MAROKO červená perla Afriky
Novinka
MAROKO červená perla Afriky

MAROKO červená perla Afriky

Volubilis-Fés-Meknes-Rabat-Casablanca-Marakesh

Lietadlo Sprievodca: Mons. Ján Majerník Termín: 12. 2. 2019 - 19. 2. 2019 Cena: 685 EUR Číslo zájazdu: 1420/061
Odoslať záväznú prihlášku

V cene je zahrnuté:

V cene nie je zahrnuté:

Možné príplatky:

Program zájazdu:

1.deň:

prílet na letisko v Marrakesh, privítanie sprievodcom, transfer do hotela. Večer Vás sprievodca vezme na orientálnu prehliadku mesta, na námestie Djemaa el-Fna-centrálne námestie Marakéša. Počas dňa tu nájdete len trh, no najpôsobivejšiu atmosféru si vychutnáte za súmraku, kedy sa celé námestie zaplní ľudovými umelcami, vôňa čerstvo pripraveného jedla, koncerty, zvuk najrôznejších hudobných nástrojov....vďaka vláde bolo toto skoro stredoveké divadlo zachované.  

2.deň:

po raňajkách odchod do Casablanky, prehliadnete si túto metropolu, námestie Spojených národov, námestie Mohameda V., kde sa nachádzajú významné budovy, ako napríklad radnica či parlament, modernú rezidenčnú a pobrežnú štvrť Anfa, z vonkajšej časti mešitu Hassana II., čo je komplex spájajúci mešitu, madrásu, knižnicu a hammam (vstup nie je zahrnutý v cene). Navštívite jednu z mešít, ktoré sú otvorené pre iné náboženstvo ako moslimské a Ain Diab, ktoré leží v západnej časti krajiny na pobreží Atlantiku, miestne pláže tvoria dlhé pásy čistého piesku s rozvinutým cestovným ruchom, večerný život, množstvo reštaurácií a bazénov. Večera a ubytovanie v Casablance. 

3.deň:

po raňajkách odchod do Rabatu, hlavného mesta Maroka a jedného zo 4 kráľovských miest. Tu si prehliadnete bulvár Hassana II., kasbu Oudaia, nedokončený Hassanov minaret, Mauzóleum Mohameda V. Mimo mestských hradieb leží nekropola Challah z 13.stor. uvidíte opevnenie Kráľovského Paláca. Nasleduje prejazd do mesta Meknes, ktoré je zaradené na zoznam pamiatok UNESCO, založené Moulayom Ismailom, brány Bab Mansour, mauzóleum Moulay Ismail, námestia El Hedime, zástavka pri stajniach a sýpiek Moulaye Ismaila. Mesto získalo význam za vlády sultána Moulaya Ismalia, v tejto dobe ho obklopovalo viac ako 45 km hradieb a malo viac ako 50 palácov. Moulay Idriss, z náboženského hľadiska významného miesta pomenovaného po svojom zakladateľovi, náboženskom vodcovi. Zastávka pri ruinách rímskeho mesta Volubilis. Okrem dláždených ulíc, pôdorysov domčekov a manufaktúr na výrobu olivového oleja návštevníka zaujmú dodnes zachovalé farebné mozaiky, ktoré majú predovšetkým morské motívy. Nachádza sa tu jediný minaret valcového tvaru v Maroku. Nakoniec príjazd do Fésu, ubytovanie. 

4.deň:

tento deň je v programe celodenná prehliadka mesta Fés, klenot španielsko-arabskej civilizácie. Hlavné intelektuálne, náboženské, kultúrne centrum a hlavné duchovné mesto založené v roku 790 pred Kr.Moulayom Idrisom II. Medzi najdôležitejšie patria Medresy (islamské pedagogické univerzity), veľkú mešitu El Qaraouiyin, prvú univerzitu na svete a fontánu Najjarin. Po obede návšteva stredovekej mediny mesta Fés, obklopené líniou hradieb a brán, uličky plné remeselníkov a obchodníkov, brána Boujeloud.

5.deň:

po raňajkách prejazd do Marakéšu cez pohorie stredného Atlasu, krásna jazda cez Berberské dediny a mestá, Imouzzer du Kandar - mestečko nachádzajúce sa 625m.n.m. a Ifran, nádherné lyžiarske stredisko, Azrou, mesto Beni Mellal s pomarančovými a olivovými hájmi s možnosťou zastávky na obed. Príjazd do Marakeša, ubytovanie.  

6.deň:

po raňajkách celodenná prehliadka Marakéša, druhého najstaršieho cisárskeho mesta známeho ako “Perla Juhu”, fascinujúca história a bohaté kultúrne dedičstvo tohto starobylého mesta, saadské hroby, minaret Koutoubia-najvyššia budova mesta a symbol Marakéša, palác Bahia s nádhernou štukovou výdobou a cédrovými drevorezbami a záhrady Menara. Námestie Djemaa El Fna. Večera Fantasia v známej reštaurácii “Chez Ali”, Vychutnajte si predstavenie, ktoré zahŕňa konskú šou, folklórne a brušné tance. Ubytovanie.

7.deň:

oddych alebo fakultatívne program v neďalekom panenskom údolí Ourika, južne od Marakéšu, kde zažijete tradičný berberský život. Je považované za jedno z najmalebnejších v celom Maroku. Zelené pásy vegetácie na úpätí pohoria Atlas sú okúzľujúce. Alebo celodenný výlet do pobrežného mesta Essaouira, jedno za najkrajších miest južného Maroka. Prímorské letovisko a zároveň malebné prístavné mestečko ležiace na pobreží Atlantiku. Mesto bolo v roku 2001 zapísané do zoznamu UNESCO.

8.deň: 

po raňajkách transfer na letisko a odlet.

MAROKO červená perla Afriky 12. 2. 2019 - 19. 2. 2019 je už po termíne.