MALTA
Novinka
MALTA

MALTA

posledná misijná cesta svätého Pavla apoštola

Lietadlo Termín: 4. 5. 2020 - 8. 5. 2020 Cena: 485 EUR Číslo zájazdu: 1590/049
Odoslať záväznú prihlášku

V cene je zahrnuté: 

V cene nie je zahrnuté:

Možný príplatok:

Zľava:

Program zájazdu:

1.deň:

stretnutie skupiny v Bratislave asi o 07.00,  transfer na letisko do Viedne a následne odlet na Maltu. Po prílete presun do hlavného mesta Valetta, prehliadka historického centra. Panoramatický pohľad na najväčší a najhlbší prirodzený prístav v Európe Grand Harbour, mestské záhrady Upper a Lower Barracca Gardens. Najdôležitejšia stavba ostrova je arcibiskupská Katedrála sv. Jána. Sú tu hroby  veľmajstrov a rytierov maltézskeho rádu a tiež múzeum. Palác veľmajstrov, dnes sídlo prezidenta Maltskej republiky. Chrám Panny Márie, prechádzka mestom, osobné voľno. Transfer na hotel, ubytovanie 

2.deň:

po raňajkách návšteva mestečka Mellieha. Boli tu nájdené zvyšky najstaršieho jaskynného chrámu na Malte. Nad oltárom je jaskynná maľba, ktorá zobrazuje Pannu Máriu s dieťaťom. Už v časoch Johanitov bola táto jaskyňa známou svätyňou. Dnes je na tomto mieste vybudovaný významný mariánsky kostol. Saint Paul´s Bay – záliv a rovnomenné mesto. Sv. Pavol tu nedobrovoľne pristál v  roku 60 a pre Maltu to znamenalo prvé stretnutie s kresťanstvom. Fakultatívne možnosť navštíviť ostrov Sv. Pavla, kde loď stroskotala a kde sa nachádza svätcova socha. Na mieste kde sa po  stroskotaní napil vody z prameňa, bola postavená tzv. Studňa apoštolov Ghajn Rasul.  Popoludní odpočinok na pláži. Večera a ubytovanie.

3.deň:

po raňajkách fakultatívny výlet na ostrov Gozo, návšteva pútnického miesta Ta Pina, kde sa  Panna Mária zjavila v 19. storočí. Baziliku v r. 1990 navštívil sv.  Ján Pavol II a v roku 2010 sv. Otec Benedikt XVI. Návšteva hlavného mesta Victoria  /pôvodné mesto Rabat premenované na počesť  anglickej kráľovnej Viktórie/, citadela, katedrála Panny Márie a katedrálne múzeum, osobné voľno. Večera a ubytovanie.

4.deň:

po raňajkách celodenný oddych v letovisku Sliema na severovýchode ostrova. Možnosť kúpania v mori alebo v hotelovom bazéne. Promenáda je plná kaviarní, peši sa možno dostať k pevnosti Tigne Fort alebo Fort Maonel, postavenej v 18. stor. Významnou dominantou je Farský kostol Panny Márie Karmelskej, postavený na mieste pôvodnej kaplnky z roku 1859. Večera a ubytovanie.

5.deň:

po raňajkách návšteva kostola sv. Pavla v Rabate, vybudovaného na mieste pôvodného  ranokresťanského kostola. Pod kostolom je jaskyňa, kde údajne sv. Pavol žil tri mesiace po svojom stroskotaní pri ostrove v r. 60 n.l. Mdina – návšteva kostola  sv. Pavla, kde sa nachádza známy obraz „Obrátenie sv. Pavla“ od Mattia Pretiho. Dingli, je malá dedinka juhozápadne od Rabatu, známa najväčšími maltskými útesmi pomenovanými Dingle Cliffs. Tieto útesy naháňajú hrôzu, najmä keď pozriete dole na more. Vplyvom počasia sa občas pri útesoch nahromadí hmla, a tak potom máte pocit, že to nie je more, ale mraky. Fakultatívne možno na loďkách navštíviť Blue grotto – pozoruhodný prírodný útvar, klenutý otvor zarezávajúci sa hlboko do skaly. Jaskyňa dostala meno podľa farby, ktorú máva pri slnečnom svite v ranných hodinách. Odchod na letisko, odlet do Viedne  a následne transfer do Bratislavy

 

Pútnicky program je spojený s každodennou svätou omšou.

Záväzná prihláška zájazdu: MALTA

Prihláška:

Číslo pasu: v prípade cesty do Izraela a do štátov s vízovou povinnosťou je nutne aby Váš cestovný pas bol platný minimálne 6 mesiacov po návrate.
Áno Nie

Pridať

OBSTARÁVATEĽ:

CK AWERTRAVEL, s.r.o.

Hviezdoslavova 1469/61
905 01 Senica
tel.: 034/6513896, 6512995
fax: 034/6512995
e-mail: awertravel@awertravel.sk

Základná cena485.00 EUR
Spolu485.00 EUR/osoba

Na tento zájazd sa vzťahuje 3% zľava zo základnej ceny zajazdu pre klientov, ktorí za posledných 5 rokov cestovali s našou CK minimálne 2 krát.
Skorý nákup + 3% zľavy zo základnej ceny zájazdu pri objednaní a zaplatení 50% zálohy do 31.1. 2020.