LORETO – CASCIA – ORVIETO – SIENA – BOLOGNA
Novinka
LORETO – CASCIA – ORVIETO – SIENA – BOLOGNA

LORETO – CASCIA – ORVIETO – SIENA – BOLOGNA

SVÄTÁ KATARÍNA SIENSKÁ-ORVIETO, EUCHARISTICKÝ ZÁZRAK SVÄTÝ DOMINIK, SVÄTÁ RITA – PATRÓNKA NEMOŽNÉHO

Lux bus Termín: 13. 3. 2021 - 17. 3. 2021 Cena: 145 EUR Číslo zájazdu: 1762/015
Odoslať záväznú prihlášku

V cene je zahrnuté:

V cene nie je zahrnuté:

Možný príplatok:

Program zájazdu:

1.deň:

večer  odchod z Bratislavy.  Nočná jazda cez  Rakúsko a severné Taliansko.   

2.deň:

krátka zastávka v Bologni - staré mesto s arkádami,  Neptúnova fontána a kostol sv. Francesco. Návšteva katedrály sv. Dominika so svätcovým hrobom. Katedrála bola niekoľkokrát renovovaná, ruku k dielu pridal aj slávny umelec Michelangelo, prehliadka Presun do Sieny  /UNESCO/, rodisko sv. Kataríny.  Historické centrum s námestím Piazza del Campo. Katedrála so svetoznámou mramorovou výzdobou /vstup 8 €/. Dominikánsky kostol s relikviou sv. Kataríny a sanktuárium sv. Kataríny nad jej rodným domom. Ubytovanie.

3.deň:

po raňajkách odchod do Orvieto, ktoré bolo v minulosti pápežskou rezidenciou. Monumentálna katedrála, ktorú pápež Lev XII. nazval Zlatou ľaliou katedrál, vybudovali miestni obyvatelia na pamiatku eucharistického zázraku. V roku 1263  v neďalekom Bolsane počas svätej omše, ktorú slúžil český kňaz Petr z Prahy, z premeneného Tela  kvapla krv na korporál. Nasledujúci rok  pápež Urban IV. ustanovil sviatok Najsvätejšieho Kristovho Tela a Krvi. V kaplnke katedrály sa uchováva v relikviári  korporál. I dnes možno na ňom pozorovať škvrny od krvi. Relikviár sa uchováva v bohostánku. Steny Kaplnky korporálu z roku 1356 sú vyzdobené vzácnymi freskami. Presun do Cascie. V prekrásnom prostredí umbrijských kopcov v strednom Taliansku stojí kláštor a nádherná Bazilika sv. Rity, do ktorej denne putujú stovky, ba tisíce pútnikov. Je tu pochovaná sv. Rita da Cascia, snáď najobľúbenejšia svätica  širokých vrstiev obyvateľov Talianska, známa ako LA SANTA DEGLI IMPOSSIBILI, teda „svätá nemožných vecí". Je patrónkou tých, čo sú v beznádejných situáciách. V dolnom kostole sú relikvie augustiánskeho kňaza bl. Šimona z Cascie a bl. Terezy Fasce. Presun na ubytovanie.  

4.deň:

odchod do významného pútnického miesta  Loreto. V Bazilike P. Márie Loretskej  sa nachádza dom sv. Rodiny v ktorom žila Panna Mária s Ježiškom a sv. Jozefom v Nazarete. Keď v roku 1263 Svätá zem definitívne padla do rúk islamu, dom Svätej rodiny bol zbúraný. Podľa legendy však príbytok Svätej rodiny unikol skaze a bol zázračne prenesený  anjelmi cez hory a more, najprv do Dalmácie. 10. mája 1291 postavili dom na zem v Trsatu nad Rjekou. V noci na 12. decembra dom zmizol a anjeli ho premiestnili na pobrežie Jadranského mora do oblasti Recanati. Posledné premiestnenie bolo 7. septembra 1295 do Loreta. Náboženský program, slovenská svätá omša, osobné modlitby. Odchod na Slovensko.

5.deň:

ráno príchod na Slovensko.

Záväzná prihláška zájazdu: LORETO – CASCIA – ORVIETO – SIENA – BOLOGNA

Prihláška:

Číslo pasu: v prípade cesty do Izraela a do štátov s vízovou povinnosťou je nutne aby Váš cestovný pas bol platný minimálne 6 mesiacov po návrate.
Áno Nie

Pridať

OBSTARÁVATEĽ:

CK AWERTRAVEL, s.r.o.

Hviezdoslavova 1469/61
905 01 Senica
tel.: 034/6513896, 6512995
fax: 034/6512995
e-mail: awertravel@awertravel.sk

Základná cena145.00 EUR
Spolu145.00 EUR/osoba

O možnosti príplatku za sedadlo v prednej časti autobusu sa prosím informujte v cestovnej kancelárii.