METROPOLY ŠKANDINAVIE/Hamburg-Kodaň-Vadstena-Stokholm-Helsinki-Oslo
Novinka
METROPOLY ŠKANDINAVIE/Hamburg-Kodaň-Vadstena-Stokholm-Helsinki-Oslo

METROPOLY ŠKANDINAVIE/Hamburg-Kodaň-Vadstena-Stokholm-Helsinki-Oslo

Lietadlo Termín: 24. 8. 2022 - 31. 8. 2022 Cena: 575 EUR Číslo zájazdu: 1957/053
Odoslať záväznú prihlášku

V cene je zahrnuté:

V cene nie je zahrnuté: 

Možný príplatok:

Program zájazdu:            

1.deň:

stretnutie skupiny v Bratislave skoro ráno, transfer na letisko Viedeň, odlet do Hamburgu. Po prílete presun do historického centra hanzového mesta Hamburg. Je to druhé najväčšie mesto krajiny a najväčší nemecký prístav ležiaci pri ústí rieky Labe do Severného mora. Pre množstvo kanálov a mostov často označovaný za Benátky severu, vďaka veľkému významu námornej dopravy získal aj prezývku „Brána do sveta“. Návšteva metropolitnej Katedrály Panny Márie (od roku 1995). Bol to prvý nový rímskokatolícky kostol postavený v Hamburgu od reformácie na podnet biskupa Bernharda Hötinga z Osnabrücku, ktorý tu následne pôsobil ako vikár. Dvojité veže, podobne ako u Katedrály v Brémach, pravdepodobne symbolizujú vzťah k sv. Ansgárovi, arcibiskupovi dvojitého biskupstva Hamburg-Brémy. Základný kameň položil biskup Höting 15. augusta 1890. V lete roku 1892 sa práca prerušila kvôli vypuknutiu cholery. Nový kostol bol vysvätený 28. júna 1893. Svätá omša, následne prechádzka v starom meste, ulica Deichstrasse postavená na hrádzi, s nádherne zachovanými meštianskymi domami.  - Kodaň.  Chrám Sv. Ansgara, /biskup, patrón Dánska, benediktín/, prehliadka centra - kráľovský  palác Amalienborg, dánsky parlament Christiansborg, veľkolepá mestská radnica a symbol mesta Malá morská víla. Prechádzka po najdlhšej pešej zóne sveta – Stroget, ktorá je doslova posiata pouličnými umelcami, maliarmi, zabávačmi, hudobníkmi. Prejazd Oresundským mostom do Švédska, ubytovanie v oblasti Malmő.

3.deň:

po raňajkách odchod do Vadstena, v minulosti kráľovské sídlo a významné cirkevné stredisko. V 14. stor. tu pôsobila sv. Brigita, prvá švédska svätica, zakladateľka rehoľného Rádu Božského Vykupiteľa, spolupatrónka Európy. Návšteva opátstva a Kostola s pozostatkami sv. Brigity, Zámok Gustava Vasu, najstaršia  radnica vo Švédsku. Presun na ubytovanie v oblasti hlavného mesta Švédska Štokholm.

4.deň:

po raňajkách prehliadka historického centra Štokholmu. Prejdete sa Starým mestom s kľukatými uličkami, kostolmi Storkyrkan /Veľký kostol sv. Mikuláša, korunovačný/, Nemecký kostol so zvonkohrou, prejdete pri  kráľovskom paláci  a švédskom parlamente. Pri veži mestskej radnice sa vám otvorí neopísateľný pohľad na celé mesto, nazývané „Benátky severu“. V múzeu môžete vidieť unikátnu vojnovú loď Vasa kráľa Gustava Vasu, ktorú po 333 rokoch vytiahli z morského dna. Odchod do prístavu, plavba loďou do hlavného mesta Fínska - Helsinky.

5.deň:

raňajky na lodi, príchod do Helsínk. Prehliadka historického centra - Senátne námestie s Katedrálou Tuomiokirkko, návšteva pravoslávnej Uspenskej Katedrály, pozoruhodného moderného Kostola Skalného chrámu – Temppeliaukion kirkko. Uvidíte areál kongresového a koncertného centra s halou Finlandia, ktorá bola dejiskom Konferencie o bezpečnosti a spolupráci v Európe v roku 1975. Návrat do prístavu, nalodenie. Nočná plavba do Štokholmu. 

6.deň:

raňajky na lodi, príchod do Štokholmu. Panoramatická jazda územím južného Švédska k západnému pobrežiu. Uvidíte nádhernú, ľudskou rukou takmer nedotknutú prírodu oblasti Västergötland. Presun do Nórska, ubytovanie.

7.deň:

po raňajkách celodenná prehliadka nórskej metropoly Oslo. Polostrov múzeí – Bygdoy, kde sa nachádza Múzeum vikingských lodí, starých viac ako tisíc rokov,  Národopisné múzeum a skanzen, Múzeum Kon Tiki - papyrusová loď Ra II. Thora Heyerdahla, kde je umiestnená ale tiež autentická polárna loď Fram, na ktorej sa plavili polárni dobyvatelia Nansen, Amundsen a Sverdrup k severnému a južnému pólu. Presun do historického centra - Katedrálny chrám sv. Olafa, prechádzka po pešej zóne Karl Johans Gate, okolo ktorej sú rozosiate hlavné budovy mesta – Parlament, Univerzita, Národné divadlo, Kráľovský palác. Fakultatívne plavba loďou po Oslofjorde /asi 2 hod./, ktorý sa tiahne od radnice  v dĺžke asi 100 km a ponúka nádherné výhľady. Táto vodná úžina je posiata drobnými ostrovčekmi. V niektorých miestach je fjord široký viac ako 10 km, miestami sa však tiesni v úzkych úžinách. Presun do lyžiarskeho strediska Holmenkollen, kde sa nachádza svetoznámy gigantický skokanský mostík, ktorý sa monumentálne vypína nad celým okolím. Ubytovanie v Oslo.

8.deň:

po raňajkách pokračovanie programu v Oslo. Návšteva známeho parku Frogner, kde sa nachádza 212 sôch najvýznamnejšieho nórskeho sochára Gustava Vigelanda spolu so symbolom mesta  - sochou Nahnevaný chlapček. Odchod na letisko, odlet do Viedne, následne transfer do Bratislavy.

Pútnicky program je spojený s každodennou svätou omšou! 

Záväzná prihláška zájazdu: METROPOLY ŠKANDINAVIE/Hamburg-Kodaň-Vadstena-Stokholm-Helsinki-Oslo

Prihláška:

Číslo pasu: v prípade cesty do Izraela a do štátov s vízovou povinnosťou je nutne aby Váš cestovný pas bol platný minimálne 6 mesiacov po návrate.
Áno Nie

Pridať

OBSTARÁVATEĽ:

CK AWERTRAVEL, s.r.o.

Hviezdoslavova 1469/61
905 01 Senica
tel.: 034/6513896, 6512995
fax: 034/6512995
e-mail: awertravel@awertravel.sk

Základná cena575.00 EUR
Spolu575.00 EUR/osoba

O možnosti príplatku za sedadlo v prednej časti autobusu sa prosím informujte v cestovnej kancelárii.