MALÁ ŠPANIELSKA CESTA spolu cca 100 km Svätojakubská pešia púť  do SANTIAGA s návštevou  Bragy, Lúrd a Ovieda
MALÁ ŠPANIELSKA CESTA spolu cca 100 km Svätojakubská pešia púť  do SANTIAGA s návštevou  Bragy, Lúrd a Ovieda

MALÁ ŠPANIELSKA CESTA spolu cca 100 km Svätojakubská pešia púť do SANTIAGA s návštevou Bragy, Lúrd a Ovieda

Lux bus – pešia púť - Lux bus Sprievodca: páter Marian Ondrejka Termín: 26. 7. 2022 - 6. 8. 2022 Cena: 375 EUR Číslo zájazdu: 1950/036
Odoslať záväznú prihlášku

V cene je zahrnuté:

V cene nie je zahrnuté:

Možný príplatok:  

Cesta VIA DE LA PLATA   /Strieborná cesta/ je najdlhšia trasa camino na území Španielska. Začína v meste Sevilla v Andalúzii a pokračuje provinciami Extremadura ,  Castilia,  Leon, Salamanca a Zamora. Zo Zamora možno pokračovať cez Astorgu a pripojit sa na CAMINO FRANCESE, alebo pokračovať kratšou cestou cez Ourense. Práve úsek od Ourense je považovaný za jeden z najkrakších  v celom Španielsku.  Bola to tiež dôležitá obchodná cesta už v časoch Rimanov. Od Ourense má camino dľžku asi 100 km, prechádza cez unikátne historické mestečká so zachovalými kostolmi, hradmi a zámkami. Vo vnútrozemí zelenej Galície si na svoje  prídu milovníci prírody, lesov a pokojnej krajiny. 

Milí pútnici, prosíme, aby ste sa na túto cestu zodpovedne pripravili. Nie je to klasický pútnický – poznávací zájazd. Na Camine je každý sám za seba. Nie je možné, aby sprievodca išiel s každým osobitne. Nie všetci majú rovnaké tempo.  Cesta je veľmi dobre značená. Ráno dostanete pokyny od sprievodcu, ktorý určí dennú trasu. V prípade potreby budete mať v pokynoch na cestu krízovú linku.

Sprievodca púte: páter Marian Ondrejka

Program zájazdu: 

1.deň:  

stretnutie skupiny v Bratislave, transfer na letisko do Budapešti, odlet  do Porta. Odchod na ubytovanie.

2.deň:

 ráno svätá omša v Katedrále Terreiro da Sé v Porte. Presun do Ourense, cestou zastávka na pútnickom mieste v Brage.  Nádherné schodište Escadaria do Bom Jesus vedie ku Kostolu Bom Jesus Monte, lemujú ho alegorické sochy a kaplnky s výjavmi krížovej cesty. V strede každého medziposchodia veľkolepého schodišťa je figurálny reliéf s fontánkou.

3. – 7.deň:

Ourense - dominantou mesta je Katedrála z 12. stor. Tu  začína Malá španielska cesta. Prvá fáza je s plynulým stúpaním cez Cudeiro. Následne prejdete dedinou Tamallancos s Kostolom Panny Márie a za Sobreira budete prechádzať po moste z 18. stor. ponad riekou Barbartino, cez Viduedo, Casanovas a Pazos  až do Cea, dedine známej slávnym chlebom „Pan de Cea“ .  Ďalej postupujete vidieckou krajinou cez Piñor Pielas do Oseira, kde sa zachoval Kláštor z 18. storočia.  Cez Outeiro (Rodeiro), A Gouxa, Casarellos sa dostanete do Castro Dozón a prejdete do provincie Pontevedra.Cez  A Xesta, Estación de Lalín, Donsión prídete do A Laxe. Pokračujete malebným krajom cez  Trasfontao, Silleda /známe chovom hovädzieho dobytku a trhmi/, Bandeira, Dornelas, San Miguel de Castro, Ponte Ulla do  Outeiro (Vedra) . Nasleduje  Lestedo (Boqueixón), A Susana, Piñeiro.

8.deň:

Celodenný program v  Santiago de Compostela. Mesto bolo založené k uchovaniu pozostatkov sv. Jakuba apoštola. Náboženský program, návšteva Baziliky sv. Jakuba s jeho relikviami. Vyzdvihnutie špeciálneho dekrétu tzv. Compostela, ktorý pútnik obdrží na základe predloženia dokladu pútnika „Credencial del Peregrino“, do kterého cestou zbiera pečiatky. Účasť na poludňajšej pútnickej svätej omši, voľný program, ubytovanie

9. deň:

Výlet autobusom do Finisterre, západného výbežku Galície pri Atlantickom oceáne, najnavštevovanejšieho miesta Galície po Santiagu de Compostela, s pútnickým kostolom S.Maria das Areas z 12.stor. Sto kilomentrov od Santiaga, na pobreží Atlantiku, sa nachádza táto dedinka, je to najzápadnejší bod Španielska. Zo Strmého skaliska mysu Finisterre už naozaj niet kam ísť peši – najbližších pár tisíc kilometrov na západ je už len a len oceán. Nie div, že starí Rimania miesto pomenovali Finis Terrae – koniec Zeme. Odchod na ubytovanie.

10. deň:

Ráno odchod do kultúrnej a obchodnej metropoly Astúrie  Oviedo. Stojí tu Katedrála v štýle vrcholnej gotiky s hrobmi astúrskych Kráľov a zlatý retábulum zo 16. storočia. Najväčším pokladom Katedrály je Camara Santa, kaplnka z 9. stor. V Katedrále Najsvätejšieho Spasiteľa sa uchováva vzácna relikvia, ktorá vykazuje množstvo podstatných zhôd s Turínskym plátnom. Jedno zo stredovekých svedectiev o pútnikoch do Compostely hovorí o prítomnosti šatky v Oviede: „A cestou do mesta Compostela sa zastavovali v Oviede, aby vzdali úctu Pánovi. Lebo tam sa nachádzajú relikvie, ktoré skutočne patria k starobylej tradícii, a ich spojitosť s umučením Krista sa nikdy nespochybňovala“. Šatku nazývali Sudarium Domini alebo Ježišova posmrtná šatka, svätá omša. Pokračovanie do Lúrd, večera, ubytovanie

11.deň:

po raňajkách krátky náboženský program v Lurdoch. V poobedňajších hodinách  odchod na ubytovanie na Francúzskej riviere.

12.deň:

skoro ráno odchod na Slovensko, príchod  neskoro večer.

Pútnicky program je spojený s každodennou svätou omšou !

Záväzná prihláška zájazdu: MALÁ ŠPANIELSKA CESTA spolu cca 100 km Svätojakubská pešia púť do SANTIAGA s návštevou Bragy, Lúrd a Ovieda

Prihláška:

Číslo pasu: v prípade cesty do Izraela a do štátov s vízovou povinnosťou je nutne aby Váš cestovný pas bol platný minimálne 6 mesiacov po návrate.
Áno Nie

Pridať

OBSTARÁVATEĽ:

CK AWERTRAVEL, s.r.o.

Hviezdoslavova 1469/61
905 01 Senica
tel.: 034/6513896, 6512995
fax: 034/6512995
e-mail: awertravel@awertravel.sk

Základná cena375.00 EUR
Spolu375.00 EUR/osoba