BARCELONA - ANDORA - ROCAMADOUR ORLEANS - PARÍŽ - LETECKY
Novinka
BARCELONA - ANDORA - ROCAMADOUR ORLEANS - PARÍŽ - LETECKY

BARCELONA - ANDORA - ROCAMADOUR ORLEANS - PARÍŽ - LETECKY

Lietadlo Termín: 16. 5. 2023 - 19. 5. 2023 Cena: 295 EUR Číslo zájazdu: 2088/037
Odoslať záväznú prihlášku

V cene je zahrnuté:

V cene nie je zahrnuté: 

Možný príplatok: 
Program zájazdu:            

1.deň:

skoro ráno stretnutie skupiny v Bratislave, transfer na letisko do Viedne, odlet do Barcelony, centra Katalánska, v stredoveku najvýznamnejší obchodný prístav v Stredomorí, dnes moderné veľkomesto. Autokarová prehliadka centra, najslávnejšia stavba Antonia Gaudího nádherný chrám Sagrada Família, pamätník Krištofa Kolumba, najznámejšia ulica mesta La Rambla. Presun malebnou horskou krajinou do mini štátu Andorra, nachádzajúceho sa vysoko v Pyrenejách. Na čele štátu stojí francúzsky prezident spolu s biskupom zo španielskeho Seo de Urgel. Ubytovanie, osobné voľno.

2.deň:

po raňajkách návšteva pútnického miesta Rocamadour. Zachariáš, manžel sv. Veroniky (hovorili mu Amadour), tu má hrob (Rocamadour = skala sv. Amoudara). Pod skalným previsom nad kaňonom rieky Alzou sú stupňovité stavby, krížová cesta a 7 kostolov - tu je socha zázračnej Čiernej Madony z 12. storočia. Toto miesto kedysi navštívil aj panovník Karol IV. s manželkou Blankou z Valois. Do skaly je vyhĺbená šachta, po ktorej jazdí výťah, ale pútnici môžu vystúpať po 223 schodoch. Táto cesta je známa, ako Via Sancta. Náboženský program, osobné modlitby. Odchod na ubytovanie v oblasti Orleans.

3.deň:

po raňajkách Orleans, historické mesto na romantickej rieke Loire, v minulosti jedno z obchodných stredísk rímskej provincie Galia. V 4. storočí tu bolo založené biskupstvo. Prudký rozvoj kultúry začal založením univerzity v roku 1309. Prelom v histórii mesta nastal počas storočnej vojny, keď sa tu v roku 1429 objavila Jana z Arku s početnou armádou a oslobodila mesto od anglického obliehania. “Panna Orleánska”  patrí medzi najznámejšie postavy v dejinách Francúzska. Bola kanonizovaná až v roku 1920, dnes je jedným zo symbolov Francúzska. Dominantou historického centra s renesančnými fasádami je Katedrála Sainte-Croix. Odchod do Paríža, Fakultatívne plavba po Seine s vyhliadkou na hlavné dominanty mesta: Eiffelova veža, Invalidovňa, Bourbonský palác, Múzeum D´Orsay, Justičný palác, Katedrála Notre Dame, Radnica, Place de la Concorde, Louvre. Odchod na hotel, ubytovanie.

4.deň:

po raňajkách ďalší program v Paríži, návšteva Rue du Bac – Kláštor sv. Vincenta s kaplnkou Zázračnej medaily, v ktorej je vystavené neporušené telo Kataríny Labouré; svätá omša, osobné modlitby. Kostol sv. Vincenta de Paul s jeho telesnými pozostatkami. Krátka prechádzka v historickom centre, odchod na letisko, odlet do Viedne. Po prílete transfer do Bratislavy.

Pútnicky program je spojený s každodennou svätou omšou ! 

Záväzná prihláška zájazdu: BARCELONA - ANDORA - ROCAMADOUR ORLEANS - PARÍŽ - LETECKY

Prihláška:

Číslo pasu: v prípade cesty do Izraela a do štátov s vízovou povinnosťou je nutne aby Váš cestovný pas bol platný minimálne 6 mesiacov po návrate.
Áno Nie

Pridať

OBSTARÁVATEĽ:

CK AWERTRAVEL, s.r.o.

Hviezdoslavova 1469/61
905 01 Senica
tel.: 034/6513896, 6512995
fax: 034/6512995
e-mail: awertravel@awertravel.sk

Základná cena295.00 EUR
Spolu295.00 EUR/osoba


Pre kontrolu či nie ste robot, prosím zadajte aktuálny rok (2022)