JUŽNÁ AMERIKA A DOBRÉ VÍNO
Novinka
JUŽNÁ AMERIKA A DOBRÉ VÍNO

JUŽNÁ AMERIKA A DOBRÉ VÍNO

PERU – ČILE – ARGENTÍNA – BRAZÍLIA

Lietadlo Sprievodca: Mons. Ján Majerník Termín: 16. 11. 2019 - 3. 12. 2019 Cena: 4965 EUR Číslo zájazdu: 1591/173

V cene je zahrnuté:

 

V cene nie je zahrnuté:

Možný príplatok:

PROGRAM ZÁJAZDU

1.deň VIEDEŇ - LIMA:

odlet z Viedne cez Madrid do Limy

2.deň LIMA, PERU:

po prílete transfer do hotela, oddych. Poobede prehliadka historického centra: hlavné námestie s prezidentským palácom a mestským úradom. Navštívite katedrálu, postavenú v roku 1625, ktorá bola prestavená v roku 1940 po zemetrasení. Za relatívne prostou fasádou nájdete nádherné kaplnky a veľkolepé drevené sochy, či schodisko, ktoré vedie na chór. Pokračujete návštevou kláštora Sv. Františka, ktorý predstavuje vkusnú koloniálnu architektúru. Kláštor je vyzdobený freskami, ktoré prezentujú život Sv. Františka a nádhernými sevillskými dlaždicami. Rozprávková knižnica a jej katakomby, využívané počas koloniálneho obdobia ako cintorín, sú hlavnými pamätihodnosťami kláštora. Pokračujete návštevou modernej časti mesta, banky a obchodné centrum. Návšteva Múzea Larca Herreru, kde sa nachádza viac ako 45 000 kusov súkromnej zbierky Rafaela Larco Herreru, jedného z najdôležitejších archeológov Peru. Jeho syn klasifikoval, rozdelil a vytvoril túto expozíciu. Múzeum obsahuje unikátnu kolekciu 55 tisíc keramických nádob, najčastejšie v tvaroch zvierat a vtákov, tiež pohrebné tkaniny a množstvo zlatých šperkov. 

3.deň LIMA/ICA/LIMA, PERU:

po raňajkách transfer do Ica, návšteva Queirolo, obed. Prehliadka Ica a regionálneho múzea, poobede návrat do Limy. Ubytovanie. 

4.deň LIMA/let do CUSCO, PERU:

po raňajkách transfer na letisko s následným odletom do Cusca, mesto nazývané aj “pupok sveta”. Transfer na ubytovanie. Poobede návšteva mesta: hlavné námestie, kde podľa legendy, Manco Capac vedený zlatou palicou hľadal miesto vhodné k založeniu mesta. Pokračujete prehliadkou mesta, ulica Hatun Rumilloc, kde sa nachádza slávny kameň 12tich anjelov perfektne vsadených do steny. Koricancha, slávny chrám zasvätený Bohu Slnka. Návšteva Katedrály, postavenej v XVI. stor. Ruiny Cusca: Kenko-náboženské centrum s polkruhovým amfiteátrom, kde sa nachádza okolo dvadsať kamenných stupňov s obetným oltárom. Puca Pucara-Inca vojenská pevnosť, ktorá sa skladá z terás a schodov. Tambomachay - nazývané aj Kúpele Inkov, Sacsayhuaman – rozsiahla obranná pevnosť. 

5.deň CUSCO/OLLANTAYTAMBO/MACHU PICCHU/OLLANTAYTAMBO/CUSCO, PERU:

transfer na železničnú stanicu Ollantaytambo, odchod do Aguas Calientes. Presun k  Machu Picchu - “stratené mesto Inkov”, nachádzajúce sa 110 km od Cusca, objavené v roku 1911 Hiramom Binghamom. Citadela je bez pochybností jedno z najdôležitejších architektonických a archeologických monumentov planéty. Známe aj ako Stratené mesto Inkov, ktoré vytvorili vo výške 2430 m n. m. na horskom hrebeni nad údolím Urubamba v Peru. Poobede presun vlakom k Ollantaytambo vlakovej stanici a transfer do Cusca. 

6.deň CUSCO/let do AREQUIPA/COLCA, PERU:

transfer na letisko a prelet do Arequipa. Po prílete transfer do Colca Caňonu. Poobede návšteva La Calera Thermal Waters, vzdialené 3 km od Chivay, ktoré majú liečebné účinky a sú veľmi populárne u miestnych. 

