FRANCÚZSKA POLYNÉZIA a HAVAJSKÉ OSTROVY
Novinka
FRANCÚZSKA POLYNÉZIA a HAVAJSKÉ OSTROVY

FRANCÚZSKA POLYNÉZIA a HAVAJSKÉ OSTROVY

TAHITI-BORA BORA-MOOREA-NUKU HIVA+HAVAJSKÉ OSTROVY-HILO-KONA-KAUAI-OAHU/Z PAPEETE AŽ NA HONOLULU

Lietadlo Sprievodca: Mons. Ján Majerník Termín: 17. 3. 2020 - 6. 4. 2020 Cena: 3995 EUR Číslo zájazdu: 1593/050

V cene je zahrnuté:                                

 

V cene nie je zahrnuté: 

 

Možný príplatok:      

Program zájazdu: 

1.deň:

odlet z Viedne cez Paríž  s medzipristátím v Los Angeles do Papeete.     

2.deň:

Tahiti. Nekonečné pláže, útesy, skryté zátoky vhodné na kúpanie alebo potápanie sa, exotická príroda, činné sopky, dažďové pralesy, priateľskí ľudia a polynézska kultúra. Aloha, alebo vitajte na Tahiti! Po prílete do hlavného mesta Francúzskej Polynézie – Papeete, ubytovanie poobede a oddych. 

3.deň:

Papeete, nachádza sa na ostrove Tahiti. Prechádzka nákupnou zónou, prístavom a rušným trhoviskom. Katedrála Notre-Dame de L'Immaculée kostol z konca 19.storočia, ktorý slúži ako katedrála rímskokatolíckej arcidiecézy Papeete a patrí k najstaršiemu katolíckemu kostolu na Tahiti. Výstavba Katedrály bola dokončená v roku 1875 a začala pravdepodobne okolo roku 1848. Ubytovanie.              

4.deň:

pred odchodom lode Vás čaká pár hodín na Papeete, kde sa nachádza múzeum perál, môžete nakupovať v 155 ročnom obchode, ponárať sa, kúpať v čírych vodách pacifiku alebo fakultatívne autami 4 x 4 sa dostať do vnútrozemia ostrova, kde uvidíte úžasné vodopády a bujaré údolia. Nalodenie sa. 

 

PLAVBA NA VÝLETNEJ LODI NORWEGIAN JEWEL Z TAHITI NA HAVAJ                               

5.deň:

ráno vylodenie sa na ostrove vulkanického pôvodu Bora Bora, ktorý je vďaka jednej z najkrajších lagún na svete nazývaný „perlou Polynézie“. Ostrov je obklopený koralovými ostrovmi a útesmi.

6.deň:

štvrtý najväčší ostrov Francúzskej Polynézie – Raiatea. Formálne známy pod názvom Havaiki „ posvätný ostrov“ a hral zjednocujúcu úlohu v starovekej náboženskej viere. Duchovno zostáva súčasťou života aj  dnes, na ostrove sa nachádza niekoľko svätýň. Ostrov je centrom jachtingu, plachtenia, prístavy plné luxusných lodí. Symbolom ostrova je kvet – tiare apetahi. 

7.deň:

prekrásny ostrov Moorea je považovaný za pýchu Francúzskej Polynézie. Ostrov obklopený plytkou lagúnou je pokrytý ôsmimi vrcholmi, ktoré sa týčia do vysokej výšky a vytvárajú nezameniteľnú siluetu ostrova. Ostrov je známy filmom Vzbúrenci na lodi Bounty a je vhodný na aktívne prežitie dovolenky, prechádzky, turistika. 

8.deň:

plavba na lodi.       

9.deň:

Nuku Hiva, známy pod názvom Tajuplný ostrov, na ktorom nájdete množstvo malých zátok – Anaha, najväčšia z nich je lemovaná čiernym pieskom, veľké vodopády a hory miznúce v oblakoch. Mnoho miestnych obyvateľov tu ešte stále žije podľa tradičných zvyklostí svojich predkov.            

