LORETO – SAN GIOVANNI ROTONDO  MONTE SANT' ANGELO - ASSISI
Novinka
LORETO – SAN GIOVANNI ROTONDO  MONTE SANT' ANGELO - ASSISI

LORETO – SAN GIOVANNI ROTONDO MONTE SANT' ANGELO - ASSISI

Lux bus Termín: 18. 3. 2023 - 23. 3. 2023 Cena: 295 EUR Číslo zájazdu: 2109/060
Odoslať záväznú prihlášku

V cene je zahrnuté: 

V cene nie je zahrnuté: 

Navštívime miesto, kde Páter Pio pôsobil a zomrel
Počas môjho života som uprednostnil San Giovanni Rotondo. Po mojej smrti bude mať moju priazeň Pietrelcina“

Program zájazdu:

1.deň:

podvečer odchod zo Slovenska.  Nočná jazda cez  Rakúsko a severné Taliansko.   

2.deň:

príchod do významného pútnického miesta  Loreto. V Bazilike P. Márie Loretskej  sa nachádza dom Svätej rodiny v ktorom žila Panna Mária s Ježiškom a sv. Jozefom v Nazarete. Keď v roku 1263 Svätá zem definitívne padla do rúk islamu, dom Svätej rodiny bol zbúraný. Podľa legendy však príbytok Svätej rodiny unikol skaze a bol zázračne prenesený  anjelmi cez hory a more, najprv do Dalmácie. 10. mája 1291 postavili dom na zem v Trsatu nad Rjekou. V noci na 12. decembra dom zmizol a anjeli ho premiestnili na pobrežie Jadranského mora do oblasti Recanati. Posledné premiestnenie bolo 7. septembra 1295 do Loreta. Náboženský program, slovenská svätá omša, osobné modlitby. Večera, ubytovanie.

3.deň:

po raňajkách odchod do  San Giovanni Rotondo, kde páter Pio žil od roku 1916 až do svojej smrti v roku 1968. V kláštornej kaplnke pri modlitbe 20 septembra 1918 prijal dar stigiem, ktoré nosil na svojom tele 50 rokov.  Hoci sa páter Pio snažil svoje stigmy  skrývať,  chýr o nich sa rozniesol  a do San Giovani Rotondo začali prichádzať zástupy  veriacich, aby sa zúčastnili na Piovej svätej omši a potom v dlhých radoch čakali uňho na spoveď. Prehliadka  areálu, hrob a múzeum Pátra Pia, krížová cesta, ubytovanie. Po večeri individuálne možnosť účasti na modlitbe ruženca v starej Bazilike. 

4.deň:

po raňajkách presun do Monte Sant'Angelo, ktoré patrí  k najvýznamnejším pútnickým miestam v Taliansku. Tu sa na konci 5. storočia zjavil archanjel Michael, ktorý ukazoval na jaskyňu v hore a tlmočil Boží príkaz, aby sa jaskyňa premenila na kresťanský chrám. Táto svätyňa Santuario di San Michele Archangelo sa stala najvýznamnejšou pamiatkou mesta.  Mestečko sa nachádza vo výške bezmála 800 m n. m., je najvyššie položené miesto v južnej časti polostrova Gargano. Je situované na okraji parku Foresta Umbra a ponúka prekrásny výhľad na Manfredonský záliv. Popoludní presun do Assisi, večera, ubytovanie.  

5.deň:

Po raňajkách návšteva kostola Santa Maria degli Angeli,  ktorý je považovaný za centrum Františkánskeho rádu. Kaplnka Porciunkula, kde zomrel 3.10.1226 sv. František. Presun do historického centra Assisi. Je to jedno z najznámejších pútnických miest v Taliansku, zapísané na zozname UNESCO. Návšteva Baziliky sv. Františka, ktorá je vybudovaná nad hrobom svätca. Kostol Santa Chiara, pod hlavným oltárom je otvorený hrob sv. Kláry. Kostol San Rufino, od ktorého možno vystúpiť k pevnosti Rocca Maggiore.(Povinná 9 hodinová prestávka pred odchodom).Následne  odchod  nočnou jazdou na Slovensko. 

6.deň:

príchod v doobedňajších  hodinách.

Pútnicky program je spojený s každodennou svätou omšou!Záväzná prihláška zájazdu: LORETO – SAN GIOVANNI ROTONDO MONTE SANT' ANGELO - ASSISI

Prihláška:

Číslo pasu: v prípade cesty do Izraela a do štátov s vízovou povinnosťou je nutne aby Váš cestovný pas bol platný minimálne 6 mesiacov po návrate.
Áno Nie

Pridať

OBSTARÁVATEĽ:

CK AWERTRAVEL, s.r.o.

Hviezdoslavova 1469/61
905 01 Senica
tel.: 034/6513896, 6512995
fax: 034/6512995
e-mail: awertravel@awertravel.sk

Základná cena295.00 EUR
Spolu295.00 EUR/osoba


Pre kontrolu či nie ste robot, prosím zadajte aktuálny rok (2022)