ALTOTTING-TRIDENT–LAGO DI GARDA- MILÁNO
Novinka
ALTOTTING-TRIDENT–LAGO DI GARDA- MILÁNO

ALTOTTING-TRIDENT–LAGO DI GARDA- MILÁNO

Lux bus-lietadlo Termín: 7. 9. 2021 - 9. 9. 2021 Cena: 145 EUR Číslo zájazdu: 1797/054

V cene je zahrnuté:

V cene nie je zahrnuté:

Možný príplatok:

Program zájazdu:

1.deň:

ráno odchod z Bratislavy do bavorskej národnej svätyne v Altötting. Leží v malebnom horskom prostredí. Už viac ako 1250 rokov je duchovným centrom bavorčanov a vyše 500 rokov najvýznamnejšie mariánske pútnické miesto v Nemecku. Pre viac ako milión pútnikov a návštevníkov ročne je cieľom "Čierna Matka Božia - Schwarze Müttergottes" v osemuholníkovej kaplnke Božej milosti (Gnadenkapelle). Od mája do októbra sa tu konajú každoročne veľké púte a slávnostné bohoslužby. Presun do hlavného mesta Tirolska Innsbruck, ktoré leží v srdci Álp. Svetoznáme pamiatky svedčia o bohatej histórii mesta. Vládne sídlo Hofburg, hrad Ottoburg, Katedrála sv. Jakuba, Jezuitský kostol. Odchod na ubytovanie v okolí Trento. 

2.deň:

po raňajkách prehliadka historického mesta Trident, Katedrála sv. Vigilia z 11.-12.stor., kde zasadal slávny Tridentský koncil. Interiér je vyzdobený freskami, sú tu uložené pozostatky viacerých biskupov. Pred Bazilikou stojí Neptúnova fontána z roku 1768, v blízkosti je aj renesančný kostol Santa Maria Maggiore z r. 1520 - 23, miesto konania Tridentského koncilu. Na vznešených palácoch sa čiastočne zachovali fresky. Presun k najväčšiemu talianskemu jazeru Lago di Garda, obklopenému dvojtisícovými skalnými stenami. Predstavuje jedno z najkrajších talianskych miest. Severná časť je užšia, má kamenisté dno a čistú priehľadnú vodu. Na juhu sa jazero rozširuje až do dĺžky 17 km, piesčité pláže vytvárajú atmosféru podobnú dovolenke pri mori. V meste Riva del Garda nastúpite na loď a počas plavby na juh do prístavu Desenzano si vychutnáte panoramatický výhľad na okolie.  Uvidíte mestečká Limone, známe produkciou a spracovaním citrónov, starobylé Gargnano, Maderno známe produkciou kvalitného vína a ďalšie letoviská a starobylé dedinky. Presun na ubytovanie do Bussolengo.

3.deň:

po raňajkách presun do Milána. Prehliadka Piazza Duomo so slávnou gotickou Katedrálou Il Duomo di Milano - sídlo arcibiskupa, druhá najväčšia katedrála v Taliansku po Bazilike sv. Petra vo Vatikáne. V krypte sa nachádza hrob sv. Karola Boromejského, biskupa, ktorý tu pôsobil až do svojej smrti v roku 1584. V baptistériu zo 4. stor. sv. Ambróz pokrstil sv. Augustína. Prechádzka po štýlovej obchodnej pasáži Galleria Vittorio Emanuele II., svetoznáma opera La Scala. Fakultatívne slávna nástenná maľba „Posledná večera“ od Leonarda da Vinci, ktorú namaľoval na čelnú stenu refektára kostola Santa Maria delle Grazie. Dielo je pre mnohých učencov a historikov najväčším výtvarným dielom na svete. Dokonca už za Leonardových čias bolo považované za jeho najslávnejší a najlepší výtvor. Podvečer odchod na letisko, odlet do Viedne. Následne transfer do Bratislavy. 

 

Pútnicky program je spojený s každodennou svätou omšou!

ALTOTTING-TRIDENT–LAGO DI GARDA- MILÁNO 7. 9. 2021 - 9. 9. 2021 je už po termíne.