METROPOLY ŠKANDINÁVIE/Oslo-Stokholm-Helsinki-Vadstena-Kodaň
Novinka
METROPOLY ŠKANDINÁVIE/Oslo-Stokholm-Helsinki-Vadstena-Kodaň

METROPOLY ŠKANDINÁVIE/Oslo-Stokholm-Helsinki-Vadstena-Kodaň

Lietadlo -lux bus Termín: 31. 8. 2022 - 7. 9. 2022 Cena: 575 EUR Číslo zájazdu: 1958/054
Odoslať záväznú prihlášku

V cene je zahrnuté:

V cene nie je zahrnuté: 

Možný príplatok:

Program zájazdu:            

1.deň:

stretnutie skupiny v Bratislave ráno,  transfer na letisko Viedeň, odlet do Oslo. Po prílete presun do lyžiarskeho strediska Holmenkollen, kde sa nachádza svetoznámy gigantický skokanský mostík, ktorý sa monumentálne vypína nad celým okolím. Nachádza sa tu tiež Múzeum vývoja lyžiarskeho športu. Návšteva známeho parku Frogner, kde sa nachádza 212 sôch najvýznamnejšieho nórskeho sochára Gustava Vigelanda spolu so symbolom mesta – sochou Nahnevaný chlapček. Presun na ubytovanie, osobné voľno.

2.deň:

po raňajkách celodenná prehliadka nórskej metropoly Oslo. Polostrov múzeí – Bygdoy, možnosť navštíviť Múzeum vikingských lodí, starých viac ako tisíc rokov,  Národopisné múzeum a skanzen, prípadne Múzeum Kon Tiki - papyrusová loď Ra II. Thora Heyerdala alebo  autentickú polárnu loď Fram, na ktorej sa plavili polárni dobyvatelia Nansen, Amundsen a Sverdrup k severnému a južnému pólu. Presun do historického centra - Katedrálny chrám
sv. Olafa, prechádzka po pešej zóne Karl Johans Gate, okolo ktorej sú rozosiate hlavné budovy mesta – Parlament, Univerzita, Národné divadlo, Kráľovský palác. Fakultatívne plavba loďou po Oslofjorde /asi 2 hod./, ktorý sa tiahne od radnice  v dĺžke asi 100 km a ponúka nádherné výhľady. Táto vodná úžina je posiata drobnými ostrovčekmi. V niektorých miestach je fjord široký viac ako 10 km, miestami sa však tiesni v úzkych úžinách.  Ubytovanie v Oslo.

3.deň:

po raňajkách panoramatická jazda územím južného Nórska a Švédska k východnému pobrežiu. Uvidíte nádhernú, ľudskou rukou takmer nedotknutú prírodu oblasti Västergötland. Príchod do hlavného mesta Švédska Štokholm, nalodenie a  plavba loďou do hlavného mesta Fínska Helsinky.

4.deň:

raňajky na lodi, príchod do Helsínk. Prehliadka historického centra - Senátne námestie s Katedrálou Tuomiokirkko, návšteva pravoslávnej Uspenskej Katedrály, pozoruhodného moderného Kostola Skalného chrámu – Temppeliaukion kirkko. Uvidíte areál kongresového a koncertného centra s halou Finlandia, ktorá bola dejiskom Konferencie o bezpečnosti a spolupráci v Európe v roku 1975. Návrat do prístavu, nalodenie. Nočná plavba do Štokholmu.

5.deň:

raňajky na lodi, dopoludnia príchod do Štokholmu. Prehliadka historického centra. Prejdete sa Starým mestom s kľukatými uličkami, kostolmi Storkyrkan /Veľký Kostol sv. Mikuláša, korunovačný/, Nemecký Kostol so zvonkohrou, popri kráľovskom paláci a švédskom parlamente. Od veže mestskej radnice sa vám otvorí neopísateľný pohľad na mesto, nazývané „Benátky severu“. V múzeu môžete vidieť unikátnu vojnovú loď Vasa kráľa Gustava Vasu, ktorú po 333 rokoch vytiahli z morského dna. Odchod na hotel, ubytovanie.

6.deň:

po raňajkách odchod do Vadstena, v minulosti kráľovské sídlo a významné cirkevné stredisko. V 14. stor. tu pôsobila sv. Brigita, prvá švédska svätica, zakladateľka rehoľného Rádu Božského Vykupiteľa, spolupatrónka Európy. Návšteva opátstva a Kostola s pozostatkami sv. Brigity, zámok Gustava Vasu, najstaršia  radnica vo Švédsku. Presun na ubytovanie v oblasti Malmo.

7.deň:

po raňajkách prejazd Oresundským mostom do hlavného mesta Dánska Kodaň.  Chrám Sv. Ansgara /biskup, patrón Dánska, benediktín/, prehliadka centra - kráľovský  palác Amalienborg, dánsky parlament Christiansborg, veľkolepá mestská radnica a symbol mesta Malá morská víla. Prechádzka po najdlhšej pešej zóne sveta – Stroget, ktorá je doslova posiata pouličnými umelcami, maliarmi, zabávačmi, hudobníkmi. Presun na letisko, kde sa od skupiny oddelia klienti s letenkami na spiatočnú cestu.  Odchod na večerný trajekt  Gedser – Rostock. Ubytovanie v oblasti Rostock.

8.deň:

po raňajkách skupina pokračuje v jazde autobusom cez územie Nemecka a Česka na Slovensko s predpokladaným príchodom do Bratislavy vo večerných hodinách.

Pútnicky program je spojený s každodennou svätou omšou!

Záväzná prihláška zájazdu: METROPOLY ŠKANDINÁVIE/Oslo-Stokholm-Helsinki-Vadstena-Kodaň

Prihláška:

Číslo pasu: v prípade cesty do Izraela a do štátov s vízovou povinnosťou je nutne aby Váš cestovný pas bol platný minimálne 6 mesiacov po návrate.
Áno Nie

Pridať

OBSTARÁVATEĽ:

CK AWERTRAVEL, s.r.o.

Hviezdoslavova 1469/61
905 01 Senica
tel.: 034/6513896, 6512995
fax: 034/6512995
e-mail: awertravel@awertravel.sk

Základná cena575.00 EUR
Spolu575.00 EUR/osoba

O možnosti príplatku za sedadlo v prednej časti autobusu sa prosím informujte v cestovnej kancelárii.