PERLY južného ŠPANIELSKA a GIBRALTAR
Novinka
PERLY južného ŠPANIELSKA a GIBRALTAR

PERLY južného ŠPANIELSKA a GIBRALTAR

Lietadlo Termín: 9. 10. 2020 - 14. 10. 2020 Cena: 395 EUR Číslo zájazdu: 1685/134
Odoslať záväznú prihlášku

V cene je zahrnuté:

V cene nie je zahrnuté:

Možný príplatok:

Program zájazdu:

1.deň:

stretnutie  skupiny v  Bratislave  skoro ráno,  transfer na letisko do Viedne, odlet do Malagy. Po prílete presun na Gibraltár -  anglická enkláva na Španielskom pobreží a aspoň kúsok Británie,  marocké pobrežie na dohľad. Prechádzka po hlavnej ulici Main Street, historické domy, Katedrála, pamätníky, obchody.  V prípade priaznivého počasia možnosť výstupu lanovkou, ktorá premáva do 19.45. Cena spiatočného lístka je asi 12 €. Vo  výške 412 m n. m. možno pozorovať voľne žijúce opice a vychutnať si panoramatický výhľad. Podvečer odchod na hotel, večera, ubytovanie.

2.deň:

po raňajkách  Sevilla - hlavné mesto horúcej Andalúzie a prístav, kam sa privážalo bohatstvo Nového sveta, majestátna Katedrála a Giralda, Kolumbova hrobka, palác Alcazar, Zlatá veža. Maurská architektúra vás očarí hneď ako vstúpite do mesta. Zvonica La Giralda, park Maria Luisa, Španielske námestie, Barrio Santa Cruz – stará charizmatická židovská časť mesta s jej úzkymi uličkami. Odchod na hotel,  ubytovanie.

3.deň:

po raňajkách Cordoba - jedno z najnavštevovanejších španielskych miest. Mesto, ktoré dominovalo stredovekej Európe, rodisko Senecu a Lucana, pôsobisko Averroa a Maimonidesa, fantastický mix kresťanskej, moslimskej a židovskej kultúry. Mešita - katedrála, stojaca na mieste pôvodného vizigótskeho chrámu,  Alcazar a sídlo európskych monarchov, unikátne synagógy, rímske pamiatky. Neďaleko Cordoby sa narodil sv. František Solano a pôsobil tu i sv. Ján Avilský. Odchod na hotel, večera, ubytovanie.

4.deň:

po raňajkách prehliadka Granady - perla Španielska a celého Iberského polostrova, ukážka prekrásnej arabskej architektúry, svätá omša  v Alhambre (palácová pevnosť sultánov z rodu Nasrovcov, vládcov španielskeho maurského kráľovstva, súčasťou ktorej je kostol Panny Márie, ktorý nahradil mešitu), kresťanská Granada, Capilla Real a hrobka Izabely Kastílskej a Ferdinanda. Tu pôsobil i svätý Ján z Boha. Mesto, na ktoré sa nezabúda. Presun na hotel, večera, ubytovanie.

5.deň:

po raňajkách presun do Valencie jedného z najväčších a najbohatších španielskych miest. Prehliadka historického centra. Katedrála bola založená v 13. storočí a uchováva vzácnu pamiatku Santo Caliz /svätý grál/, z ktorého údajne pil Pán Ježiš pri poslednej večeri. V stredoveku bol kalich ukrytý v kláštore v severnom Aragone. Gotická stavba La Lonja – burza, ktorú chráni UNESCO. Osobné voľno, odchod na hotel, večera, ubytovanie

6.deň:

odchod na letisko, odlet do Viedne. Následne transfer do Bratislavy

 

Pútnicky program je spojený s každodennou svätou omšou.

Záväzná prihláška zájazdu: PERLY južného ŠPANIELSKA a GIBRALTAR

Prihláška:

Číslo pasu: v prípade cesty do Izraela a do štátov s vízovou povinnosťou je nutne aby Váš cestovný pas bol platný minimálne 6 mesiacov po návrate.
Áno Nie

Pridať

OBSTARÁVATEĽ:

CK AWERTRAVEL, s.r.o.

Hviezdoslavova 1469/61
905 01 Senica
tel.: 034/6513896, 6512995
fax: 034/6512995
e-mail: awertravel@awertravel.sk

Základná cena395.00 EUR
Spolu395.00 EUR/osoba

Na tento zájazd sa vzťahuje 3% zľava zo základnej ceny zajazdu pre klientov, ktorí za posledných 5 rokov cestovali s našou CK minimálne 2 krát.
Skorý nákup + 3% zľavy zo základnej ceny zájazdu pri objednaní a zaplatení 50% zálohy do 31.1. 2020.

O možnosti príplatku za sedadlo v prednej časti autobusu sa prosím informujte v cestovnej kancelárii.