FATIMA – LURDY – ŽENEVA – LA SALETTE
Novinka
FATIMA – LURDY – ŽENEVA – LA SALETTE

FATIMA – LURDY – ŽENEVA – LA SALETTE

Lietadlo Termín: 17. 3. 2022 - 23. 3. 2022 Cena: 489 EUR Číslo zájazdu: 1928/016
Odoslať záväznú prihlášku

V cene je zahrnuté:

V cene nie je zahrnuté:

Možný príplatok:

Program pútnického zájazdu:   

1.deň:

stretnutie skupiny v Bratislave ráno, transfer na letisko do Viedne, odlet do Ženevy. Rozprestiera sa v malebnom prostredí, kde zo Ženevského jazera vyteká rieka Rôna.  Jazero je súčasťou luxusného centra mesta. Obklopujú ho nádherné parky, špičkové hotely a sídla tých najúspešnejších firiem. Z nábrežia je za dobrého počasia vidno zasnežený Mont Blanc, najvyššiu horu Európy /4807 m/, vzdialenú asi 70 km. Dominantou mesta je pôsobivý vodotrysk, dosahujúci výšku 140 m a vodu čerpá priamo z jazera výkonnými čerpadlami. Svätá omša v Bazilike Panny Márie. Uctíme si tu milostivú sochu Panny Márie, ktorú v roku 1954 daroval  pápež Pius IX. tomuto miestu, keď ho vyhlásil za Baziliku Minor. Románsko-gotická Katedrála sv. Petra z 13. stor., historická radnica a mestská zbrojnica. Presun do La Salette,  jedného z najmalebnejších pútnických miest. Nachádza sa vo Francúzskych Alpách. Tu sa zjavila Panna Mária dvom pastierikom v roku 1846. Návšteva Baziliky Panny Márie, možnosť súkromnej modlitby. Ubytovanie. 

2.deň:

po svätej omši panoramatická jazda cez územie južného Francúzska do Lúrd. Tu sa v roku 1858 v jaskyni zjavovala Panna Mária chorľavému dievčatku – Bernadette Soubirousovej. Zjavenia boli oficiálne uznané cirkvou v roku 1862. Postupne na miesto zjavení začali prichádzať mnohí ľudia a bolo zaznamenaných veľa zázračných uzdravení. Po večeri spoločná modlitba ruženca pri Jaskyni Zjavení a sviečkový sprievod, ubytovanie.             

3.deň:

po raňajkách náboženský program vLurdoch, prehliadka areálu, komplex Bazilík, podzemná Bazilika Pia X., svätá omša. Individuálna možnosť návštevy bazénov s lurdskou vodou. Slovenská krížová cesta, eucharistická procesia. Po večeri spoločná  modlitba ruženca pri Jaskyni Zjavení a sviečkový sprievod, ubytovanie.      

4.deň:

po raňajkách  pokračovanie v náboženskom programe v Lurdoch, pešia prehliadka po stopách sv. Bernadetty a návšteva miest, ktoré sú spojené so životom sv. Bernadetty v mestečku Lurdy – rodný dom a farský kostol, v ktorom bola pokrstená.  Odchod na letisko cca o 14.00 hod, odlet z Toulouse do Lisabonu. Po prílete presun do Fatimy – jedného  z najvýznamnejších pútnických miest v Európe. V roku 1917 sa tu trom deťom zjavovala Panna Mária. Deti dostali posolstvo známe ako Fatimské proroctvo. Až 70 000 ľudí bolo pri poslednom zjavení 13. októbra svedkom výnimočného fenoménu na oblohe, ktorý sa nazval „tanec slnka“. Ubytovanie.

5.deň:

po raňajkách náboženský program vo Fatime. Prehliadka areálu, Kaplnka zjavení s milostivou sochou Panny Márie, Bazilika s hrobmi sv.  Františka a sv. Hyacinty Marto a tiež sestry Lucie.  Tiež možnosť ochutnávky portského vína v Cave Do Vinho – A Garrafeira de Fatima.V príjemnom prostredí budete sledovať film o regióne rieky Douro, kde leží mesto Porto. Dozviete sa o technológii výroby  portského vina. Nasleduje degustácia kvalitného  stolového vína a následne 8 ročného bieleho aj červeného portského. Po večeri medzinárodná  modlitba ruženca  a sviečková procesia, ubytovanie.

6.deň:

po raňajkách náboženský program vo Fatime, moderný chrám Najsvätejšej trojice.  Slovenská krížová cesta z Fatimy do dedinky Aljustrel, možnosť peši navštíviť rodné domy troch vizionárov  Lucie Santos, sv.  Francisca Marto a sv. Jacinty Marto. Možnosť  návštevy  centra Svetového apoštolátu Fatimy /WAF/. Toto medzinárodné modlitebné združenie, schválené Svätou  Stolicou, sa riadi heslom Svet zjednotený v modlitbe. Členovia šíria autentické posolstvo nádeje a pokoja fatimských zjavení. Slovensko je členom od roku 2012. Po večeri medzinárodná  modlitba ruženca  a sviečková procesia, ubytovanie.

7.deň:

raňajky, svätá omša, osobné voľno,   odchod na letisko v Lisabone, odlet do Viedne a následne transfer do Bratislavy. 

 

Pútnicky program je spojený s každodennou svätou omšou!

Záväzná prihláška zájazdu: FATIMA – LURDY – ŽENEVA – LA SALETTE

Prihláška:

Číslo pasu: v prípade cesty do Izraela a do štátov s vízovou povinnosťou je nutne aby Váš cestovný pas bol platný minimálne 6 mesiacov po návrate.
Áno Nie

Pridať

OBSTARÁVATEĽ:

CK AWERTRAVEL, s.r.o.

Hviezdoslavova 1469/61
905 01 Senica
tel.: 034/6513896, 6512995
fax: 034/6512995
e-mail: awertravel@awertravel.sk

Základná cena489.00 EUR
Spolu489.00 EUR/osoba

Na tento zájazd sa vzťahuje 3% zľava zo základnej ceny zajazdu pre klientov, ktorí za posledných 5 rokov cestovali s našou CK minimálne 2 krát.
Skorý nákup + 3% zľavy zo základnej ceny zájazdu pri objednaní a zaplatení 50% zálohy do 31.1. 2022.

O možnosti príplatku za sedadlo v prednej časti autobusu sa prosím informujte v cestovnej kancelárii.