LORETO-CASCIA-ORVIETO-SIENA-BOLOGNA
Novinka
LORETO-CASCIA-ORVIETO-SIENA-BOLOGNA

LORETO-CASCIA-ORVIETO-SIENA-BOLOGNA

Loretánsky jubilejný rok Svätá Katarína Sienská, Svätý Dominik a Svätá Rita

Lux bus Termín: 21. 3. 2020 - 25. 3. 2020 Cena: 145 EUR Číslo zájazdu: 1622/063

Termíny:

 

V cene je zahrnuté:

V cene nie je zahrnuté: 

Možný príplatok:

Príplatok za nástupné miesto:

Výnimočná cena: 145,- € pre farnosti, rehoľné spoločenstvá, cirkevné školy, semináre i jednotlivcov

 

Program zájazdu:

1.deň:

asi o 22.00 hod.  odchod z Bratislavy.  Nočná jazda cez Rakúsko a severné Taliansko.   

2.deň:

príchod do významného pútnického miesta  Loreto. V Bazilike P. Márie Loretskej  sa nachádza dom sv. Rodiny v ktorom žila Panna Mária s Ježiškom a sv. Jozefom v Nazarete. Keď v roku 1263 Svätá zem definitívne padla do rúk islamu, dom Svätej rodiny bol zbúraný. Podľa legendy však príbytok Svätej rodiny unikol skaze a bol zázračne prenesený  anjelmi cez hory a more, najprv do Dalmácie. 10. mája 1291 postavili dom na zem v Trsatu nad Rjekou. V noci na 12. decembra dom zmizol a anjeli ho premiestnili na pobrežie Jadranského mora do oblasti Recanati. Posledné premiestnenie bolo 7. septembra 1295 do Loreta. Náboženský program, slovenská svätá omša, osobné modlitby. Presun na ubytovanie, večera.

3.deň:

po raňajkách odchod do  Cascie. V prekrásnom prostredí umbrijských kopcov v strednom Taliansku stojí kláštor a nádherná Bazilika sv. Rity, do ktorej denne putujú stovky, ba tisíce pútnikov. Je tu pochovaná sv. Rita da Cascia, snáď najobľúbenejšia svätica  širokých vrstiev obyvateľov Talianska, známa ako LA SANTA DEGLI IMPOSSIBILI, teda „svätá nemožných vecí". Je patrónkou tých, čo sú v beznádejných situáciách. V dolnom kostole sú relikvie augustiánskeho kňaza bl. Šimona z Cascie a bl. Terezy Fasce. Pokračovanie do očarujúceho mestečka Orvieto, ktoré bolo v minulosti pápežskou rezidenciou. Monumentálna Katedrála, ktorú pápež Lev XII. nazval Zlatou ľaliou katedrál, vybudovali miestni obyvatelia na pamiatku eucharistického zázraku. V roku 1263  v neďalekom Bolsane počas svätej omše, ktorú slúžil český kňaz Petr z Prahy, z premeneného Tela kvapla krv na korporál. Nasledujúci rok pápež Urban IV. ustanovil sviatok Najsvätejšieho Kristovho Tela a Krvi. V kaplnke Katedrály sa uchováva v relikviári  korporál. I dnes možno na ňom pozorovať škvrny od krvi. Relikviár sa uchováva v bohostánku. Steny Kaplnky korporálu z roku 1356 sú vyzdobené vzácnymi freskami. Presun na ubytovanie.  

4.deň:

po raňajkách prehliadka Sieny  /UNESCO/, rodisko sv. Kataríny.  Historické centrum s námestím Piazza del Campo. Katedrála so svetoznámou mramorovou výzdobou /vstup 8 €/. Dominikánsky kostol s relikviou sv. Kataríny a sanktuárium sv. Kataríny nad jej rodným domom. Presun do Bologne - staré mesto s arkádami,  Neptúnova fontána a kostol sv. Francesca. Návšteva Katedrály sv. Dominika so svätcovým hrobom. Katedrála bola niekoľkokrát renovovaná, ruku k dielu pridal aj slávny umelec Michelangelo. Odchod nočnou jazdou cez územie Talianska a Rakúska 

5.deň:

ráno príchod na Slovensko.

LORETO-CASCIA-ORVIETO-SIENA-BOLOGNA 21. 3. 2020 - 25. 3. 2020 je už po termíne.