERTRAVEL, s.r.o.

Hviezdoslavova 1469/61
905 01 Senica
tel.: 034/6513896, 6512995
fax: 034/6512995
e-mail: awertravel@awertravel.sk

Základná cena1690.00 EUR
Spolu1690.00 EUR/osoba

Na tento zájazd sa vzťahuje 3% zľava zo základnej ceny zajazdu pre klientov, ktorí za posledných 5 rokov cestovali s našou CK minimálne 2 krát.
Skorý nákup + 3% zľavy zo základnej ceny zájazdu pri objednaní a zaplatení 50% zálohy do 31.1. 2018.


Číslo pasu: v prípade cesty do Izraela a do štátov s vízovou povinnosťou je nutne aby Váš cestovný pas bol platný minimálne 6 mesiacov po návrate.