FRANCÚZSKO – BELGICKO - HOLANDSKO
Novinka
FRANCÚZSKO – BELGICKO - HOLANDSKO

FRANCÚZSKO – BELGICKO - HOLANDSKO

Lietadlo Termín: 18. 8. 2022 - 22. 8. 2022 Cena: 365 EUR Číslo zájazdu: 1956/051
Odoslať záväznú prihlášku

V cene je zahrnuté:

V cene nie je zahrnuté:

Možný príplatok:

Program zájazdu:   

1.deň:

stretnutie skupiny v Bratislave, transfer na letisko do Viedne, odlet do Lyonu /UNESCO/. Návšteva Katedrály Notre-Dame de la Fourviére z 19. storočia, ktorá je dominantou mesta. Panoramatická jazda krajom Burgundsko, ktorý bol v stredoveku domovom najvýznamnejších kostolov a kláštorov v západnej Európe. Návšteva mestečka Vezelay s románskou Bazilikou z 11. storočia, kde sú uchované  ostatky sv.  Márie Magdalény. Ich pravosť potvrdil v roku 1058 pápež Štefan IX. Následne sa Bazilika stala jedným z najdôležitejších pútnických miest v Európe. Odchod do oblasti Champagne, ubytovanie v blízkosti mesta Remeš.

2.deň: 

po raňajkách návšteva  svetoznámej gotickej Katedrály Notre – Dame v Remeši.  Prvá katedrála na tomto mieste stála už v roku 401 a prvá korunovácia v Remeši bola v roku 816. Tradícia pokračovala až do roku 1824, Remeš bola svedkom korunovácie všetkých francúzskych kráľov. Dnešná katedrála bola vybudovaná na žiadosť remešského arcibiskupa v 13. storočí a mala odpovedať významu korunovácie. Bohatá sochárska výzdoba je unikátna. Z celkového počtu 2 300 sôch je 56 postáv kráľov Francúzska. Presun do Belgicka. Návšteva pútnického miesta Banneux, kde sa v roku 1933 zjavovala Panna Mária  dievčaťu Mariette Becovej. Na mieste zjavenia postavili v ten istý rok malú kaplnku, vysvätenú na sviatok Nanebovzatia Panny Márie za účasti asi 60.000 veriacich. Miesto navštívil i sv. Ján Pavol II. Následne návšteva významného pútnického miesta Beauraing, kde sa Panna Mária zjavila 5 deťom vo veku 9 až 15 rokov v období od 19.11.1932 do 3.1.1933. Miesto zjavení bolo uznané Cirkvou a aj toto miesto navštívil sv. Ján Pavol II. Odchod na ubytovanie v blízkosti Bruselu.

3.deň:

po raňajkách prehliadka historického centra  hlavného mesta Belgicka Brusel. Námestie Grand Place /UNESCO/, jedno z najkrajších v Európe, cechové domy, gotická Katedrála sv. Michala a sv. Goduly so skvostnými vitrážami. Symbol mesta Manneken Pis. Presun do Antwerp – veľkého európskeho prístavu na rieke Selde, centra diamantového priemyslu a obchodu, rodiska flámskeho maliara Van Dycka a domova významného maliara P. P. Rubensa. Krátka prehliadka historického centra – cechové domy, radnica a najväčší chrám v Belgicku – Katedrála Panny Márie. Odchod na ubytovanie s krátkou foto zastávkou v prímorskom letovisku Scheveningen. 

4.deň:

po raňajkách presun do skanzenu Zaanse Schans – múzeum pod šírym nebom, kde nájdete populárne veterné mlyny, obytné domy, hospodárske budovy a spoznáte tradičný život Holandska… Čaká tu na Vás ukážka výroby drevákov a syrov, ktoré sú veľmi chutné a budete si ich môcť aj zakúpiť. Presun do Amsterdamu, hlavného mesta Holandska, ktoré má jedno z najväčších historických mestských centier v Európe, pochádzajúce zo 17. storočia. Vďaka systému kanálov (holandsky „gracht“) si mesto vyslúžilo prezývku „Benátky severu“. Pešia prehliadka -  živá pešia zóna Damrak, námestie Dam, Radnica, kráľovský palác, historický areál Begijnhof, kde v minulosti žili zbožné ženy, najstarší dom je z roku 1475 a je pravdepodobne najstarším holandským domom.  Fakultatívne plavba loďou po grachtoch /12 €/. Odchod na ubytovanie. 

5.deň:

po raňajkách návšteva najvýznamnejšieho pútnického miesta v Holandsku, kde sa v rokoch 1945 až 1954 zjavovala Panna Mária Ide Peerdemanovej. V zjaveniach sa opakuje, že Panna Mária je Matkou všetkých národov. Pod vedením Idy namaľoval nemecký maliar Heinrich Repke už v roku 1951 známy obraz Matky všetkých národov. V nasledujúcom roku preniesli obraz do špeciálnej kaplnky v Amsterdame (Diepenbrockstr. 3), kde sa nachádza dodnes a je predmetom úcty stále rastúceho počtu pútnikov a mariánskych ctiteľov. O kaplnku sa starajú sestričky z Rodiny Panny Márie Spoluvykupiteľky. Slovenská sv. omša, osobné modlitby. Odchod do Rotterdamu, ktorý je vďaka svojmu prístavu Europoort nazývaný  „Brána do Európy“. Symbolom mesta je 185 m vysoká vyhliadková veža Euromast, najvyššia v celom Holandsku. Centrum má zaujímavú a originálnu architektúru, ako napríklad most Erasmusbrug.  Odchod na letisko, odlet do Viedne.

 

Pútnicky program je spojený s každodennou svätou omšou!

Záväzná prihláška zájazdu: FRANCÚZSKO – BELGICKO - HOLANDSKO

Prihláška:

Číslo pasu: v prípade cesty do Izraela a do štátov s vízovou povinnosťou je nutne aby Váš cestovný pas bol platný minimálne 6 mesiacov po návrate.
Áno Nie

Pridať

OBSTARÁVATEĽ:

CK AWERTRAVEL, s.r.o.

Hviezdoslavova 1469/61
905 01 Senica
tel.: 034/6513896, 6512995
fax: 034/6512995
e-mail: awertravel@awertravel.sk

Základná cena365.00 EUR
Spolu365.00 EUR/osoba

O možnosti príplatku za sedadlo v prednej časti autobusu sa prosím informujte v cestovnej kancelárii.