PERLY JUŽNÉHO ŠPANIELSKA A GIBRALTAR
Novinka
PERLY JUŽNÉHO ŠPANIELSKA A GIBRALTAR

PERLY JUŽNÉHO ŠPANIELSKA A GIBRALTAR

SEVILLA – CORDOBA – GRANADA – VALENCIA

Lietadlo Termín: 15. 10. 2021 - 20. 10. 2021 Cena: 395 EUR Číslo zájazdu: 1806/134

V cene je zahrnuté:

V cene nie je zahrnuté:

Možný príplatok:

Program zájazdu:

1.deň:

stretnutie  skupiny v Bratislave v skorých ranných hodinách,  transfer na letisko do Viedne, odlet do Lisabonu. Po prílete presun do Sevilly cez nádherný región Algarve, ktorý patrí k turisticky najvýznamnejším oblastiam Portugalska, snáď neexistuje sprievodca krajinou, ktorý by tento región neospevoval. Musíme dodať, že oprávnene. Či už hľadáte nádherné pláže, gastronomické zážitky, nádych histórie a kultúry, prípadne panenskú prírodu – Algarve má všetko. Ubytovanie.

2.deň:

po raňajkách  Sevilla - hlavné mesto horúcej Andalúzie a prístav, kam sa privážalo bohatstvo Nového sveta, majestátna Katedrála La Giralda, Kolumbova hrobka, palác Alcazar, Zlatá veža. Maurská architektúra vás očarí hneď ako vstúpite do mesta. Zvonica La Giralda, park Maria Luisa, Španielske námestie, Barrio Santa Cruz – stará charizmatická židovská časť mesta s jej úzkymi uličkami. Presun na Gibraltár -  anglická enkláva na Španielskom pobreží a aspoň kúsok Británie,  marocké pobrežie na dohľad. Prechádzka po hlavnej ulici Main Street, historické domy, Katedrála, pamätníky, obchody.  V prípade priaznivého počasia možnosť výstupu lanovkou, ktorá premáva do 19.45. Cena spiatočného lístka je asi 12 €. Vo  výške 412 m n. m. možno pozorovať voľne žijúce opice a vychutnať si panoramatický výhľad. Večer odchod na hotel, večera, ubytovanie.

3.deň:

po raňajkách Cordoba - jedno z najnavštevovanejších španielskych miest. Mesto, ktoré dominovalo stredovekej Európe, rodisko Senecu a Lucana, pôsobisko Averroa a Maimonidesa, fantastický mix kresťanskej, moslimskej a židovskej kultúry. Mešita - katedrála, stojaca na mieste pôvodného vizigótskeho chrámu,  Alcazar a sídlo európskych monarchov, unikátne synagógy, rímske pamiatky. Neďaleko Cordoby sa narodil
sv. František Solano a pôsobil tu i sv. Ján Avilský. Odchod na hotel, večera, ubytovanie.

4.deň:

po raňajkách prehliadka Granady - perla Španielska a celého Iberského polostrova, ukážka prekrásnej arabskej architektúry, svätá omša  v Alhambre (palácová pevnosť sultánov z rodu Nasrovcov, vládcov španielskeho maurského kráľovstva, súčasťou ktorej je kostol Panny Márie, ktorý nahradil mešitu), kresťanská Granada, Capilla Real a hrobka Izabely Kastílskej a Ferdinanda Aragónskeho. Tu pôsobil i svätý Ján z Boha. Mesto, na ktoré sa nezabúda. Presun na hotel, večera, ubytovanie.

5.deň:

po raňajkách presun do Valencie jedného z najväčších a najbohatších španielskych miest. Prehliadka historického centra. Katedrála bola založená v 13. storočí a uchováva vzácnu pamiatku Santo Caliz /svätý grál/, z ktorého údajne pil Pán Ježiš pri poslednej večeri. V stredoveku bol kalich ukrytý v kláštore v severnom Aragone. Gotická stavba La Lonja – burza, ktorú chráni UNESCO. Odchod na hotel, večera, ubytovanie

6.deň:

po raňajkách presun do Barcelony, centra Katalánska, v stredoveku najvýznamnejší obchodný prístav v Stredomorí, dnes moderné veľkomesto. Autokarová prehliadka centra, najslávnejšia stavba Antonia Gaudiho nádherný chrám Sagrada Família, zastávka pri pamätníku Krištofa Kolumba, pešia prechádzka po najznámejšej ulici mesta La Rambla. Odchod na letisko, odlet do Viedne. Po prílete transfer do Bratislavy s predpokladaným príchodom pred polnocou.Pútnicky program je spojený s každodennou svätou omšou. 

PERLY JUŽNÉHO ŠPANIELSKA A GIBRALTAR 15. 10. 2021 - 20. 10. 2021 je už po termíne.