7.deň COLCA/ARICA, CHILE:

ráno odchod pozdĺž Colca Caňonu ku Cruz de Condor, jednému z najhlbších kaňonov na svete. Smerom nadol preteká rieka Colca, ktorej hĺba dosahuje 1200 m. S trochou šťastia uvidíte aj lietajúce kondory.  Autobusom sa presuniete do Arica. Príchod v noci, ubytovanie. 

8.deň ARICA/PN LAUCA/ARICA, CHILE:

po raňajkách návšteva Národného Parku Lauca. Príchod do mestečka Poconchile, známe kostolom zo  17.stor. Pokračujete roklinou Cardones, obdivuhodné sú až 4 m vysoké kaktusy. Pokračujete do Copaquilla a Tambo de Zapahuira.  Predtým, než dorazíte do Národného Parku Lauca, budete prechádzať cez obce Socoroma a Putre. Príchod k Jazeru Chungará, voľný čas a relax. Návrat späť cez mesto Parinacota, kde uvidíte hlinené domčeky Andean - koloniálneho štýlu. Návrat do hotela v Arica, ubytovanie. 

9.deň ARICA/leto do SANTIAGO/SANTA CRUZ, CHILE:

ráno prelet z Arica do Santiaga, po prílete transfer to Santa Cruz a privátna návšteva vinárstva Viu Manent alebo podobného. V roku 1935, Don Miguel Viu so svojimi synmi založil spoločnosť obchodujúcu s vínom v tomto regióne....o 30 rokov neskôr sa stala táto rodinná firma jedným z najdôležitejších vinárstiev v regióne. Dnes pracujú s modernými technológiami, degustácia. Transfer do hotela, ubytovanie. 

10.deň SANTA CRUZ/MENDOZA, ARGENTÍNA:

po raňajkách transfer zo Santa Cruz do Mendoza. Po ceste návšteva vinárstva v údolí Aconcagua - Errazuriz  alebo podobné, spojené s degustáciou. Zamerané na tých, ktorí si radi vychutnajú dobré víno a chcú sa niečo naučiť o vínach z údolia Aconcagua. Dozviete sa o histórii Vína Errázuriz a význame vinárskeho priemyslu na národnej a medzinárodnej úrovni. Navštívite podzemné pivnice a vinohrady. Prehliadka bude ukončená ochutnávkou 4 druhov vína. Príchod do Mendoza,  transfer do hotela. Mendoza bola založená v roku 1561 a je pomenovaná po guvernérovi Chile. Mimo siesty je to veľmi živé mesto, s populáciou pol milióna obyvateľov. Je to dôležité administratívne a komerčné centrum. Navrhujeme navštíviť San Martin Park, jeden z najväčších v Južnej Amerike s rozlohou 240 hektárov.  Z “Cerro de la Gloria” sa Vám naskytne krásny výhľad na mesto. 

11.deň MENDOZA/CLOSE DE LOS SIETE+MONTEVIEJO vinice/MENDOZA, ARGENTINA:

po raňajkách odchod k Close de los Siete + Monteviejo vinohrady a vínna cesta. Sprievodca Vás vyzdvihne na hoteli a začnete prehliadkou juhozápadnej časti mesta Mendoza - vínna oblasť, kde uvidíte vinárstva vybrané pre ich exkluzivitu a kvalitu. 100 km ďalej sa nachádzajú vínne údolia Argentíny, údolie Uco. Cesty obklopené vinohradmi, primeraná nadmorská výška je ideálnym miestom pre pestovanie hrozna a produkciu vín najvyššej kvality. Navštívite dva vinárske komplexy Bodegas de Clos de los Siete. 850 ha vinohradov na úpätí pohoria Andes, 4 vinárstva prevádzkované 4 rodinami z Bordeaux. Obed vo vinárstve. 

12.deň MENDOZA/let do BUENOS AIRES/LUJAN/BUENOS AIRES, ARGENTINA:

transfer na letisko Mendoza,  odlet do Buenos Aires. Po prílete transfer do hotela, kde si odložíte batožinu a pokračujete prehliadkou mesta. Návšteva Námestia Plaza de Mayo, prezidentský palác Casa Rosada, Metropolitná Katedrála, miesto odpočinku Generala San Martina. Pokračujete návštevou Avenidy 9.Júla, kde sa nachádza Obelisk, ktorý sa stal symbolom mesta, divadlo Colón. Ďalej navštívite Corrientes Avenue, známe zábavné centrum, ulica plná divadiel a nočného života, de Mayo Avenue so španielskym vplyvom. Kaviareň Tortoni, jedna z najikonickejších kaviarní v Buenos Aires. Typické “Porteno Café” bolo vytvorené v roku 1858 francúzskym imigrantom Touan. Kaviareň obľubovali najmä maliari, spisovatelia, žurnalisti a muzikanti, napríklad Jose Luis Borges, známy argentínsky poet a Carlos Gardel, otec tanga. Aj Vy ochutnáte kávu práve v tejto kaviarni. 

