Páter PIO/S.G.ROTONDO-BARI-BOLOGNA
Novinka
Páter PIO/S.G.ROTONDO-BARI-BOLOGNA

Páter PIO/S.G.ROTONDO-BARI-BOLOGNA

Loretánsky jubilejný rok

Lietadlo -lux bus Termín: 7. 10. 2021 - 10. 10. 2021 Cena: 255 EUR Číslo zájazdu: 1869/066

V cene je zahrnuté:

V cene nie je zahrnuté:

Možný príplatok:

Program zájazdu:

1.deň:

stretnutie skupiny v Bratislave asi o 11.00 hod., transfer na letisko Viedeň, odlet do Bari. Po prílete presun do centra mesta, zastávka v Bazilike sv. Mikuláša, ktorá je skutočným skvostom a aj preto do nej smeruje mnoho pútnikov. V krypte pod Bazilikou sú pochované pozostatky sv. Mikuláša. Slovenská svätá omša. Presun do San Giovanni Rotondo, večera, ubytovanie.

2.deň:

po raňajkách celodenný náboženský program v San Giovanni Rotondo, kde páter Pio žil od roku 1916 až do svojej smrti v roku 1968. V kláštornej kaplnke pri modlitbe 20 septembra 1918 prijal dar stigiem, ktoré nosil na svojom tele 50 rokov.  Hoci sa páter Pio snažil svoje stigmy  skrývať,  chýr o nich sa rozniesol  a do San Giovani Rotondo začali prichádzať zástupy  veriacich, aby sa zúčastnili na Piovej svätej omši a potom v dlhých radoch čakali uňho na spoveď. Prehliadka areálu, hrob a múzeum Pátra Pia, krížová cesta, osobné modlitby. Po večeri individuálne možnosť účasti na modlitbe ruženca v starej Bazilike, ubytovanie. 

3.deň:

po raňajkách odchod do významného pútnického miesta  Loreto. V Bazilike P. Márie Loretskej  sa nachádza dom sv. Rodiny v ktorom žila Panna Mária s Ježiškom a sv. Jozefom v Nazarete. Keď v roku 1263 Svätá zem definitívne padla do rúk islamu, dom Svätej rodiny bol zbúraný. Podľa legendy však príbytok Svätej rodiny unikol skaze a bol zázračne prenesený  anjelmi cez hory a more, najprv do Dalmácie. 10. mája 1291 postavili dom na zem v Trsatu nad Rjekou. V noci na 12. decembra dom zmizol a anjeli ho premiestnili na pobrežie Jadranského mora do oblasti Recanati. Posledné premiestnenie bolo 7. septembra 1295 do Loreta. Náboženský program, slovenská svätá omša, osobné modlitby. Presun na ubytovanie v oblasti Rimini 

4.deň:

po raňajkách presun do Bologne - staré mesto s arkádami,  Neptúnova fontána a kostol sv. Francesco. Návšteva Katedrály sv. Dominika so svätcovým hrobom. Katedrála bola niekoľkokrát renovovaná, ruku k dielu pridal aj slávny umelec Michelangelo. Slovenská svätá omša, osobné modlitby. Následne panoramatická jazda územím severného Talianska a Rakúska s predpokladaným príchodom do Bratislavy v neskorých večerných hodinách.   

 

Pútnicky program je spojený s každodennou svätou omšou.

Páter PIO/S.G.ROTONDO-BARI-BOLOGNA 7. 10. 2021 - 10. 10. 2021 je už po termíne.