CAMINO PRIMITIVO a Francúzska kráľovská cesta
Novinka
CAMINO PRIMITIVO a Francúzska kráľovská cesta

CAMINO PRIMITIVO a Francúzska kráľovská cesta

Svätojakubská pešia púť do Santiaga s návštevou Lúrd

Lux bus-lietadlo Sprievodca: Cesta ako proces, ako zrkadlo, ako znovuobjavenie ….. Termín: 27.06.-12.07.2022 bus – pešia púť – lietadlo Cena: 395,- € Termín: 28.06.-12.07.2022 lietadlo – pešia púť - lietadlo, aktuálny príplatok + 147,- € (resp. podľa aktuálnej ceny letenky) V cene je zahrnuté: lux bus počas celého pobytu, letecká doprava Porto – Budapešť, 2 x ubytovanie, 1x polpenzia, sprievodca-kňaz. Pútnici, ktorí letia obojsmerne, majú v cene letenku Viedeň – Nice, Porto – Viedeň, lux bus počas celej trasy V cene nie je zahrnuté: servisné poplatky 125,- €, mestská taxa – platí sa na mieste, transfer z letiska Budapešť do Bratislavy 18,-- €, ubytovanie po pešej trase, ktorá je lemovaná ubytovňami označenými ako „Albergue/refugio“, resp. jednoduché hotely (zaplatíte pred odchodom podľa aktuálnej ceny), fakultatívny výlet do Finisterre, sedadlo v prednej časti autobusu 15,- € Možný príplatok: komplexné cestovné poistenie + pandemic Termín: 27. 6. 2022 - 12. 7. 2022 Cena: 395 EUR Číslo zájazdu: 1948/034
Odoslať záväznú prihlášku

Cesta ako proces,  ako zrkadlo,  ako znovuobjavenie …..

Termín:   27.06.-12.07.2022 bus – pešia púť – lietadlo  Cena: 395,- €

Termín:  28.06.-12.07.2022 lietadlo – pešia púť -  lietadlo, aktuálny  príplatok
+ 147,- € (resp. podľa aktuálnej ceny letenky)

V cene je zahrnuté:

V cene nie je zahrnuté:

Možný príplatok:

Program zájazdu: 

1. deň:

Odchod zo Slovenska vo večerných hodinách nonstop jazdou cez Rakúsko a Taliansko do Francúzska.

2. deň:

Podvečer príchod na ubytovanie. Pre záujemcov letecky obojsmerne je v tento deň prílet do Nice.

3. deň:

V skorých ranných hodinách odchod do Lúrd. Ubytovanie, náboženský program, prehliadky, modlitby, krížová cesta a po večeri nezabudnuteľný sviečkový sprievod.

4. deň:

Ráno svätá omša pri Jaskyni Zjavení, po raňajkách odchod do jedného z najatraktívnejších miest Španielska - prímorského mesta San Sebastian. Nad mestom sa týči vrch Urgull, známa je baroková Katedrála Sv. Sebastiána, kostol Panny Márie, kongresové centrum Kursaal. Pobyt na piesčitej pláži. Ubytovanie v okolí Santander. 

5. – 14. deň:     

Ráno presun do hlavného mesta Asturie -  Ovieda.  Tu na  námestí pred Katedrálou Pána Ježiša Spasiteľa, začína Camino Primitivo, pešia púť do  Santiaga de Compostela. Cesta je dlhá asi 350 km, pútnici idú peši, na koni alebo na bicykloch. Naša trasa je však skrátená na 250 km, niektoré úseky prejdeme autobusom. Katedrála v Oviedo pochádza z 13. storočia a je zapísaná na zozname UNESCO. Ďalšou významnou stavbou je kláštor Sv. Vincenta. V budove dnes sídli Archeologické múzeum Asturie a tiež fakulta psychológie Oviedskej univerzity, založenej už v roku 1608. Cestu do Santiaga vyznačujú  bronzové mušle v chodníkoch. 

Pokračujeme do San Lazaro de Paniceres vo farnosti Lillo, a do Les Champes, kde odbočíme doprava. V Llampaxuga /Lampajua/ sa nachádza kaplnka El Carmen. Pokračujeme do mesta La Pipera smer na Llioriana   do údolia do La Bolguina, kde sa pripojíme na AS-232 /Oviedo-El Escamplero/. Pokračujeme až po rieku Nora a prejdeme po stredovekom moste Ponte de Gallegos a zabočíme doprava. Dostaneme sa do oblasti Las Regueras, ktorá je nezávislá od Ovieda od roku 1380.