10-13.deň:

plavba na lodi. V Norwegian Jewel sa nachádza až 15 barov a salónikov, každý s vlastnou jedinečnou atmosférou. Príďte si zatancovať do Bliss Ultra Lounge, vychutnajte si šampanské, saké alebo škótsku v niektorom zo salónikov alebo pri bazéne pod slnečníkom. Zahrajte si basketbal, volejbal....alebo len relaxujte na hornej palube lode a dýchajte čerstvý oceánsky vzduch. 24-hodinová služba, súkromná slnečná terasa, široká škála kulinárskych špecialít, plná penzia zahŕňa dve hlavné jedlá, bufet s obsluhou, neformálne kaviarne, grilované špeciality. Menu, ktoré sa každý deň mení spolu so starostlivo vybranými vínami, ktoré zaručujú pri každej návšteve iné kulinárske dobrodružstvo. 

14.deň:

ráno vylodenie sa na ostrove Hilo, s dych vyrážajúcou krásou prírody a miest. Dramatické vodopády, dažďové pralesy a kvitnúce záhrady. Ostrov je sídlom univerzity, kde študuje a pracuje približne 10 % obyvateľov celého ostrova. 

15.deň:

slnečný ostrov Kona, známy pestovaním kávových zŕn a spracovaním povestnej kona kávy, ktorá sa pestuje na chladnejších horských svahoch.  Nájdete tu všetko, od kaviarní až po historické havajské pamiatky. Pokojné a čisté vody južného Kona sú ideálne na šnorchlovanie, potápanie, plachtenie, pozorovanie delfínov a korytnačiek.                  

16.deň:

v ranných hodinách vylodenie sa v prístave Nawiliwili, ostrova Kauai. Keď sem kapitán James Cook priplával v roku 1778 poznamenal, že Nawiliwili bude kultúrne srdce tejto oblasti. Vhodné podmienky pre rybolov, dôležitý prístav, nakrúcal sa tu aj film Indiana Jones alebo Dobyvatelia stratenej archy. Severne od prístavu sa nachádza pláž Kalapaki, v ktorej blízkosti je množstvo obchodov a reštaurácii. 

17.deň:

keď miestni obyvatelia ostrova Maui povedia, že idú do mesta, myslia tým Kahului, ktoré je obchodným centrom, kde nakúpite potraviny, narazíte na obchodné domy, zájdete si na obed....práve tu sa nachádza letisko a najväčší prístav pre lode, ale aj rozsiahle tropické plantáže. Ak budete chcieť nazrieť do histórie, nehľadajte nič iné ako Múzeum cukru Alexandra & Baldwina. Múzeum s množstvom exponátov mapuje vznik a rast cukrovarníckeho odvetvia na Maui.                                   

18.deň:

návšteva Honolulu na najzaľudnenejšom ostrove Oahu. Aj keď je toto mesto moderné a plné mrakodrapov, neubránite sa pocitu exotiky. Slávna pláž Waikiki, ktorá sa nachádza priamo v meste. Azúrové more, pláž plná surfistov, biely piesok na pláž je dovážaný zo vzdialenej Kalifornie, no býva morom často odplavovaný. Pôvodne sa na pláži nachádzali veľmi ostré kamene sopečného pôvodu a preto je sem pravidelne dovážaný mäkký biely piesok z iných oblastí. Ubytovanie. 

19.deň:

známy prístav Pearl Harbor, ktorý sa využíva ako základňa Námorníctva Spojených Štátov Amerických, no je známy najmä udalosťou z roku 1941, kedy Američania vstúpili do 2. svetovej vojny a japonský útok sa zapísal do Americkej histórie. Vo večerných hodinách  odlet z Honolulu do Los Angeles. 

20.deň:

prílet do Los Angeles v ranných hodinách a okolo obeda prelet do Paríža. 

21.deň:

prílet do Viedne okolo obeda.

FRANCÚZSKA POLYNÉZIA a HAVAJSKÉ OSTROVY 17. 3. 2020 - 6. 4. 2020 je už po termíne.