DUBAJ A ABU DHABI
Novinka
DUBAJ A ABU DHABI

DUBAJ A ABU DHABI

Lietadlo Sprievodca: Mons. Ján Majerník Termín: 9. 12. 2022 - 16. 12. 2022 Cena: 850 EUR Číslo zájazdu: 2095/193
Odoslať záväznú prihlášku

V cene je zahrnuté:

V cene nie je zahrnuté:

Možný príplatok:Cesta s otcom Jánom Majerníkom za poznaním, ktorá je  spojená s duchovným slovom, predvianočnými nákupmi aj oddychom na pláži

Program zájazdu:

09.12.2022  

odlet skupiny z Viedne o 11.20 hod. s príletom do Dubaja o 19.55 hod.,   transfer na hotel, osobné voľno, ubytovanie.

10.12.-15.12.2022

Dubaj, pozriete si Palmový Ostrov, prehliadka mesta protikladov, kde sa prelína tradícia s výdobytkami modernej doby. Návšteva Mešity Jumeirah (otvorená od 10.00 hod. každý deň okrem piatku), presuniete sa do štvrti Deira popri rušnom trhu s koreninami, diamantmi, zlatom...preveziete sa vodným taxíkom, ktorý sa nazýva Abra. Pokračujete do Al Fahidi Fort, múzeum, ktoré zaznamenáva históriu Dubaja,  po obede pokračujete prehliadkou najvyššej, človekom vytvorenej stavby na svete Burj Khalifa. Žiadna budova v novodobej histórii nevyvolala v ľuďoch toľko zvedavosti. Na vlastnej koži zažijete tento moderný architektonický zázrak. Preskleným výťahom, ktorý sa pohybuje rýchlosťou 10 metrov za sekundu  sa dostanete na vyhliadkovú plošinu, kde sa Vám naskytne dych berúci 360 stupňový výhľad na mesto, púšte a oceán.

Osobné voľno, ktoré môžete využiť na nákupy alebo oddych na pláži. Spolu so sprievodcom  navštívite „Katolícky kostol Panny Márie“. So 400 000 veriacimi je tu pravdepodobne aj najväčšia katolícka farnosť na svete! Je tu iba málo vonkajších znakov tohto rekordu. Pozemok farnosti na ulici Oud Metha Street obklopuje vysoký betónový múr. Za ním sa týči zopár šedých budov. V múre na rohu je bankomat. Minarety susednej mešity sú naproti tomu viditeľné už z diaľky. Na múre a na jednej budove sú tabule s anglickým a arabským nápisom „Katolícky kostol Panny Márie“. Kto prešiel okolo domčeka vrátnice, stále ešte nachádza len málo náznakov kostola: nijaká zvonica, nijaký kríž. Iba Lurdská jaskynka vľavo od vchodu dáva spoznať, že vchádzame do cirkevnej budovy. Kostolné veže nesmú byť v Arabských emirátoch viditeľné mimo pozemku. Veľká plochá budova bez ozdôb priamo proti vchodu je Kostol Panny Márie. Ponúka miesta 1700 návštevníkom, teda viac ako väčšina tunajších kostolov. Napriek týmto rozmerom je niekedy pre veriacich príliš malá, pretože často príde až 2000 veriacich, dokonca aj vo všedný deň. Ak už nie je vnútri miesto, prenáša sa svätá omša reproduktormi a videoprojektormi aj von pred kostol. Na veľké sviatky sa zíde aj do 20 000 veriacich na priestranstve, kde sa nachádza aj fara, dom sestier, škola a malé športovisko. Pozemok okolo kostola pridelil farnosti v roku 1966 emir šejk Rašíd bin Saeed Al-Maktoum. O rok neskôr sa už konala posviacka kostola. Terajšia budova pochádza z r. 1989. Na priestranstve sa môžu veriaci slobodne modliť a kňazi bez obmedzení sláviť sväté omše. Mimo múrov farnosti to možné nie je. So susednou mešitou a imamom nie sú nijaké kontakty.

15.12.2022

Po raňajkách odchod do  Abu Dhabi. Prvá zastávka vo fascinujúcej mešite Sheikh Zayed, najväčšej mešite v Spojených Arabských emirátoch a šiestej najväčšej na svete. Majestátna mešita je pravdepodobne najimpozantnejšou náboženskou a národnou pamiatkou v Abu Dhabi. Ľudovo zvaná miestnymi obyvateľmi aj Veľká mešita je vnímaná ako „globálne zjednocujúca“ pamiatka, združujúca materiálmi, dizajnom všetky kúty sveta: Taliansko, Nemecko, Maroko, India, Turecko, Irán, Čína, Grécko a Spojené arabské emiráty. Použité materiály sú mramor, kameň, zlato, polodrahokamy, kryštály a keramika. Po návšteve mešity Vás sprievodca odprevadí do luxusného hotela Emirates Palace Hotel s foto zastávkou exteriéru, Abu Dhabi Corniche – oblasť s parkmi, fontánami, verejnými plážami. Presun do skanzenu, kde budete mať možnosť sa zoznámiť s kultúrou  a tradíciami Spojených Arabských Emirátov a tradičného spôsobu života na púšti. Zastávka pri Paláci Qasr Al Watan, ktorý  je domovom arabského prezidenta. šejka Mumammad bin Zájid Nahjána

Odchod na letisko, odlet do Viedne.

16.12.2022

Po prílete veľmi skoro ráno transfér do Bratislavy.

Záväzná prihláška zájazdu: DUBAJ A ABU DHABI

Prihláška:

Číslo pasu: v prípade cesty do Izraela a do štátov s vízovou povinnosťou je nutne aby Váš cestovný pas bol platný minimálne 6 mesiacov po návrate.
Áno Nie

Pridať

OBSTARÁVATEĽ:

CK AWERTRAVEL, s.r.o.

Hviezdoslavova 1469/61
905 01 Senica
tel.: 034/6513896, 6512995
fax: 034/6512995
e-mail: awertravel@awertravel.sk

Základná cena850.00 EUR
Spolu850.00 EUR/osoba


Pre kontrolu či nie ste robot, prosím zadajte aktuálny rok (2022)