ALTÖTTING-MNÍCHOV-ELLWANGEN-LICHTENŠTAJNSKO-ZÜRICH-ŽENEVA-LA SALETTE-BARCELONA
ALTÖTTING-MNÍCHOV-ELLWANGEN-LICHTENŠTAJNSKO-ZÜRICH-ŽENEVA-LA SALETTE-BARCELONA

ALTÖTTING-MNÍCHOV-ELLWANGEN-LICHTENŠTAJNSKO-ZÜRICH-ŽENEVA-LA SALETTE-BARCELONA

Lux bus-lietadlo Termín: 30. 9. 2022 - 4. 10. 2022 Cena: 249 EUR Číslo zájazdu: 2033/129
Odoslať záväznú prihlášku

V cene je zahrnuté:

V cene nie je zahrnuté: 

Možný príplatok:

Program zájazdu:            

1.deň:

ráno odchod z Bratislavy do bavorskej národnej svätyne v Altötting. Leží v malebnom horskom prostredí. Už viac ako 1250 rokov je duchovným centrom bavorčanov a vyše 500 rokov najvýznamnejšie mariánske pútnické miesto v Nemecku. Pre viac ako milión pútnikov a návštevníkov ročne je cieľom "Čierna Matka Božia - Schwarze Müttergottes" v osemuholníkovej kaplnke Božej milosti (Gnadenkapelle). Od mája do októbra sa tu konajú každoročne veľké púte a slávnostné bohoslužby. Presun do hlavného mesta Bavorska Mníchov, návšteva Slovenskej katolíckej misie, svätá omša. Pokračovanie do  Ellwangen-Jagst, kde bol koncom 9. storočia väznený sv. Metod. Spravidla poslednú septembrovú sobotu sa tu už od roku 1971 každoročne konáva púť Slovákov. V časoch vtedajšej ČSSR/socialistickej vlády na Slovensku, keď naši krajania nemohli navštíviť svoju domovinu, mali tieto púte obzvlášť veľký význam pre súdržnosť a národné povedomie Slovákov v Nemecku. Bazilika sv. Víta v Ellwangene, modlitba pri pamätníku k úcte sv. Metoda. Odchod na ubytovanie v oblasti Bodensee.

2.deň:

po raňajkách odchod do jedného z najmenších štátov Lichtenštajnska. Zastávka v hlavnom meste Vaduz s kniežacím sídlom postaveným na skale nad mestom. Katedrála sv. Floriána – pôvodný farský kostol získal titul katedrála v roku 1997. Do roku 2002 bolo Lichtenštajnsko dekanátom švajčiarskej diecézy Chur, v súčasnosti tvorí arcidiecézu Vaduz. Presun do Zürichu, prehliadka najväčšieho mesta a finančného centra zeme.  Svetoznáma Bahnhofstrasse – "Výkladná skriňa Európy", remeselnícke domy pozdĺž rieky Limmat, katedrála Grossműnster, kostoly Frauműnster s oknami na chóre od M. Chagalla a kostol sv. Petra s najväčším hodinovým ciferníkom v Európe a mnoho ďalších pamiatok tejto metropoly. Odchod na ubytovanie vo francúzskej časti Ženevy.

3.deň:

Prehliadka historického centra Ženevy. Rozprestiera sa v malebnom prostredí, kde zo Ženevského jazera vyteká rieka Rôna.  Jazero je súčasťou luxusného centra mesta. Obklopujú ho nádherné parky, špičkové hotely a sídla tých najúspešnejších firiem. Z nábrežia je za dobrého počasia vidno zasnežený Mont Blanc, najvyššiu horu Európy /4807 m/, vzdialenú asi 70 km. Dominantou mesta je pôsobivý vodotrysk, dosahujúci výšku 140 m a vodu čerpá priamo z jazera výkonnými čerpadlami. Svätá omša v Bazilike Panny Márie. Uctíme si tu milostivú sochu Panny Márie, ktorú v roku 1954 daroval  pápež Pius IX. tomuto miestu, keď ho vyhlásil za Baziliku Minor. Románsko-gotická Katedrála sv. Petra z 13. stor., historická radnica a mestská zbrojnica. Podvečer presun do La Salette, jedného z najmalebnejších pútnických miest. Nachádza sa vo Francúzskych Alpách. Tu sa zjavila Panna Mária dvom pastierikom v roku 1846. Ubytovanie.

4.deň:

Návšteva Baziliky Panny Márie v La Salette, svätá omša, možnosť súkromnej modlitby.  Osobné voľno, eventuálne výstup na horu Gargas. Presun do oblasti mesta Barcelona,  centrum Katalánska, v stredoveku najvýznamnejší obchodný prístav v Stredomorí, dnes moderné veľkomesto,  ubytovanie.

5.deň:

Autokarová prehliadka centra Barcelona, najslávnejšia stavba Antonia Gaudiho nádherný chrám Sagrada Família, zastávka pri pamätníku Krištofa Kolumba, pešia prechádzka po najznámejšej ulici mesta La Rambla. Odchod na letisko, odlet večer o 20.35 hod. do Viedne a následne transfer do Bratislavy s predpokladaným príchodom pred polnocou.

Záväzná prihláška zájazdu: ALTÖTTING-MNÍCHOV-ELLWANGEN-LICHTENŠTAJNSKO-ZÜRICH-ŽENEVA-LA SALETTE-BARCELONA

Prihláška:

Číslo pasu: v prípade cesty do Izraela a do štátov s vízovou povinnosťou je nutne aby Váš cestovný pas bol platný minimálne 6 mesiacov po návrate.
Áno Nie

Pridať

OBSTARÁVATEĽ:

CK AWERTRAVEL, s.r.o.

Hviezdoslavova 1469/61
905 01 Senica
tel.: 034/6513896, 6512995
fax: 034/6512995
e-mail: awertravel@awertravel.sk

Základná cena249.00 EUR
Spolu249.00 EUR/osoba