MEXIKO s TV LUX
Novinka
MEXIKO s TV LUX

MEXIKO s TV LUX

a neopakovateľné Acapulco

Lietadlo Sprievodca: o. Jozef Kováčik Kňaz za TV LUX: o. Jozef Luscoň Termín: 15. 11. 2019 - 25. 11. 2019 Cena: 1690 EUR Číslo zájazdu: 1512/169
Odoslať záväznú prihlášku

V cene je zahrnuté:

V cene nie je zahrnuté:

Možný príplatok:  

Program zájazdu:

1.deň:

transfer z Bratislavy na letisko do Viedne, následne odlet do Mexico City. Nachádza sa v nadmorskej výške 2.240 m n.m., po prílete transfer do hotela, večera, ubytovanie.

2.deň:

návšteva antropologického múzea a pokračujete do Zocalo (v prípade, že bude Národný palác zatvorený, sprievodca vyberie návštevu niektorých iných pamiatok  ako napr.: Edificio de Correos Monumento al Caballito, Bar la Opera, Casa de los Azulejos, Iglesia de san Francisco, námestie Santo Domingo). Uvidíte ruiny hlavného chrámu Aztékov (z vonku), ako aj katedrálu. Návšteva Tlatelolco.  Pokračujete prehliadkou baziliky, svätá omša. Guadalupe -  najslávnejšie pútnické miesto Latinskej Ameriky. Prehliadka starej a novej baziliky  Panny  Márie Guadalupskej,  kde sa uchováva zázračný obraz Panny Márie. Náboženský program, večera na hoteli.

3.deň:

po raňajkách návšteva Tulpetlac – kostola a svätá omša. Návšteva  najznámejšej  mexickej  archeologickej lokality Teotihuacan. Je  vzdialená od Mexico City 50 km. Prezriete si pyramídu Slnka, pyramídu Mesiaca, zvyšky pôvodných palácov a Triedu mŕtvych.  Návrat do Mexico City, večera, ubytovanie.

4.deň:

odchod do Cuernavaca, ktoré je vďaka svojej stálej teplote okolo 27 oC nazývané aj mestom „nekonečného leta“. Prehliadka mesta. Nachádza sa tu katedrála, ktorá je najznámejšia na americkom kontinente a palác El Palacio de Cortés, odkiaľ španielsky dobyvateľ Cortés v rokoch 1522-32 vládol (momentálne zatvorený).  Večera, ubytovanie v Taxco.

5.deň:

odchod do Acapulca, prehliadka, svätá omša v Sagrado Corazon a šou na zrázoch, večera, ubytovanie.

6.deň:

raňajky, svätá omša, celodenný oddych na plážach v Acapulcu, večera, ubytovanie.

7.deň:

raňajky, svätá omša, celodenný oddych na plážach v Acapulcu, večera, ubytovanie.

8.deň:

pokračovanie do Tlaxcala, návšteva Cacaxtla – archeologické nálezisko objavené asi pred 30 rokmi, s unikátnymi starými freskami na prírodnej doske s rozmermi 200 x 25 metrov. Olmécko-xicalanská civilizácia obchodníkov a bojovníkov po sebe zanechala veľmi realistické nástenné maľby v žiarivých farbách, väčšinou predstavujú krvavé vojnové motívy. San Miguel del Milagro a svätá omša. Pokračujete do Ocotlan - sanktuárium Panny Márie z Ocotlan je na návrší, vybudované na pamiatku zjavenia Panny Márie na tomto mieste v  roku 1541. Prvý kostol bol postavený v 16. storočí, novší kostol je z konca 17. storočia v barokovom slohu. Bol vybudovaný na mieste, kde Panna Mária, vypočujúc modlitbu Juana Diega, nechala vytrysknúť prameň vody počas sucha v roku 1541. Voda z prameňa bola posvätená a mala liečivé účinky. Stavbu  kostola začal  v roku 1670 otec Juan Escobar a do roku 1691 apsida bola dokončená. Transept a kupoly boli dokončené začiatkom 18 stor. Na fasáde sú vysoké reliéfy z bielej malty v kontraste so stenami z červenej pálenej tehly, oltár je veľkolepý. Večera a ubytovanie v Puebla.

9.deň:

svätá omša v kaplnke Panny Márie Ružencovej v Santo Domingo, ktorej steny a strop sú pokryté zlatou fóliou a zdobené soškami anjelov, svätých, detí a zvierat. Farebný oltár predstavuje prvky sochy Panny Márie, korunovanej a zdobenej klenotmi. Odchod do Puebly,  ktorá sa nachádza na úpätí pohoria Sierra Madre del Sur a je obklopená sopkami Popocatepetl, Iztaccihuati, Pico de Orizaba a La Malinche. Puebla leží vo výške 2.200 m, je štvrtým najväčším mexickým mestom. Návšteva dedinky Cholula s kostolmi z 18. storočia, kde sa prelínajú vplyvy indiánskeho umenia a kresťanského náboženstva.  Tonantzintla -  jeden z najvýznamnejších kostolov v indiánskom barokovom slohu. Stavali ho takmer 300 rokov. Interiér je celý pozlátený. Večera a ubytovanie.

10.deň:

po raňajkách návrat do Mexico City, návšteva baziliky, svätá omša v jednej z kaplniek, transfer na letisko a následný odlet do Viedne.

11.deň:

prílet do Viedne.

Záväzná prihláška zájazdu: MEXIKO s TV LUX

Prihláška:

Číslo pasu: v prípade cesty do Izraela a do štátov s vízovou povinnosťou je nutne aby Váš cestovný pas bol platný minimálne 6 mesiacov po návrate.

Pridať

OBSTARÁVATEĽ:

CK AWERTRAVEL, s.r.o.

Hviezdoslavova 1469/61
905 01 Senica
tel.: 034/6513896, 6512995
fax: 034/6512995
e-mail: awertravel@awertravel.sk

Základná cena1690.00 EUR
Spolu1690.00 EUR/osoba


Číslo pasu: v prípade cesty do Izraela a do štátov s vízovou povinnosťou je nutne aby Váš cestovný pas bol platný minimálne 6 mesiacov po návrate.