Budeme prechádzať krajom El Castaneu del Soldau az prídeme do Molino de Quintos. Budeme stúpať smerom na La Carrilona a dostaneme sa znova na cestu AS-232 . V mieste kde sa križuje s AS-234, pokračujeme smerom na Santullano, prejdeme pri kostole Panny Márie a prídeme do El Escamplero. Odtiaľto pokračujeme smerom do Taraniello po AS-234. Budeme prechádzať cez mesto Valsera /kaplnka Santa Fatima de Valsera/, a ďalej do Premono. 

Zostupujeme  do La Fuente a ďalej do Paladin a do Puerma. Od El Fornu pokračujeme malebnou krajinou paralelne s riekou Nalon. Prejdeme cez La Carril a La Xana, napojíme sa na AS-234 a ideme po moste cez rieku Nalon do Penaflor, kde sa nachádza kostol San Juan. Prechádzame údolím cez San Pelayo do  Grau /Grado/, ktoré má železničnú stanicu a etnografické múzeum. Uvidíme starobylé centrum mesta, palác  Valdecarzana /15.-17. stor., dnes kultúrne centrum/, baroková kaplnka Los Dolores a budova mestskej rady. La Cruz – kamenný kríž .  Z Grada vyjdeme po miestnej komunikácii smerom na Acebeu a La Venta del Cuerno /kde bývali ubytovaní obchodníci s dobytkom, pocestní a pútnici /. Správny smer camino nám ukáže mílnik. Cesta stúpa popri veľkom kamennom kríži oproti cintorínu a kaplnke Panny Márie zo 17. stor. so zaujímavým interiérom. Z El Freisnu je značená cesta nadol do Cabrunana, kde pokračuje miestna komunikácia do oblasti Salas. Prechádzame mestečkom Las Casas del Piuente a napojíme sa na cestu do Cornellana, popri kláštore San Salvador, ktorý založili clunyjskí mnísi v 11. stor. V súčasnosti je tu hostel. Cesta pokračuje paralelne s riekou Nonaya do Sobrerriba,  cez Alto Santa Eufemia a Lamas do Quintana. V mestečku Casazorrina znova prekročíme rieku Nonaya. Cez Mallecin sa dostaneme do Salas /Kostol Panny Márie, kde je alabastrové mauzóleum Fernanda de Valdés-Salas/ . V minulosti tu bola nemocnica pre pútnikov, zachovala sa z nej iba kaplnka sv. Rocha zo 17. stor. Trasa pokračuje na Tineo, Borres, Polla de Allande, La Mesa, Grandas de Salime, A Fonsagrada, Cádavo Baleira, Lugo, Palas de Rei.

Melide – mesto je pre Svätojakubskú cestu veľmi dôležité, tu sa stretávajú dve cesty Camino Francés s cestou z Ovieda. Za návštevu stojí románsky Kostol Santa Maria. Boente – Kaplnka sv. Jakuba. Arzúa – tu stojí obklopená nádhernou krajinou Kaplnka sv. Magdalény. Lavacolla – vstupná brána do Santiaga, miesto, kde sa pútnik očistí kým vstúpi do Santiaga de Compostela.  

15. deň:

Náboženský program v Santiago de Compostela, návšteva Baziliky sv. Jakuba s jeho relikviami. Vyzdvihnutie špeciálneho dekrétu tzv. Compostela, ktorý pútnik obdrží na základe predloženia dokladu pútnika „ Credencial del Peregrino“, do ktorého cestou zbiera pečiatky.  Voľný program,  ubytovanie.

16. deň: 

Skoro ráno odchod na letisko do Porta a následne odlet do Budapešti. Po prílete transfér do Bratislavy.

Sprievodca púte: Mons. Ján Majerník

Záväzná prihláška zájazdu: CAMINO PRIMITIVO a Francúzska kráľovská cesta

Prihláška:

Číslo pasu: v prípade cesty do Izraela a do štátov s vízovou povinnosťou je nutne aby Váš cestovný pas bol platný minimálne 6 mesiacov po návrate.
Áno Nie

Pridať

OBSTARÁVATEĽ:

CK AWERTRAVEL, s.r.o.

Hviezdoslavova 1469/61
905 01 Senica
tel.: 034/6513896, 6512995
fax: 034/6512995
e-mail: awertravel@awertravel.sk

Základná cena395.00 EUR
Spolu395.00 EUR/osoba

O možnosti príplatku za sedadlo v prednej časti autobusu sa prosím informujte v cestovnej kancelárii.