PERLY južného ŠPANIELSKA a GIBRALTAR
Novinka
PERLY južného ŠPANIELSKA a GIBRALTAR

PERLY južného ŠPANIELSKA a GIBRALTAR

SEVILLA – CORDOBA – GRANADA – MADRID

Lietadlo Termín: 4. 5. 2022 - 8. 5. 2022 Cena: 395 EUR Číslo zájazdu: 1955/049
Odoslať záväznú prihlášku

V cene je zahrnuté:

V cene nie je zahrnuté:

Možný príplatok:

Program zájazdu:

1.deň:

stretnutie  skupiny v Bratislave v skorých ranných hodinách,  transfer na letisko do Viedne, odlet do  Sevilly - hlavné mesto horúcej Andalúzie a prístav, kam sa privážalo bohatstvo Nového sveta, majestátna Katedrála La Giralda, Kolumbova hrobka, palác Alcazar, Zlatá veža. Maurská architektúra vás očarí hneď ako vstúpite do mesta. Zvonica La Giralda, park Maria Luisa, Španielske námestie, Barrio Santa Cruz – stará charizmatická židovská časť mesta s jej úzkymi uličkami.  Ubytovanie.

2.deň:

po raňajkách presun na Gibraltár -  anglická enkláva na Španielskom pobreží a aspoň kúsok Británie,  marocké pobrežie na dohľad. Prechádzka po hlavnej ulici Main Street, historické domy, Katedrála, pamätníky, obchody.  V prípade priaznivého počasia možnosť výstupu lanovkou. Cena spiatočného lístka je asi 17 €. Vo  výške 412 m n. m. možno pozorovať voľne žijúce opice a vychutnať si panoramatický výhľad. Večer odchod na hotel, večera, ubytovanie.

3.deň:

po raňajkách prehliadka Granady - perla Španielska a celého Iberského polostrova, ukážka prekrásnej arabskej architektúry, (palácová pevnosť sultánov z rodu Nasrovcov, vládcov španielskeho maurského kráľovstva, súčasťou ktorej je kostol Panny Márie, ktorý nahradil mešitu), kresťanská Granada, Capilla Real a hrobka Izabely Kastílskej a Ferdinanda Aragónskeho. Tu pôsobil i svätý Ján z Boha. Mesto, na ktoré sa nezabúda. Presun na hotel, večera, ubytovanie.

4.deň:

po raňajkách Cordoba - jedno z najnavštevovanejších španielskych miest. Mesto, ktoré dominovalo stredovekej Európe, rodisko Senecu a Lucana, pôsobisko Averroa a Maimonidesa, fantastický mix kresťanskej, moslimskej a židovskej kultúry. Mešita - Katedrála, stojaca na mieste pôvodného vizigótskeho chrámu,  Alcazar a sídlo európskych monarchov, unikátne synagógy, rímske pamiatky. Neďaleko Cordoby sa narodil sv. František Solano a pôsobil tu i sv. Ján Avilský. Odchod na hotel, večera, ubytovanie.

5.deň:

po raňajkách odchod do Madridu hlavné mesto Španielska, krátka prehliadka mesta, neogotická Katedrála la Amudena, ktorej stavba trvala viac ako 100 rokov. Slávnostne bola otvorená v roku 1993 a posvätil ju sv. Ján Pavol II. Oproti katedrále je monumentálny Kráľovský palác. Odchod na letisko, odlet do Viedne. Po prílete transfer do Bratislavy s predpokladaným príchodom pred polnocou.Pútnicky program je spojený s každodennou svätou omšou. 

Záväzná prihláška zájazdu: PERLY južného ŠPANIELSKA a GIBRALTAR

Prihláška:

Číslo pasu: v prípade cesty do Izraela a do štátov s vízovou povinnosťou je nutne aby Váš cestovný pas bol platný minimálne 6 mesiacov po návrate.
Áno Nie

Pridať

OBSTARÁVATEĽ:

CK AWERTRAVEL, s.r.o.

Hviezdoslavova 1469/61
905 01 Senica
tel.: 034/6513896, 6512995
fax: 034/6512995
e-mail: awertravel@awertravel.sk

Základná cena395.00 EUR
Spolu395.00 EUR/osoba

O možnosti príplatku za sedadlo v prednej časti autobusu sa prosím informujte v cestovnej kancelárii.