PERLY južného ŠPANIELSKA
Novinka
PERLY južného ŠPANIELSKA

PERLY južného ŠPANIELSKA

SEVILLA – GRANADA – CORDOBA – TOLEDO – AVILA – MADRID

Lietadlo Termín: 6. 4. 2022 - 11. 4. 2022 Cena: 425 EUR Číslo zájazdu: 1940/029
Odoslať záväznú prihlášku

V cene je zahrnuté:

V cene nie je zahrnuté:

Možný príplatok:

Program zájazdu:

1.deň:

stretnutie  skupiny v Bratislave,  transfer na letisko do Viedne, odlet do  Sevilly  - hlavné mesto horúcej Andalúzie a prístav, kam sa privážalo bohatstvo Nového sveta. Transfer na hotel, ubytovanie.

2.deň:

po raňajkách pešia prehliadka centra Sevilly, majestátna Katedrála a zvonica La Giralda, Kolumbova hrobka, palác Alcazar, Zlatá veža. Maurská architektúra vás očarí hneď ako vstúpite do mesta. Park Maria Luisa, Španielske námestie, Barrio Santa Cruz – stará charizmatická židovská časť mesta s jej úzkymi uličkami.  Presun do Granady - perla Španielska a celého Iberského polostrova, ukážka prekrásnej arabskej architektúry, záhrady Alhambra (palácová pevnosť sultánov z rodu Nasrovcov, vládcov španielskeho maurského kráľovstva, súčasťou ktorej je Kostol Panny Márie, ktorý nahradil mešitu),  večera, ubytovanie.

3.deň:

po raňajkách prehliadka Granady – kresťanské pamiatky, Capilla Real a hrobka Izabely Kastílskej a Ferdinanda Aragónskeho. Tu pôsobil i svätý Ján z Boha. Mesto, na ktoré sa nezabúda. Následne Cordoba - jedno z najnavštevovanejších španielskych miest. Mesto, ktoré dominovalo stredovekej Európe, rodisko Senecu a Lucana, pôsobisko Averroa a Maimonidesa, fantastický mix kresťanskej, moslimskej a židovskej kultúry. Mešita - Katedrála, stojaca na mieste pôvodného vizigótskeho chrámu. Presun na hotel, večera, ubytovanie.

4.deň:

po raňajkách historické centrum Cordoby - Alcazar a sídlo európskych monarchov, unikátne synagógy, rímske pamiatky. Prechádzka po starovekom moste Puente Viejo z  1.stor. nášho letopočtu. Mnoho rokov bol jediným mostom v meste.  Má dĺžku 331 m,  16 oblúkov, stred mosta zdobí socha archanjela Rafaela zo 16. stor. Neďaleko Cordoby sa narodil sv. František Solano a pôsobil tu i sv. Ján Avilský. Odchod na hotel v oblasti Toleda,  večera, ubytovanie.

5.deň:

po raňajkách historické centrum Toleda /UNESCO/, ktoré patrí medzi najkrajšie španielske mestá a má mimoriadne pôsobivú historickú atmosféru. Námestia sú plné miestnych trhovníkov, malebných kaviarničiek, suvenírové obchody ponúkajú výrobky z miestnej ocele, ktorá je mimoriadne kvalitná. Uchváti nás architektúra mesta - na malom priestore sú tu kresťanské kostoly a kláštory, židovské synagógy a mešity. Dominantnou pamiatkou je Katedrála a Alcazar, kedysi vizigótsky, potom rímsky palác, neskôr sídlo španielskeho kráľa, vojenská akadémia a dnes múzeum. Odchod do Avily. Staré mesto obopínajú mocné hradby z 11. stor. Prechádzka po stopách sv. Terezy, kláštor Convento de Santa Teresa, postavený na mieste rodného domu. Skutočné miesto narodenia chráni kaplnka barokového kostola. Odchod na ubytovanie v okolí Madridu.

6.deň:

po raňajkách hlavné mesto Španielska - Madrid. Prehliadka centra mesta, neogotická Katedrála la Amudena, ktorej stavba trvala viac ako 100 rokov. Slávnostne bola otvorená v roku 1993 a posvätil ju sv. Ján Pavol II. Oproti katedrále je monumentálny Kráľovský palác. Odchod na letisko, odlet do Viedne. Po prílete transfer do Bratislavy s predpokladaným príchodom o 20.00 hod.

 

Pútnicky program je spojený s každodennou svätou omšou.

Záväzná prihláška zájazdu: PERLY južného ŠPANIELSKA

Prihláška:

Číslo pasu: v prípade cesty do Izraela a do štátov s vízovou povinnosťou je nutne aby Váš cestovný pas bol platný minimálne 6 mesiacov po návrate.
Áno Nie

Pridať

OBSTARÁVATEĽ:

CK AWERTRAVEL, s.r.o.

Hviezdoslavova 1469/61
905 01 Senica
tel.: 034/6513896, 6512995
fax: 034/6512995
e-mail: awertravel@awertravel.sk

Základná cena425.00 EUR
Spolu425.00 EUR/osoba

O možnosti príplatku za sedadlo v prednej časti autobusu sa prosím informujte v cestovnej kancelárii.