MALÁ ŠPANIELSKA CESTA spolu cca 100 km
Novinka
MALÁ ŠPANIELSKA CESTA spolu cca 100 km

MALÁ ŠPANIELSKA CESTA spolu cca 100 km

Lietadlo – pešia púť - lux bus Termín: 22. 7. 2023 - 1. 8. 2023 Cena: 395 EUR Číslo zájazdu: 2117/066
Odoslať záväznú prihlášku

V cene je zahrnuté: 

V cene nie je zahrnuté:

Možný príplatok:Svätojakubská pešia púť  do SANTIAGA s návštevou  Lúrd a Ovieda

Cesta VIA DE LA PLATA   /Strieborná cesta/ je najdlhšia trasa camino na území Španielska. Začína v meste Sevilla v Andalúzii a pokračuje provinciami Extremadura,  Castilia,  Leon, Salamanca a Zamora. Zo Zamora možno pokračovať cez Astorgu a pripojit sa na CAMINO FRANCESE, alebo pokračovať kratšou cestou cez Ourense. Práve úsek od Ourense je považovaný za jeden z najkrajších v celom Španielsku.  Bola to tiež dôležitá obchodná cesta už v časoch Rimanov. Od Ourense má camino dľžku asi 100 km, prechádza cez unikátne historické mestečká so zachovalými kostolmi, hradmi a zámkami. Vo vnútrozemí zelenej Galície si na svoje  prídu milovníci prírody, lesov a pokojnej krajiny.                                                                         

Cesta ako proces,  ako zrkadlo,  ako znovuobjavenie …..

Program zájazdu: 

1.deň:

Stretnutie skupiny v Bratislave, transfer na letisko do Viedne, doobeda odlet  do Porta. Po prílete presun na ubytovanie. 

2.– 7.deň:

Porto - prechádzka v centre mesta. Na ulici Avenida dos Aliados sa oslavujú aj futbalové úspechy futbalového klubu FC Porto, katedrála  Terreiro da Sé a kostol Igreja de Santa Clara. Odchod autobusom do Ourense. Dominantou mesta je katedrála z 12. stor. Tu  začína Malá španielska cesta. Prvá fáza je s plynulým stúpaním cez Cudeiro. Následne prejdete dedinou Tamallancos s kostolom Panny Márie a za Sobreira budete prechádzať po moste z 18. stor. ponad riekou Barbartino, cez Viduedo, Casanovas a Pazos až do Cea, dedine známej slávnym chlebom „Pan de Cea“.  Ďalej postupujete vidieckou krajinou cez Piñor Pielas do Oseira, kde sa zachoval kláštor z 18. storočia.  Cez Outeiro (Rodeiro), A Gouxa, Casarellos sa dostanete do Castro Dozón a prejdete do provincie Pontevedra.Cez  A Xesta, Estación de Lalín, Donsión prídete do  A Laxe. Pokračujete malebným krajom cez  Trasfontao, Silleda /známe chovom hovädzieho dobytku a trhmi/, Bandeira, Dornelas, San Miguel de Castro, Ponte Ulla do  Outeiro (Vedra). Nasleduje  Lestedo (Boqueixón), A Susana, Piñeiro.

8.deň:

Celodenný program v  Santiago de Compostela. Mesto bolo založené k uchovaniu pozostatkov sv. Jakuba apoštola. Náboženský program, návšteva Baziliky sv. Jakuba s jeho relikviami. Vyzdvihnutie špeciálneho dekrétu tzv. Compostela, ktorý pútnik obdrží na základe predloženia dokladu pútnika „Credencial del Peregrino“, do kterého cestou zbiera pečiatky. Účasť na poludňajšej pútnickej svätej omši, voľný program, ubytovanie

9.deň:

Ráno odchod do kultúrnej a obchodnej metropoly Astúrie  Oviedo. Stojí tu katedrála v štýle vrcholnej gotiky s hrobmi astúrskych Kráľov a zlatý retábulum zo 16. storočia. Najväčším pokladom katedrály je Camara Santa, kaplnka z 9. stor. V Katedrále Najsvätejšieho Spasiteľa sa uchováva vzácna relikvia, ktorá vykazuje množstvo podstatných zhôd s Turínskym plátnom. Jedno zo stredovekých svedectiev o pútnikoch do Compostely hovorí o prítomnosti šatky v Oviede: „A cestou do mesta Compostela sa zastavovali v Oviede, aby vzdali úctu Pánovi. Lebo tam sa nachádzajú relikvie, ktoré skutočne patria k starobylej tradícii, a ich spojitosť s umučením Krista sa nikdy nespochybňovala“. Šatku nazývali Sudarium Domini alebo Ježišova posmrtná šatka, svätá omša. Pokračovanie do Lúrd, ubytovanie

10.deň:

po raňajkách krátky náboženský program v Lurdoch. V poobedňajších hodinách  odchod na ubytovanie na Francúzskej riviere.

11.deň:

skorej ráno odchod na Slovensko, príchod  neskôr večer.

Pútnicky program je spojený s každodennou svätou omšou !
Záväzná prihláška zájazdu: MALÁ ŠPANIELSKA CESTA spolu cca 100 km

Prihláška:

Číslo pasu: v prípade cesty do Izraela a do štátov s vízovou povinnosťou je nutne aby Váš cestovný pas bol platný minimálne 6 mesiacov po návrate.
Áno Nie

Pridať

OBSTARÁVATEĽ:

CK AWERTRAVEL, s.r.o.

Hviezdoslavova 1469/61
905 01 Senica
tel.: 034/6513896, 6512995
fax: 034/6512995
e-mail: awertravel@awertravel.sk

Základná cena395.00 EUR
Spolu395.00 EUR/osoba


Pre kontrolu či nie ste robot, prosím zadajte aktuálny rok (2022)