MALTA  posledná misijná cesta svätého Pavla  apoštola
Novinka
MALTA  posledná misijná cesta svätého Pavla  apoštola

MALTA posledná misijná cesta svätého Pavla apoštola

Lietadlo Termín: 28. 4. 2023 - 3. 5. 2023 Cena: 485 EUR Číslo zájazdu: 2141/091
Odoslať záväznú prihlášku

V cene je zahrnuté: 

V cene nie je zahrnuté:

Možný príplatok:Program zájazdu:

1.deň:

stretnutie skupiny v Bratislave ráno,  transfer na letisko do Viedne a následne odlet na Maltu. Po prílete presun do hlavného mesta Valetta, prehliadka historického centra. Panoramatický pohľad na najväčší a najhlbší prirodzený prístav v Európe Grand Harbour, mestské záhrady Upper a Lower Barracca Gardens. Najdôležitejšia stavba ostrova je arcibiskupská Katedrála sv. Jána. Sú tu hroby  veľmajstrov a rytierov maltézskeho rádu a tiež múzeum. Palác veľmajstrov, dnes sídlo prezidenta Maltskej republiky. Prechádzka mestom, osobné voľno. Odchod na hotel, ubytovanie.

2.deň:

po raňajkách návšteva mestečka Mellieha. Boli tu nájdené zvyšky najstaršieho jaskynného chrámu na Malte. Nad oltárom je jaskynná maľba, ktorá zobrazuje Pannu Máriu s dieťaťom. Už v časoch Johanitov bola táto jaskyňa známou svätyňou. Dnes je na tomto mieste vybudovaný významný mariánsky kostol. Saint Paul´s Bay – záliv a rovnomenné mesto. Sv. Pavol tu nedobrovoľne pristál v  roku 60 a pre Maltu to znamenalo prvé stretnutie s kresťanstvom. Fakultatívne možnosť navštíviť ostrov Sv. Pavla, kde loď stroskotala a kde sa nachádza svätcova socha. Na mieste kde sa po  stroskotaní napil vody z prameňa, bola postavená tzv. Studňa apoštolov Ghajn Rasul.  Popoludní odpočinok na pláži. Večera a ubytovanie.

3.deň:

po raňajkách fakultatívny výlet na ostrov Gozo, návšteva pútnického miesta Ta Pina, kde sa  Panna Mária zjavila v 19. storočí.  Baziliku v r. 1990 navštívil sv.  Ján Pavol II a v roku 2010 sv. Otec Benedikt XVI. Návšteva hlavného mesta Victoria  /pôvodné mesto Rabat premenované na počesť  anglickej kráľovnej Viktórie/, citadela, katedrála Panny Márie a katedrálne múzeum, osobné voľno. Večera a ubytovanie.

4.deň:

po raňajkách celodenný oddych v letovisku. Možnosť kúpania v mori alebo v hotelovom bazéne, prechádzka po promenáde.... Večera a ubytovanie.

5.deň:

po raňajkách odchod návšteva kostola sv. Pavla v Rabate, vybudovaného na mieste pôvodného  ranokresťanského kostola. Pod kostolom je jaskyňa, kde údajne sv. Pavol žil tri mesiace po svojom stroskotaní pri ostrove v r. 60 n.l. Mdina – návšteva kostola  sv. Pavla, kde sa nachádza známy obraz „Obrátenie sv. Pavla“ od Mattia Pretiho. Dingli, je malá dedinka juhozápadne od Rabatu, známa najväčšími maltskými útesmi pomenovanými Dingle Cliffs. Tieto útesy naháňajú hrôzu, najmä keď pozriete dole na more. Vplyvom počasia sa občas pri útesoch nahromadí hmla, a tak potom máte pocit, že to nie je more, ale mraky. Fakultatívne /závisí od aktuálnych podmienok na mieste/  možno na loďkách navštíviť Blue grotto – pozoruhodný prírodný útvar, klenutý otvor zarezávajúci sa hlboko do skaly. Jaskyňa dostala meno podľa farby, ktorú máva pri slnečnom svite v ranných hodinách. Návrat na hotel, večera, ubytovanie.

6.deň:

skorej ráno odchod na letisko, odlet do Viedne  a následne transfer do Bratislavy


Pútnicky program je spojený s každodennou svätou omšou! 

Záväzná prihláška zájazdu: MALTA posledná misijná cesta svätého Pavla apoštola

Prihláška:

Číslo pasu: v prípade cesty do Izraela a do štátov s vízovou povinnosťou je nutne aby Váš cestovný pas bol platný minimálne 6 mesiacov po návrate.
Áno Nie

Pridať

OBSTARÁVATEĽ:

CK AWERTRAVEL, s.r.o.

Hviezdoslavova 1469/61
905 01 Senica
tel.: 034/6513896, 6512995
fax: 034/6512995
e-mail: awertravel@awertravel.sk

Základná cena485.00 EUR
Spolu485.00 EUR/osoba


Pre kontrolu či nie ste robot, prosím zadajte aktuálny rok (2022)