Páter PIO/S.G.ROTONDO-BARI-BOLOGNA
Novinka
Páter PIO/S.G.ROTONDO-BARI-BOLOGNA

Páter PIO/S.G.ROTONDO-BARI-BOLOGNA

Loretánsky jubilejný rok

Lux bus-lietadlo Termín: 4. 10. 2021 - 7. 10. 2021 Cena: 255 EUR Číslo zájazdu: 1868/065
Odoslať záväznú prihlášku

V cene je zahrnuté:

V cene nie je zahrnuté:

Možný príplatok:

Program zájazdu:

1.deň:

odchod ráno z Bratislavy cez  Rakúsko a severné Taliansko.   Príchod do významného historického mesta Bologna - staré mesto s arkádami, Neptúnova fontána a kostol sv. Francesco. Návšteva Katedrály sv. Dominika so svätcovým hrobom. Katedrála bola niekoľkokrát renovovaná, ruku k dielu pridal aj slávny umelec Michelangelo. Svätá omša, osobné modlitby. Presun na ubytovanie v oblasti Rimini.

2.deň:

po raňajkách návšteva pútnického miesta  Loreto. V Bazilike P. Márie Loretskej  sa nachádza Dom sv. Rodiny, v ktorom žila Panna Mária s Ježiškom a sv. Jozefom v Nazarete. Keď v roku 1263 Svätá zem definitívne padla do rúk islamu, dom Svätej rodiny bol zbúraný. Podľa legendy však príbytok Svätej rodiny unikol skaze a bol zázračne prenesený  anjelmi cez hory a more, najprv do Dalmácie. 10. mája 1291 postavili dom na zem v Trsatu nad Rjekou. V noci na 12. decembra dom zmizol a anjeli ho premiestnili na pobrežie Jadranského mora do oblasti Recanati. Posledné premiestnenie bolo 7. septembra 1295 do Loreta. Náboženský program, slovenská svätá omša, osobné modlitby. Presun do San Giovanni Rotondo, večera, ubytovanie.

3.deň:

po raňajkách celodenný náboženský program v San Giovanni Rotondo, kde páter Pio žil od roku 1916 až do svojej smrti v roku 1968. V kláštornej kaplnke pri modlitbe 20 septembra 1918 prijal dar stigiem, ktoré nosil na svojom tele 50 rokov.  Hoci sa páter Pio snažil svoje stigmy  skrývať,  chýr o nich sa rozniesol  a do San Giovani Rotondo začali prichádzať zástupy  veriacich, aby sa zúčastnili na Piovej svätej omši a potom v dlhých radoch čakali uňho na spoveď. Prehliadka areálu, hrob a múzeum Pátra Pia, krížová cesta, osobné modlitby. Po večeri individuálne možnosť účasti na modlitbe ruženca v starej Bazilike, ubytovanie. 

4.deň:

po raňajkách presun do Bari, zastávka v Bazilike sv. Mikuláša, ktorá je skutočným skvostom a aj preto do nej smeruje mnoho pútnikov. V krypte pod Bazilikou sú pochované pozostatky sv. Mikuláša. Slovenská svätá omša. Odchod na letisko, odlet do Viedne a následne transfer do Bratislavy.

 

Pútnicky program je spojený s každodennou svätou omšou.

Záväzná prihláška zájazdu: Páter PIO/S.G.ROTONDO-BARI-BOLOGNA

Prihláška:

Číslo pasu: v prípade cesty do Izraela a do štátov s vízovou povinnosťou je nutne aby Váš cestovný pas bol platný minimálne 6 mesiacov po návrate.
Áno Nie

Pridať

OBSTARÁVATEĽ:

CK AWERTRAVEL, s.r.o.

Hviezdoslavova 1469/61
905 01 Senica
tel.: 034/6513896, 6512995
fax: 034/6512995
e-mail: awertravel@awertravel.sk

Základná cena255.00 EUR
Spolu255.00 EUR/osoba

Na tento zájazd sa vzťahuje 3% zľava zo základnej ceny zajazdu pre klientov, ktorí za posledných 5 rokov cestovali s našou CK minimálne 2 krát.
Skorý nákup + 3% zľavy zo základnej ceny zájazdu pri objednaní a zaplatení 50% zálohy do 31.1. 2021.