Pokračujete do La Boca. Nachádza sa v juhovýchodnej časti mesta pri pobreží Rio de la Plata, kde sa nachádza starý mestský prístav. La Recoleta - “Paríž Latinskej Ameriky”, cintorín, kde je pochovaná Evita Perón. Presun do Luján, návšteva baziliky, kde sa nachádza zázračný obraz Virgen de Luján. Obraz Panny Márie, vysoký 38 cm sa do mesta dostal v roku 1630 a už tu zostal. Zo začiatku bol obraz umiestnený vo svätyni a práve okolo nej začalo v roku 1671 vznikať mesto Luján. Výstavba baziliky sa začala v roku 1887 a bola postavená výhradne z darov veriacich. Každý rok putuje až milión pútnikov 60 km peši, aby poďakovali Panne Márii. 

13.deň BUENOS AIRES/let do IGUAZU, ARGENTINA:

transfer na letisko, odlet k vodopádom Iguazu. Po prílete transfer do hotela. Večera, ubytovanie. 

14.deň IGUAZU - Argentínska strana + Brazílska strana:

návšteva argentínskej strany vodopádov, kde uvidíte väčšiu časť vodopádov, nazriete do Diablovho hrtana. Vodopády z brazílskej strany s krásnym panoramatickým výhľadom. Návrat do hotela, ubytovanie. 

15.deň IGUAZU/FOZ DE IGUAZU, BRAZILIA/let do RIO DE JANEIRO, BRAZILIA:

transfer na letisko s následným odletom do Rio de Janeiro, ktoré patrí k najkrajším mestám sveta. Očarujúca metropola, široké pláže a dramatické pohoria. Historicky dôležité prístavné mesto, kde sa dovážalo zlato, drahokamy a káva. Po prílete návšteva Cukrovej Homoly s nádherným výhľadom na záliv Guanabara. Ubytovanie. 

16.deň RIO DE JANEIRO, BRAZILIA:

návšteva sochy Ježiša Krista postavená v roku 1931 nad mestom Rio de Janeiro, umiestnená na 700 metrov vysokom pahorku Corcovado, socha vysoká 30 metrov. Zobrazuje Krista s roztiahnutými rukami, akoby objímal mesto, vyjadrujúce súcit a radosť z nezávislosti. Prehliadka mesta, historických budov, Candelaria, Praca XV, Travessa do Mercado, Metropolitná Katedrála a Sambódromo. Exteriér štadiónu Mario Filho. Prístav Maravilha, Olympic Boulevard, Rio´s Port Zone, Rio Art Múzeum, Mauá Square. Ubytovanie. 

17.deň RIO DE JANEIRO/APARECIDA DO NORTE (bus 5 hod. 30 min.  = 429 km)/APARECIDA/GUARULHOS (bus 2 hod = 166 km):

transfer do Aparecidy - návšteva Baziliky Minor. V roku 1717 sa miestnym rybárom zachytila do siete soška Nepoškvrnenej Panny Márie. Pätnásť rokov stála soška „nájdenej“ Panny Márie, podľa významu slova „aparecida“ v dome jedného z rybárov. Susedia k nemu začali prichádzať a modliť sa. Úcta k Panne Márii sa tu hlboko zakorenila. V roku 1955 bola postavená „Nová bazilika“, ktorá je po Bazilike sv. Petra v Ríme druhým najväčším kresťanským chrámom sveta. Transfer na letisko Guarulhos a následný odlet do Európy. 

18.deň:

prílet do Viedne.

 

*poradie programu ako aj jednotlivé  návštevy môžu byť modifikované na základe neočakávaných miestnych udalostí, ako aj zmeny/zrušenie letov zo strany leteckých spoločností, žel. spoločností, počasia, prírodných katastrof alebo iných neočakávaných situácií. Náš partner sa bude snažiť rešpektovať  program, no v prípade ak to ale nebude možné, bude sa snažiť nájsť najlepšie možné riešenie po spoločnej dohode s klientmi

JUŽNÁ AMERIKA A DOBRÉ VÍNO 16. 11. 2019 - 3. 12. 2019 je už po termíne.