Dovolenka pre 50+ s TV LUX v Albánsku
Dovolenka pre 50+ s TV LUX v Albánsku

Dovolenka pre 50+ s TV LUX v Albánsku

s pobytom pri mori 50+

Lux bus Sprievodca: o. Marian Bér Termín: 3. 9. 2019 - 11. 9. 2019 Cena: 450 EUR Číslo zájazdu: 1528/192

V cene je zahrnuté:

V cene nie je zahrnuté:

Nenechajte si ujsť historicky prvú dovolenku pri mori tentokrát pre všetkých vo veku 50+ v Albánsku. Okrem oddychu v 4-hviezdičkovom hotelovom rezorte Diamma s priamym vstupom na súkromnú piesočnatú pláž kde strávime 5 nocí sa môžete tešiť aj na duchovný program, budovanie nových priateľstiev či výlety do okolia. Pripravujeme výlet do Fier kde pôsobia slovenský misionári –Minoriti a návštevu mesta Berat zapísané v svetovom dedičstve Unesco ako mesto tisícich okien, kde je takmer dokonale zachované pôvodné osmanské mesto nad ktorým sa týči hrad Kale a kde  spočívajú pozostatky sv. Gorazda a Angelara - dvoch zo sedempočetníkov . Po ceste do Albánska sa zastavíme aj v Macedónskom hlavom meste Skopje kde navštívime domček sv. Matky Terezy. Dominantou mesta je  najvyšší monumentálny kríž na svete – „Kríž tisícročia“ týčiaci sa do výšky 66m. Pozrieme si aj starobylé mesto Ohrid, ktoré je historický späté so zakladateľmi slovanskej kultúry sv. Klimentom a sv. Naumom – nasledovníkmi solúnskych bratov. Vybrať si môžete z 3 turnusov, ktoré budú sprevádzať kňazi známi z obrazovky televízie lux:

 

Program

1.deň:

odchod v poobedňajších hodinách

2.deň:

zastávka v Macedónsku v Skopje. Mesto vyrástlo na križovatke stredovekých obchodných ciest z Belehradu, Dubrovníku, Konštantínopolu a Solúnu. Územie patrilo Byzantskej ríši a práve tu sa v albánskej rodine v roku 1910 narodila Matka Tereza.Dominantou mesta je najvyšší monumentálny kríž na svete – Kríž tisícročia. Má výšku 66 m a je viditeľný zo vzdialenosti 30 km. Zachoval sa Kamenný most cez rieku Vardar z 15. stor., starobylá zástavba z čias tureckej nadvlády zo 14. storočia, mešita Mustafa Pašu, stará tržnica, uličky s obchodmi remeselníkov, malý pravoslávny kostol sv. Spasiteľa, akvadukt. Na kopci nad mestom sa týči pevnosť Kale. Ponúka jeden z najkrajších pohľadov na mesto.  Odchod do Ohridu.Starobylé mesto leží na hraniciach s Albánskom a Gréckom. Jeho história je  úzko spätá so zakladateľmi slovanskej kultúry sv. Klimentom a sv. Naumom – nasledovníkmi solúnskych bratov. Ubytovanie. Prehliadka  mesta, Chrám sv. Sofie, návšteva hrobu sv. Klimenta, kostol sv. Jána Teológa. Plaošnik – archeologické nálezy z ranokresťanskej Baziliky zo 4. storočia, kostoly sv. Klimenta a sv. Pantalejmona,

3 - 8. deň:

Presun do Albánska: Ubytovanie v historickom meste Durres,ktoré sa rozprestiera na piesčitom pobreží Jadranského mora. Počas pobytu výlet do  Beratu(UNESCO) – „mesto tisícich okien“,  kde je takmer dokonale zachované pôvodné osmanské mesto nad ktorým sa týči hrad Kala. Tu spočívajú pozostatky sv. Gorazda, žiaka solúnskych bratov. Nádherná Katedrála, kde sa nachádza Onufriho galéria s najunikátnejšími ikonami (napr. Panna Mária).

9.deň:

večer odchod na Slovensko

10.deň:

príchod v doobedňajších hodinách

 

Diamma Resort

Hotelový rezort pozostávajúci z viacerých menších budov bungalového typu je ponorený do zelene, ktorá vytvára atraktívne prostredie pre oddych priamo na širokej piesočnatej pláži v hotelovej časti Golem. Vhodný pre všetky vekové kategórie 

Poloha:

od dlhej piesočnej pláže ho delí len plážová promenáda, do centra mesta Durrës,  sa dostanete taxíkom alebo mestským autobusom zo zastávky nachádzajúcej sa priamo pred hotelom. 

Hotel:

recepcia, zmenáreň, trezor, úschovňa batožiny na recepcii, reštaurácia a la carte, reštaurácia pri pláži za poplatok, bar pri bazéne, bar pri pláži s terasou s výhľadom na more za poplatok, bazén s detskou časťou a ležadlami zdarma, ležadlá pre deti a hojdacie siete pri bazéne, detské ihrisko. Hostia môžu za poplatok využiť salón krásy. V areáli sa nachádza tiež požičovňa automobilov aj parkovisko. Wi- Fi pripojenie v celom areáli zdarma.

Izby:

dvojlôžkové izby v poschodových vilkách s možnosťou jednej prístelky alebo dvoch prísteliek.  Každá izba má kúpeľňu s WC, balkón alebo terasu, individuálnu klimatizáciu, chladničku, SAT TV, telefón, sušič na vlasy, Wi-Fi pripojenie zdarma.

Pláž:

piesočnatá pláž s pozvoľným vstupom do mora. 

Dovolenka pre 50+ s TV LUX v Albánsku 3. 9. 2019 - 11. 9. 2019 je už po termíne.