MEXIKO a YUCATAN
Novinka
MEXIKO a YUCATAN

MEXIKO a YUCATAN

Lietadlo Sprievodca: o. Marian Ondrejka Termín: 5. 3. 2019 - 14. 3. 2019 Cena: 1890 EUR Číslo zájazdu: 1356/027

V cene je zahrnuté:

 

V cene nie je zahrnuté:

 

Možný príplatok: Fakultatívne výlety

Program zájazdu:

1.deň:

transfer z Bratislavy na letisko do Viedne, následne odlet do Mexico City. Nachádza sa v nadmorskej výške 2.240 m n.m.

2.deň:

skoro ráno prílet do Mexiko City, návšteva  Zocalo, hlavného námestia. Uvidíte ruiny hlavného chrámu Aztékov (z vonku), ako aj katedrálu. Guadalupe -  najslávnejšie pútnické miesto Latinskej Ameriky. Prehliadka starej a novej Baziliky  Panny  Márie Guadalupskej,  kde sa uchováva zázračný obraz Panny Márie. Náboženský program, svätá omša, večera v hoteli.

3.deň:

po raňajkách  Tlatelolco (námestie 3. Kultúr – krst Juan Diega), svätá omša.  Pokračujeme do najznámejšej  mexickej  archeologickej lokality Teotihuacan. Je  vzdialená od Mexico City 50 km. Prezriete si pyramídu Slnka, pyramídu Mesiaca, zvyšky pôvodných palácov a Triedu mŕtvych. Návšteva Tuly – centrum civilizácie Toltékov. Návrat do hotela, večera.

4.deň:

Guadalupe, svätá omša a transfer na letisko, odlet do Meridy. Po prílete prehliadka. Merida bola založená v roku 1542 a je hlavným mestom mexického štátu Yucatán. Stáročia sa tu prelínajú európske vplyvy s tradičnou mayskou kultúrou a architektúrou. Pozostatky pôvodných mayských obyvateľov je možné vo veľkej miere nájsť prakticky všade.

5.deň:

raňajky, svätá omša a návšteva Uxmal, čo znamená v mayskom jazyku “trikrát postavený”. Odkaz na hlavnú pyramídu, ktorá bola niekoľkokrát prestavená a dnes nájdeme vo vnútri veľkej pyramídy ešte päť menších pyramíd. Najväčšia pyramída sa vola Pyramída kúzelníka. Nie je známe kedy Máyovia prišli na toto územie, ale opustili ho okolo roku 1450. Stavby sa vyznačujú svojou veľkosťou a výzdobou.

6.deň:

presun do miestneho kostola a pokračujete do Izamal.  Katolícke srdce polostrova Yucatán. Mesto troch kultúr, náboženské centrum, Impozantný kláštor, Mayské pyramídy ale aj malebné uličky. Chichen Itza, v preklade “pri ústach studne Itzá”, staroveký náboženský komplex Mayov, rozprestiera sa na území 6,5 kilometrov štvorcových a je najväčším náleziskom mayskej kultúry. Zastávka pri niektorej  Cenote, sú to zatopené prírodné jamy a závrty, ktoré sa nachádzajú vo veľmi hlbokých jaskyniach. Na polostrove Yucatán sa ich nachádza až sedemtisíc. Archeologickí výskumníci našli dôkazy o náboženských obradoch, ktoré sa konali buď v cenote alebo jeho okolí. Našli sa tam aj ľudské obete, ktoré boli zrejme obetnými baránkami. Pokračujete do Cancúnu, ubytovanie All Inclusive. Cancún je rušným dovolenkovým strediskom, situovaným na polostrove Yucatán, jeho brehy obmýva Karibské more. Pôvodne obývali územie mayské kmene. Krásne pláže Cancúnu sú zriedka preplnené. Okrem oddychu a kúpania môžu návštevníci vyskúšať rôzne aktivity, vodné športy, najteplejšie vlny na surfovanie, relax ...

7.deň:

relax v Cancúne All Inclusvie.

8.deň:

relax v Cancúne All Inclusive.

9.deň:

relax ..., odchod z hotela o 12.00 (batožinu si môžete nechať na recepcii). Pokračujete do Tulum. Máyovia ho založili okolo roku 433 n.l. a uctievali tu boha Kukulkána a najdôležitejšiu maysku planétu, Venušu. Najväčšími dominantami korálového útesu sú “Hrad” El Castillo, ktorý slúžil ako maják, Chrám zostupujúceho boha, Chrám Fresiek s dochovanými maľbami, Dom Stĺpov, Chrám vetra, ktorý slúžil k náboženským obradom až do roku 1924. Transfer na letisko a následný odlet o 23.55 hod

10.deň:

prílet do Viedne o 18.20.

MEXIKO a YUCATAN 5. 3. 2019 - 14. 3. 2019 je už po termíne.