Vietnam & Kambodža
Novinka
Vietnam & Kambodža

Vietnam & Kambodža

Lietadlo Sprievodca: Mons. Ján Majerník Termín: 20. 2. 2018 - 8. 3. 2018 Cena: 1690 EUR Číslo zájazdu: 1158/021

V cene je zahrnuté:

V cene nie je zahrnuté:

Program zájazdu:

Deň 1: 20 Feb (odlet do Ha Noi)

Odlet z Viedne cez Dubaj do Ha Noi.

Deň 2: 21 Feb (prílet do Ha Noi)

Prílet do Ha Noi, kde Vás bude čakať miestny sprievodca, následne transfer do hotela, ubytovanie.

Deň 3: 22 Feb  (Ha Noi )

Po raňajkách prehliadka etnologického múzea, ktoré patrí medzi najkrajšie a najväčšie v Ha Noi, pokračujete návštevou Chrámu Literatúry, ktorý sa stal prvou vietnamskou univerzitou a bol postavený v 11. storočí, bol zasvätený mudrcovi Konfusiovi. Pokračujete prehliadkou Tran Quoc Pagoda – najstarší budhistický chrám, Hoan Kiem – jazero vráteného meča a NgocSon chrámu. Budete mať špeciálnu možnosť vidieť večerné vystúpenie bábok na vode. Ubytovanie v Hanoi.  

Deň 4: 23 Feb (Ha Long – Ha Long)

Po raňajkách Vás čaká trojhodinová jazda cez deltu Červenej rieky, pozdĺž ktorej sa lemujú zelené ryžové polia až do mesta Ha Long. Okolo obeda príchod do medzinárodného prístavu Hon Gai, welcome drink a odchod do Bai Tu Long bay. Obed počas plavby. Objavíte ukrytú jaskyňu Thien Canh Son, zrelaxujete sa na bielych pieskových plážach  ostrova Hon Co, návrat na loď a pokračujete v plavbe, kotviť budete na ubytovanie v oblasti Cong Do, ochutnáte chutnú večeru, relax, čerstvý vzduch a nocľah na palube lode, izby s posteľami, každá s vlastným sociálnym zariadením.

Deň 5: 24 Feb (Ha Long – Ha Noi - Hue)

Východ slnka, ľahké občerstvenie, presun na veslársku loďku a návšteva rybárskej obce Vung Vieng. Veslári sú miestni obyvatelia v tradičných kostýmoch. Budete mať jedinečnú možnosť vidieť každodenný život rybárov obklopených okúzľujúcou prírodou. Neskoré raňajky/skorší obed, transfer na letisko Noi Bai a prelet do Hue, po prílete transfer do hotela, ubytovanie.

Deň 6: 25 Feb (Hue)

Po raňajkách sa presuniete k rieke Perfume a navštívite pamiatky patriace do svetového kultúrneho dedičstva Thien Mu Pagoda a The Imperial Citedel. Pokračujete návštevou kráľovskej hrobky kráľa Tu Duc, Hai Dinh. Zvyšok času budete mať na prehliadku mesta. Obed v miestnej reštaurácii, ubytovanie v Hue.

Deň 7: 26 Feb (Hue – Da Nang – Hoi An)

Po raňajkách budete mať možnosť si pozrieť sochu Hindu v múzeu Cham ešte predtým ako sa presuniete do Hoi An.  Nasleduje transfer do Danang (výhľady z vrcholu Hai Van Pass sú excelentné odkiaľ budete môcť vidieť pláž Lang Co). Obed v miestnej reštaurácii. Pokračujete návštevou mesta Hoi An, kde môžete obdivovať Tan Ky House, most - Covered, Phuc Kien Assembly Hall. Ubytovanie v Hoi An.

Deň 8: 27 Feb (Hoi An – Da Nang - Siem Reap)

Po raňajkách voľný čas v Hoi An, transfer na letisko, odlet do Siem Reap, check-in na hoteli, ubytovanie.

Deň 9: 28 Feb (Siem Reap)

Po raňajkách navštívite kláštory: Lo Lei, Preah Ko, Ba Kong, pokračujete návštevou známeho kláštora: Angkor Wat. Angkor Wat znamená v preklade mestský chrám a je jediným a najväčším náboženským centrom Kambodže. Legenda hovorí o božskom pôvode chrámu, ktorý postavil niekedy v piatom storočí po Kristovi architekt Pisnouka. Toho vraj poveril boh Indra, aby v Kambodži vybudoval i ďalšie božské chrámy. Od roku 1992 patrí k svetovému dedičstvu, známy pre svoju krásu a nádheru.  Nasleduje večera s tradičným tanečným programom v miestnej reštaurácii, ubytovanie v hoteli.

