SVÄTÁ ZEM - EGYPT - HORA SINAJ s pobytom pri Červenom mori
Novinka
SVÄTÁ ZEM - EGYPT - HORA SINAJ s pobytom pri Červenom mori

SVÄTÁ ZEM - EGYPT - HORA SINAJ s pobytom pri Červenom mori

Lietadlo Termín: 22. 3. 2019 - 2. 4. 2019 Cena: 690 EUR Číslo zájazdu: 1367/007
Odoslať záväznú prihlášku

Cena: 690,- EUR + 280,- USD

V cene je zahrnuté:

V cene nie je zahrnuté:

Program v ponukovom letáku je orientačný a prispôsobuje sa odletovým časom a situácii v Izraeli, jeho koordinácia je plne v kompetencii sprievodcu.

 

Program zájazdu:

1.deň:

podvečer  stretnutie skupiny v Bratislave, transfer na letisko do Viedne s následným odletom do Tel Avivu. Po prílete transfer do Betlehema, ubytovanie.

2.deň: 

Ain Karem, návšteva miesta narodenia Jána Krstiteľa a miesta Navštívenia Panny Márie u Alžbety; presun do Jeruzalema- Západný múr (múr nárekov), hora Sion – večeradlo kostol usnutia Panny Márie,  návšteva Olivovej hory – panoráma (najkrajší pohľad na staré mesto), kostolík Dominus Flevit - miesto, kde Pán Ježiš plakal nad Jeruzalemom.

3.deň:

Presun do Galilee, hora Karmel, Eliašova jaskyňa a miesto úcty Panny Márie Škapuliarskej, výstup na horu Tábor /peši, alebo taxíkom za 7,-USD/, prehliadka kostola Premenenia,  Nazaret - Bazilika Zvestovania a  kostol sv. Jozefa; Kána Galilejská -  miesto prvého zázraku Pána Ježiša, kde si manželia obnovujú manželské sľuby.

4.deň:

Hora Blahoslavenstiev, Tabgha 1 - miesto zázračného rozmnoženia chlebov a rýb, Genezaretské jazero Tabgha 2 - miesto Primátu sv. Petra, Kafarnaum - dom
sv. Petra a miestna synagóga. Pri jazere možnosť zakúpenia obedu tradičnej ryby sv. Petra.

5.deň:

Po raňajkách prehliadka Betánie – Lazarov hrob, prechod Júdskou púšťou – najstaršie obývané mesto Jericho, Hora pokušenia. Pre záujemcov je fakultatívny výlet Massada Qumran. Návšteva Mŕtveho mora s možnosťou kúpania na pobreží Ein Boquek. Odchod cez Eilat do letoviska Nuweiba v Egypte. Ubytovanie. Nočný výstup na Horu Sinaj / Mojžišova Hora/

6.deň:

ráno zastávka v kláštore sv. Kataríny Alexandrijskej. Nachádza sa v južnej časti Sinajského poloostrova vo výške 1528 m.n.m. Odchod do letoviska Nuweiba na pobreží Červeného mora. Nuweiba je nazývaná "perlou zálivu z Aquaby". Znamená niekoľko kilometrov dlhej bielej piesočnatej pláže, koralové útesy, neuveriteľne farebné hory a relaxačný kľud Beduinských kempov. Leží na východnom pobreží Sinajského polostrova medzi Dahabom (vzdialený 75 km) a Tabou. V stredisku nájdete dve centrá, južné (es-Sajadín) a 7 km odtiaľ vzdialené severné hlavné (južne od beduínskej dediny et-Tarabín) Nuweiba je domovom niekoľkých hotelových rezortov a turistických dediniek. Prístav každodenne ponúka prepravu lodí do Aqaby na Jordánskom pobreží. Doba cesty loďou do Jordánska z Nuweiby je cca 90 minút. Po dlhé roky je tento prístav dôležitý pre Moslimských pútnikov ako cesta do Mekky. Hory, obklopujúce Nuweibu, sú ideálne pre horskú a pešiu turistiku a bádanie. Žijú tu najmenšie motýle na svete. Hodinu cesty autom z Nuweby sa nachádza srdce Colored Canyonu. Hotelový komplex s bazénom sa  rozkladá v záhrade na súkromnej pláži. Stravovanie v Egypte - polpenzia formou švédskych stolov. Plážový servis je v cene

7.deň:

oddych pri mori.

8.deň:

oddych pri mori.

9.deň:

oddych pri mori.

10.deň:

Po raňajkách osobné voľno. Odchod do Eilatu, pokračovanie v ceste do Betlehema. Večera, ubytovanie.

11.deň:

Jeruzalem - Getsemanská záhrada a Bazilika Agónie /miesto, kde sa Pán Ježiš potil krvou/,  kostol hrobu Panny Márie, prehliadka Starého mesta - Krížová cesta (Via Dolorosa);, Bazilika Božieho hrobu, Kalvária - Golgota.

12.deň:

Betlehem - Bazilika Narodenia Ježiša Krista, Pole pastierov, jaskyňa Mlieka, možnosť nákupu suvenírov. Okolo obeda transfer na letisko, odlet do Viedne  a následne transfer do Bratislavy.

Pútnicky program je spojený s každodennou svätou omšou.

Záväzná prihláška zájazdu: SVÄTÁ ZEM - EGYPT - HORA SINAJ s pobytom pri Červenom mori

Prihláška:

Číslo pasu: v prípade cesty do Izraela a do štátov s vízovou povinnosťou je nutne aby Váš cestovný pas bol platný minimálne 6 mesiacov po návrate.

Pridať

OBSTARÁVATEĽ:

CK AWERTRAVEL, s.r.o.

Hviezdoslavova 1469/61
905 01 Senica
tel.: 034/6513896, 6512995
fax: 034/6512995
e-mail: awertravel@awertravel.sk

Základná cena690.00 EUR
Spolu690.00 EUR/osoba


Číslo pasu: v prípade cesty do Izraela a do štátov s vízovou povinnosťou je nutne aby Váš cestovný pas bol platný minimálne 6 mesiacov po návrate.