PERLY JUŽNÉHO ŠPANIELSKA A GIBRALTAR
Novinka
PERLY JUŽNÉHO ŠPANIELSKA A GIBRALTAR

PERLY JUŽNÉHO ŠPANIELSKA A GIBRALTAR

SEVILLA – CORDOBA – GRANADA – VALENCIA

Lietadlo Termín: 15. 10. 2021 - 20. 10. 2021 Cena: 395 EUR Číslo zájazdu: 1806/134
Odoslať záväznú prihlášku

V cene je zahrnuté:

V cene nie je zahrnuté:

Možný príplatok:

Program zájazdu:          

1.deň:

stretnutie  skupiny v Bratislave v skorých ranných hodinách,  transfer na letisko do Viedne, odlet do Lisabonu. Po prílete presun do Sevilly cez nádherný región Algarve, ktorý patrí k turisticky najvýznamnejším oblastiam Portugalska, snáď neexistuje sprievodca krajinou, ktorý by tento región neospevoval. Musíme dodať, že oprávnene. Či už hľadáte nádherné pláže, gastronomické zážitky, nádych histórie a kultúry, prípadne panenskú prírodu – Algarve má všetko. V prípade časových možností zastávka na pláži s možnosťou kúpania. Ubytovanie.

2.deň:

po raňajkách  Sevilla - hlavné mesto horúcej Andalúzie a prístav, kam sa privážalo bohatstvo Nového sveta, majestátna Katedrála La Giralda, Kolumbova hrobka, palác Alcazar, Zlatá veža. Maurská architektúra vás očarí hneď ako vstúpite do mesta. Zvonica La Giralda, park Maria Luisa, Španielske námestie, Barrio Santa Cruz – stará charizmatická židovská časť mesta s jej úzkymi uličkami. Presun na Gibraltár -  anglická enkláva na Španielskom pobreží a aspoň kúsok Británie,  marocké pobrežie na dohľad. Prechádzka po hlavnej ulici Main Street, historické domy, Katedrála, pamätníky, obchody.  V prípade priaznivého počasia možnosť výstupu lanovkou, ktorá premáva do 19.45. Cena spiatočného lístka je asi 12 €. Vo  výške 412 m n. m. možno pozorovať voľne žijúce opice a vychutnať si panoramatický výhľad. Večer odchod na hotel, večera, ubytovanie.

3.deň:

po raňajkách Cordoba - jedno z najnavštevovanejších španielskych miest. Mesto, ktoré dominovalo stredovekej Európe, rodisko Senecu a Lucana, pôsobisko Averroa a Maimonidesa, fantastický mix kresťanskej, moslimskej a židovskej kultúry. Mešita - katedrála, stojaca na mieste pôvodného vizigótskeho chrámu,  Alcazar a sídlo európskych monarchov, unikátne synagógy, rímske pamiatky. Neďaleko Cordoby sa narodil sv. František Solano a pôsobil tu i sv. Ján Avilský. Odchod na hotel, večera, ubytovanie.

4.deň:

po raňajkách prehliadka Granady - perla Španielska a celého Iberského polostrova, ukážka prekrásnej arabskej architektúry, svätá omša  v Alhambre (palácová pevnosť sultánov z rodu Nasrovcov, vládcov španielskeho maurského kráľovstva, súčasťou ktorej je kostol Panny Márie, ktorý nahradil mešitu), kresťanská Granada, Capilla Real a hrobka Izabely Kastílskej a Ferdinanda Aragónskeho. Tu pôsobil i svätý Ján z Boha. Mesto, na ktoré sa nezabúda. Presun na hotel, večera, ubytovanie.

5.deň:

po raňajkách presun do Valencie jedného z najväčších a najbohatších španielskych miest. Prehliadka historického centra. Katedrála bola založená v 13. storočí a uchováva vzácnu pamiatku Santo Caliz /svätý grál/, z ktorého údajne pil Pán Ježiš pri poslednej večeri. V stredoveku bol kalich ukrytý v kláštore v severnom Aragone. Gotická stavba La Lonja – burza, ktorú chráni UNESCO. Osobné voľno, odchod na hotel, večera, ubytovanie

6.deň:

odchod na letisko, odlet do Viedne. Následne transfer do Bratislavy

 

Pútnicky program je spojený s každodennou svätou omšou.

Záväzná prihláška zájazdu: PERLY JUŽNÉHO ŠPANIELSKA A GIBRALTAR

Prihláška:

Číslo pasu: v prípade cesty do Izraela a do štátov s vízovou povinnosťou je nutne aby Váš cestovný pas bol platný minimálne 6 mesiacov po návrate.
Áno Nie

Pridať

OBSTARÁVATEĽ:

CK AWERTRAVEL, s.r.o.

Hviezdoslavova 1469/61
905 01 Senica
tel.: 034/6513896, 6512995
fax: 034/6512995
e-mail: awertravel@awertravel.sk

Základná cena395.00 EUR
Spolu395.00 EUR/osoba

Na tento zájazd sa vzťahuje 3% zľava zo základnej ceny zajazdu pre klientov, ktorí za posledných 5 rokov cestovali s našou CK minimálne 2 krát.
Skorý nákup + 3% zľavy zo základnej ceny zájazdu pri objednaní a zaplatení 50% zálohy do 31.1. 2021.

O možnosti príplatku za sedadlo v prednej časti autobusu sa prosím informujte v cestovnej kancelárii.