CAMINO MALÁ ŠPANIELSKA CESTA
Novinka
CAMINO MALÁ ŠPANIELSKA CESTA

CAMINO MALÁ ŠPANIELSKA CESTA

SVÄTOJAKUBSKÁ PEŠIA PÚŤ s NÁVŠTEVOU BRAGY, LURD a OVIEDA

Lietadlo – pešia púť - lux bus Sprievodca: Mons. Jan Majernik Termín: 22. 7. 2020 - 31. 7. 2020 Cena: 345 EUR Číslo zájazdu: 1640/060
Odoslať záväznú prihlášku

V cene je zahrnuté:

V cene nie je zahrnuté:

Možný príplatok:

Zľava:

Program zájazdu: 

1.deň:

skoro ráno stretnutie skupiny v Bratislave, transfer na letisko do Viedne, odlet  do Porta. Po prílete presun do Ourense, cestou zastávka na pútnickom mieste v Brage.  Nádherné schodište Escadaria do Bom Jesus vedie ku kostolu Bom Jesus Monte, lemujú ho alegorické sochy a kaplnky s výjavmi krížovej cesty. V strede každého medziposchodia veľkolepého schodišťa je figurálny reliéf s fontánkou.

2. – 6.deň:

Odchod autobusom do Ourense. Dominantou mesta je Katedrála z 12. stor. Tu  začína Malá španielska cesta. Prvá fáza je s plynulým stúpaním cez Cudeiro. Následne prejdete dedinou Tamallancos s Kostolom Panny Márie a za Sobreira budete prechádzať po moste z 18. stor. ponad riekou Barbartino, cez Viduedo, Casanovas a Pazos  až do Cea, dedine známej slávnym chlebom „Pan de Cea“ .  Ďalej postupujete vidieckou krajinou cez Piñor Pielas do Oseira, kde sa zachoval kláštor z 18. storočia.  Cez Outeiro (Rodeiro), A Gouxa, Casarellos sa dostanete do Castro Dozón a prejdete do provincie Pontevedra.Cez  A Xesta, Estación de Lalín, Donsión prídete do A Laxe. Pokračujete malebným krajom cez  Trasfontao, Silleda /známe chovom hovädzieho dobytku a trhmi/, Bandeira, Dornelas, San Miguel de Castro, Ponte Ulla do  Outeiro (Vedra) . Nasleduje  Lestedo (Boqueixón), A Susana, Piñeiro.

7.deň:

Celodenný program v  Santiago de Compostela. Mesto bolo založené k uchovaniu pozostatkov sv. Jakuba apoštola. Náboženský program, návšteva Baziliky sv. Jakuba s jeho relikviami. Vyzdvihnutie špeciálneho dekrétu tzv. Compostela, ktorý pútnik obdrží na základe predloženia dokladu pútnika „Credencial del Peregrino“, do kterého cestou zbiera pečiatky. Účasť na poludňajšej pútnickej svätej omši, voľný program, ubytovanie

8.deň:

Ráno odchod do kultúrnej a obchodnej metropoly Astúrie  Oviedo. Stojí tu Katedrála v štýle vrcholnej gotiky s hrobmi astúrskych Kráľov a zlatý retábulum zo 16. storočia. Najväčším pokladom Katedrály je Camara Santa, kaplnka z 9. stor. V Katedrále Najsvätejšieho Spasiteľa sa uchováva vzácna relikvia, ktorá vykazuje množstvo podstatných zhôd s Turínskym plátnom. Jedno zo stredovekých svedectiev o pútnikoch do Compostely hovorí o prítomnosti šatky v Oviede: „A cestou do mesta Compostela sa zastavovali v Oviede, aby vzdali úctu Pánovi. Lebo tam sa nachádzajú relikvie, ktoré skutočne patria k starobylej tradícii, a ich spojitosť s umučením Krista sa nikdy nespochybňovala“. Šatku nazývali Sudarium Domini alebo Ježišova posmrtná šatka, svätá omša. Pokračovanie do Lúrd, večera, ubytovanie

9.deň:

po raňajkách krátky náboženský program v Lurdoch. V poobedňajších hodinách  odchod na ubytovanie na Francúzskej riviere.

10.deň:

skoro ráno odchod na Slovensko, príchod  neskoro večer.

 

Pútnicky program je spojený s každodennou svätou omšou !

Záväzná prihláška zájazdu: CAMINO MALÁ ŠPANIELSKA CESTA

Prihláška:

Číslo pasu: v prípade cesty do Izraela a do štátov s vízovou povinnosťou je nutne aby Váš cestovný pas bol platný minimálne 6 mesiacov po návrate.
Áno Nie

Pridať

OBSTARÁVATEĽ:

CK AWERTRAVEL, s.r.o.

Hviezdoslavova 1469/61
905 01 Senica
tel.: 034/6513896, 6512995
fax: 034/6512995
e-mail: awertravel@awertravel.sk

Základná cena345.00 EUR
Spolu345.00 EUR/osoba

Na tento zájazd sa vzťahuje 3% zľava zo základnej ceny zajazdu pre klientov, ktorí za posledných 5 rokov cestovali s našou CK minimálne 2 krát.
Skorý nákup + 3% zľavy zo základnej ceny zájazdu pri objednaní a zaplatení 50% zálohy do 31.1. 2020.

O možnosti príplatku za sedadlo v prednej časti autobusu sa prosím informujte v cestovnej kancelárii.