Deň 10: 01 Mar (Siem Reap )

Po raňajkách navštívite Angkor Thom staroveké hlavné mesto, prejdete cez Južnú Bránu s obrovskými sochami a pokračujete do kláštora Bayon Temple, kde sa nachádza 54 veží, ozdobené sú vyše 200 usmiatymi tvárami Aolokitesvara, pokračujete návštevou chrámu Phimeanakas, Kráľovských hradieb, Slonovej terasy a terasy Leper King. Poobede navštívite chrámy: Kravan, Srah Srang, Banteay Kdei a Ta Keo. Presun na ubytovanie.

Deň 11: 02 Mar (Siem Reap - Ho Chi Minh)

Po raňajkách navštívite „plávajúcu dedinku“ Chong Khneas, ktorá je situovaná 10 km južne od Siem Reap. Okrem exkurzie tejto netypickej dediny si pozriete aj tradičný drevený čln na jazere Tonle Sap. Jazero nazývané aj „Great Lake“ teda významné jazero Kambodže a zároveň najdlhšie jazero Ázie. Obed v miestnej reštaurácii. Po obede voľný čas na nákupy a transfer do Siem Reap, na letisko do Ho Chi Minh, po prílete ubytovanie.

Deň 12: 03 Mar (Ho Chi Minh)

Po raňajkách navštívite pamiatky v Saigon: Historické Múzeum, konferenčnú halu Thong Nhat (kedysi nazývaný aj ako Palác Nezávislosti), pokračujete návštevou tržnice -   Ben Thanh. Nasleduje návšteva mestského úradu, divadla Grand, Notre Dame katedrály a pošty. Večera na rieke Saigon s tradičnou šou.

Deň 13: 04 Mar (Ho Chi Minh – Cu Chi Tunnel)

Ráno transfer do Cu Chi tunelov, miesto, ktoré svojou strategickou polohou plnilo dôležitú funkciu počas vojny s Amerikou. Vietcong, reťazec dlhý 200 km obsahuje množstvo tunelov, kde sa nachádzala pošta, nemocnice, úkryty a továrne na výrobu zbraní. Celý komplex bol vykopaný ručne len s pomocou drobného náčinia, bez použitia cementu. Presný spôsob stavby nebol dosiaľ vysvetlený. Nasleduje obed v miestnej reštaurácii. Návrat, voľný čas, nákupy v Ho Chi Minh.

Deň 14: 05 Mar (Ho Chi Minh – My Tho – Can Tho Can Tho)

Po raňajkách sa presuniete dvojhodinovou jazdou do My Tho,  mesto so 170 000 obyvateľmi v delte Mekong. Zaujímavé je pre obrovské ryžové polia a rozsiahle ovocné sady. Plavba po rieke Mekong , obed, presun do Can Tho na ubytovanie.

Deň 15: 06 Mar (Can Tho – Cai Rang Market – Ho Chi Minh)

Skoro ráno nasleduje presun loďou po rieke Mekong k tržnici Cai Rang, kde množstvo predavačov ponúka a predáva svoje produkty vyprodukované na farmách. Budete mať možnosť ochutnať miestne ovocie a zeleninu. Obed v reštaurácii, presun do Ho Chi Minh, ubytovanie.

Deň 16: 07 Mar (Ho Chi Minh – odlet)

Po raňajkách návšteva trhu, kde sa bližšie zoznámite s miestnymi remeslami a dielňu Lacquerware v Ho Chi Minh. Transfer na letisko, odlet do Európy.

Deň 17: 08 Mar

Prílet do Viedne.

Navrhované hotely alebo podobné:

Hue: Duy Tan Hotel (www.duytanhotel.com.vn)
Hoi An: Van Loi Hotel (www.vanloihotelhoian.com)
Hanoi: Adamas hanoi hotel  (www.adamashanoihotel.com)
Can Tho: Fortuneland hotel 4* (www.fortunelandhotel.com)
Ha Long: Deluxe Bai Tho Junk (www.victoryhalong.com/vn)
Ho Chi Minh: Queen Ann Hotel (www.queenannhotelvn.com)
Siem Riep: Frangipani Villa Hotel( http://www.frangipanihotelangkor.com/Frangipani-Villa-Hotel2/Overview.html)

Vietnam & Kambodža 20. 2. 2018 - 8. 3. 2018 je už po termíne.