JORDÁNSKO s pobytom pri Červenom a Mŕtvom mori
Novinka
JORDÁNSKO s pobytom pri Červenom a Mŕtvom mori

JORDÁNSKO s pobytom pri Červenom a Mŕtvom mori

KRAJINA, KDE SI BOH POVOLAL TRI VELKE POSTAVY STAREHO ZAKONA DO VECNOSTI: JERASH-MADABA-HORA NEBO-AMMAN-PETRA-WADI RUM

Lietadlo Sprievodca: o. Marian Ondrejka Termín: 24. 4. 2022 - 1. 5. 2022 Cena: 825 EUR Číslo zájazdu: 1942/032
Odoslať záväznú prihlášku

V cene je zahrnuté:                            

V cene nie je zahrnuté:

Program púte:.

1.deň:

Zraz v Bratislave skoro ráno, transfer na letisko do Viedne a následne odlet do Ammánu. Po prílete návšteva  Jerash – prehliadka významného antického rímskeho  mesta. Odchod do Madaby – mozaiková mapa zhotovená v byzantskom období zobrazuje vtedajší Jeruzalem s jeho významnými stavbami. Prehliadka dielne na mozaiky. Presun na  horu Nebo – podľa tradície miesto smrti Mojžiša. Svätá omša, odchod na hotel, ubytovanie a večera.

2.deň:

Po raňajkách Macheras – sídlo Herodesa, pevnosť kde bol sťatý Ján Krstiteľ. O udalosti, ktorá sa datuje do roku 29 nášho letopočtu, písal aj starorímsky historik Flavius Josephus.  Kráľ Herodes Antipas rozhodol o poprave kvôli obavám, že by mohol začať vzburu. Biblia však hovorí, že bol zabitý, lebo nesúhlasil s manželstvom medzi Herodom a Herodias. Presun do mesta Kerak, v minulosti dôležité pre svoju významnú polohu na Kráľovskej ceste, ktorá kedysi spájala sýrsky Damašek a staroveký Egypt. 

Dodnes sa zachovala impozantná stavba križiackeho hradu z 11. storočia. Bol navrhnutý tak, aby poskytoval útočisko a zároveň výhľad na okolitú krajinu. Umožňoval kontrolu obchodníkov a cestovateľov, ktorí prechádzali medzi Mŕtvym morom, Egyptom a Mekkou. Presun do hotela v Petre, večera, ubytovanie.

3.deň:

Návšteva Petry, niekdajšieho hlavného mesta Nabatejskej ríše, vytesaného do skaly (Rímska provincia Arabie, kde sa sv. Pavol zdržiaval podľa Gal 1. 17). Od roku 1985 zaradená na zoznam UNESCO. Z architektonického aj geologického pohľadu sa jedná o unikát. Do rozľahlého komplexu vedie kaňon, následne ohromí pohľad na esteticky dokonalú „Pokladnicu“. Prehliadka až po známy kláštor, prípadne možnosť  výstupu až na obetište. Svoje čaro má aj samotné mesto Wádí Músa, ktoré tvorí vstupnú bránu do Petry. Večera, ubytovanie.

4.deň:

Návšteva púšte Wadi Rum a noc na púšti.

Asi 60 kilometrov južne od Aquaby sa nachádza ďalší skvost Jordánska, púšť Wadi Rum. Mesačné údolie očarí ohromnou silou. Prehliadka sa začína neďaleko hory nazvanej Sedem vrcholov múdrosti. Je preslávená a spojená s osobou, ktorá je spätá s Wadi Rum a históriou Sýrie a Jordánska – Lawrencom z Arábie. Bol to britský plukovník T. E. Lawrence. Do púšte sa vyráža v otvorených džípoch. Cestou sa otvorí jedna z najkrajších púštnych scenérií sveta. Pôsobenie slnka ešte viacej umocňuje obrazy nádherných skál. Wadi Rum bola prvý raz spomenutá už v Ptolemajovskej geografii ako Aramona a tiež vraj ako Ad aj v Koráne. Nabatejci sa tu zabývali už v 4. storočí. Vytvorili skalné maľby v pieskovcových masívoch skál. Beh storočí, vietor a počasie erodovali masívy v skalné veže a bizarné kopce týčiace sa z hôr piesku, v ktorom sa celá oblasť priamo topí. Krása vyráža dych. 

Dúhové masívy

Duny sú jednou veľkou záplavou oranžovo-červeného piesku. Keď vystúpite na vrcholok niektorého pahorku, rozprestrie sa pred vami fantastický obraz. Len vtedy dokonale vidíte krásny prechod od béžovej cez ružovú až po oranžovo-červenú. Wadi Rum je unikátna.  Z farebného piesku vyrastajú k nebu priam vertikálne pieskovcové útvary. Z roviny sa tu týčia ako obry. Kam oko dohliadne vidíte červené a oranžové odtiene pieskovcových stien či široké duny. Návšteva beduínskeho stanu, západ slnka na púšti, roztrúsené ťavy, či večera s beduínmi vám navodí pohodu a pocit zázraku. Svätá omša v kempe.

25.júna  2011 bola Wadi Rum zapísaná ako súčasť Svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

5.deň:

Presun do Aquaby, pobyt pri Červenom mori, oddych, kúpanie. Ubytovanie v Aquabe

6.deň:

Po raňajkách odchod k Mŕtvemu moru, možnosť kúpania. Odchod na ubytovanie v Ammáne.

7.deň:

Prehliadka starého mesta Ammán s tržnicou, osobné voľno. Rieka Jordán  – miesto krstu Pána Ježiša, Nanebovzatie Eliaša, účinkovanie Jána Krstiteľa. Svätá omša. Ubytovanie.

8.deň:

po raňajkách odchod na letisko, odlet do Viedne a následne transfer  do Bratislavy.

 

Pútnicky program je spojený s každodennou svätou omšou.

 

Sprievodca si vyhradzuje právo na zmenu programu ! Program v ponukovom letáku je orientačný a prispôsobuje sa odletovým časom a situácii v Jordánsku

Záväzná prihláška zájazdu: JORDÁNSKO s pobytom pri Červenom a Mŕtvom mori

Prihláška:

Číslo pasu: v prípade cesty do Izraela a do štátov s vízovou povinnosťou je nutne aby Váš cestovný pas bol platný minimálne 6 mesiacov po návrate.
Áno Nie

Pridať

OBSTARÁVATEĽ:

CK AWERTRAVEL, s.r.o.

Hviezdoslavova 1469/61
905 01 Senica
tel.: 034/6513896, 6512995
fax: 034/6512995
e-mail: awertravel@awertravel.sk

Základná cena825.00 EUR
Spolu825.00 EUR/osoba