Filipíny
Novinka
Filipíny

Filipíny

Lietadlo Sprievodca: Mons. Ján Majerník Termín: 17. 1. 2019 - 31. 1. 2019 Cena: 2290 EUR Číslo zájazdu: 1355/026

V cene je zahrnuté:

 

V cene nie je zahrnuté:

Program zájazdu:

Deň 1:

Odlet z Viedne cez Istanbul do Manily.

Deň 2:

Prílet do Manily anásledne let do Cebu, po prílete transfer do hotela.

Deň3:

Po raňajkách presun na festival Fluvian.  Každoročná procesia  na vode pripomínajúca príchod St. Niňo. Poobede pokračujete v prehliadke Mactan: návšteva pamätníka Lapu-Lapu, svätostánku Magellans - závodu na výrobu gitár a suveníry, osobné voľno a návrat do hotela. (raňajky, obed, večera)

Deň4:

Po raňajkách festival Sinulog-Madri Gras. Sinulog je jeden z najväčších a najvýznamnejších festivalov na Filipínach. Každoročne sa koná tretiu januárovú nedeľu v Cebu city. Festival je venovaný Saint Niňo, teda malému Ježišovi, pretože ten bol patrón starého mesta Cebu. Sinulog je tanečný rituál, ktorý zobrazuje rôzne kultúrne vplyvy ako islamský, či pohanský pôvod obyvateľov Cebu a ich následné prijatie kresťanstva ako svojho náboženstva. Účastníci tohto tanečného pochodu sú hnaní rytmom bubnov, trúb a domorodých gongov. (raňajky, obed, večera)

Deň 5:

Po raňajkách transfer na letisko a odlet do Boracay -  letisko Caticlan, transfer do hotela, ubytovanie. (raňajky)

Deň 6:

Po raňajkách voľný deň vhodný na plávanie a vodné športy (fakultatívne). Tento ostrov je nazývaný aj perlou Filipín.  Približne 9 kilometrov dlhý ostrov pripomínajúci kosť. V najužšom mieste je iba jeden kilometer široký. Na ostrove   je niekoľko pláží. Avšak hlavnou atrakciou ostrova je neuveriteľne jemný a biely piesok, ktorý tvorí Bielu Pláž. Tá samotná má dĺžku takmer 5 kilometrov. Na tejto pláži je sústredená väčšina rezortov, hotelov, barov a reštaurácii. Boracay bol pôvodne obývaný kmeňom Ati, ktorý patrí do skupiny Negritos. Tí sú väčšinou menší a tmavší ako zvyšok Filipíncov. Najviac ich však odlišujú kučeravé vlasy. Stále ich možno na ostrove vidieť. (raňajky)

Deň 7:

Po raňajkách voľný čas do transferu na letisko a prelet do Cebu, presun na ostrov Bohol (ferry). Po príchode transfer do hotela. Ozajstná exotika - jedine tak sa dá popísať božský filipínsky ostrov Bohol. Nielen že belostné pláže s hebkým koralovým pieskom sú dokonale široké a prázdne - navyše tu môžete navštíviť slávne Čokoládové kopce alebo sa pri plavbe po tropickej rieke uprostred pralesa pomaznať s najmenšou opicou na svete. (raňajky)

Deň 8:

Po raňajkách návšteva pamätníka Blood Compact, kostola Baclayon a múzea-Farmy Tarsier s opičkami Tarsier, obed, les vysadený len ľuďmi  - Man Made forrest a čokoládové kopce. Po prehliadke transfer späť do hotela. (raňajky, obed, večera)

Deň 9:

Po raňajkách voľný čas a transfer na letisko, odlet do Palawan cez Manilu. Po prílete na letisko Puerto Princesa stretnutie sa so sprievodcom a transfer do hotela. (raňajky)

Deň 10:

Po raňajkách transfer do Sabang prístaviska a následný presun do podzemia motorovým člnom (cca 30 min) na prehliadku loďkou cez masívne jaskyne po najdlhšej podzemnej rieke na svete, ktorá je zapísaná do svetového dedičstva UNESCO.

Uvidíte stovky netopierov, obrie jašterice, opice, pytóny a morské hady. Návrat do hotela, večera, ubytovanie. (raňajky, obed, večera)

Deň 11:

Po raňajkách transfer motorovým člnom na ostrovy Lu-Li, Starfish a Cowrie. (raňajky, obed, večera)

Deň 12:

Po raňajkách prehliadka mesta, hora Baker, ranč Mitra, kde si môžete vychutnať krásny výhľad na svieže zelené údolia Hodna Bay, krokodíliu farmu, nákup suvenírov a transfer na letisko s následným odletom do Manily. Po prílete stretnutie sa so sprievodcom a transfer do hotela. (raňajky)

Deň 13:

Po raňajkách prehliadka mesta. V Manile sa nachádza veľké množstvo historických pamiatok, rieka Pasig, ktorá delí mesto na severnú a južnú časť. Tieto dve časti sú spojené piatimi veľkými mostmi: Ayala, Del Pan, Johns, Makartur a Quezon. Na ľavom brehu rieky v centrálnej časti mesta sa nachádza štvrť Intramuros, obklopujú ju staré hradby bývalej pevnosti. Zachované sú množstvá pamiatok: univerzita Santo Tomas, kostol svätého Augustína, Casa Manila, katedrála,  pomníky moreplavcov pochádzajúcich zo Španielska, pevnosť Santiago. Park Luneta. Na brehu rieky v oblasti San Miguel stojí palác Malacanian, sídlo prezidenta. Finančné a obchodné centrum Makati patrí k najmodernejšej časti mesta. Poobede transfer do MOA - veľké nákupné stredisko alebo do San Juan Clearance (outlet) a voľný čas na nákupy. (raňajky, obed, večera)

Deň 14:

Po raňajkách možnosť nákupov až po check-out o 12:00, voľný čas do 17.30  a transfer na letisko s následným odletom do Európy. (raňajky)

Deň 15: 

Prílet do Viedne.

Filipíny 17. 1. 2019 - 31. 1. 2019 je už po termíne.