PARÍŽ-ALTOTTING-CHENONCEAUX-TOURS
Novinka
PARÍŽ-ALTOTTING-CHENONCEAUX-TOURS

PARÍŽ-ALTOTTING-CHENONCEAUX-TOURS

Lux bus-lietadlo Termín: 28. 10. 2021 - 31. 10. 2021 Cena: 235 EUR Číslo zájazdu: 1820/043
Odoslať záväznú prihlášku

V cene je zahrnuté:

V cene nie je zahrnuté:

Možný príplatok:

Program zájazdu:

1.deň:

ráno stretnutie skupiny v Bratislave, transfer na letisko do Viedne, odlet do Paríža. Po prílete presun do centra, návšteva Rue du Bac – Kláštor sv. Vincenta s kaplnkou Zázračnej medaily, v ktorej je vystavené neporušené telo Kataríny Labouré. Kostol sv. Vincenta de Paul s jeho telesnými pozostatkami. Fakultatívne plavba po Seine s vyhliadkou na hlavné dominanty mesta: Eiffelova veža, Invalidovňa, Bourbonský palác, Múzeum D´Orsay, Justičný palác, Katedrála Notre Dame, Radnica, Place de la  Concorde, Louvre. Odchod na hotel, ubytovanie.

2.deň:

po raňajkách ďalší program v Paríži, kúzelná štvrť umelcov Montmartre s bielou Bazilikou Sacré Coeur, stojacou na najvyššom bode Paríža. Už s diaľky upúta svojou mohutnosťou. Snehobielu farbu si zachovala vďaka travertínu, z ktorého je postavená. Vždy keď prší, tento kameň reaguje na vodu vylučovaním kalcitu, ktorý v tomto prípade pôsobí ako bielidlo. Výstavba  začala v roku 1875 a bola dokončená v roku 1914. Interiér osvetľuje tlmené svetlo, prenikajúce obrovskými vitrážami. Popoludní odchod do  Tours - návšteva Baziliky sv. Martina, pôsobisko a hrob sv. Martina, ktorého nazývali tiež biskupom chudobných. Po uprázdnení biskupského stolca si ľudia žiadali, aby sa novým biskupom stal práve Martin. Napriek zdráhaniu bol v roku 371 vysvätený za biskupa. Asi 2 km za mestom dal vystavať drevený kláštor, kde žil v skromnosti a ústraní aj s asi 80 učeníkmi. Neváhal však napomenúť aj cisára Valentiana, mal zásluhu na obrátení mnohých pohanov. Zomrel 08.11.397. Jeho telo pochovali na cintoríne za mestom Tours. Na tomto mieste teraz stojí nová  Bazilika de St-Martin z 19. stor., ktorá stráži jeho pozostatky. Z pôvodného chrámu sa zachovala iba severná a západná veža s hodinami.  Po sv. omši odchod na hotel, ubytovanie.

3.deň:

po raňajkách svätá omša v Bazilike sv. Martina v Tours, následne presun k romantickému vodnému zámku Chenonceau, ktorý sa klenie ponad rieku Cher. Je známy i ako zámok šiestich žien, ktoré ho postupne vlastnili. Stojí na mieste pôvodného vodného mlyna, ktorý bol neskôr nahradený zámkom a spojený mostnými oblúkmi s druhým brehom rieky. Prehliadka, následne panoramatická jazda cez územie Francúzska, údolím rieky Loire na ubytovanie

4.deň:

po raňajkách odchod do bavorskej národnej svätyne v Altötting. Leží v malebnom horskom prostredí. Už viac ako 1250 rokov je duchovným centrom bavorčanov a vyše 500 rokov najvýznamnejšie mariánske pútnické miesto v Nemecku. Pre viac ako milión pútnikov a návštevníkov ročne je cieľom "Čierna Matka Božia - Schwarze Müttergottes" v osemuholníkovej kaplnke Božej milosti (Gnadenkapelle). Od mája do októbra sa tu konajú každoročne veľké púte a slávnostné bohoslužby. Náboženský program, odchod na Slovensko s predpokladaným príchodom v neskôr večer.

Záväzná prihláška zájazdu: PARÍŽ-ALTOTTING-CHENONCEAUX-TOURS

Prihláška:

Číslo pasu: v prípade cesty do Izraela a do štátov s vízovou povinnosťou je nutne aby Váš cestovný pas bol platný minimálne 6 mesiacov po návrate.
Áno Nie

Pridať

OBSTARÁVATEĽ:

CK AWERTRAVEL, s.r.o.

Hviezdoslavova 1469/61
905 01 Senica
tel.: 034/6513896, 6512995
fax: 034/6512995
e-mail: awertravel@awertravel.sk

Základná cena235.00 EUR
Spolu235.00 EUR/osoba

Na tento zájazd sa vzťahuje 3% zľava zo základnej ceny zajazdu pre klientov, ktorí za posledných 5 rokov cestovali s našou CK minimálne 2 krát.
Skorý nákup + 3% zľavy zo základnej ceny zájazdu pri objednaní a zaplatení 50% zálohy do 31.1. 2021.

O možnosti príplatku za sedadlo v prednej časti autobusu sa prosím informujte v cestovnej kancelárii.