PERLY JUŽNÉHO ŠPANIELSKA A GIBRALTAR
Novinka
PERLY JUŽNÉHO ŠPANIELSKA A GIBRALTAR

PERLY JUŽNÉHO ŠPANIELSKA A GIBRALTAR

Lietadlo Termín: 30. 4. 2023 - 4. 5. 2023 Cena: 485 EUR Číslo zájazdu: 2083/031
Odoslať záväznú prihlášku

V cene je zahrnuté:

V cene nie je zahrnuté:

Možný príplatok:

Program zájazdu:

1.deň:

stretnutie skupiny v Bratislave, transfer na letisko do Viedne, odlet do Granady. Granada - perla Španielska a celého Iberského polostrova, ukážka prekrásnej arabskej architektúry, návšteva záhrad Alhambra (palácová pevnosť sultánov z rodu Nasrovcov, vládcov španielskeho maurského kráľovstva, súčasťou ktorej je kostol Panny Márie, ktorý nahradil mešitu). Presun na hotel, ubytovanie.

2.deň:

po raňajkách kresťanská Granada, Capilla Real a hrobka Izabely Kastílskej a Ferdinanda Aragónskeho. Tu pôsobil i svätý Ján z Boha. Mesto, na ktoré sa nezabúda. Cordoba - jedno z najnavštevovanejších španielskych miest. Mesto, ktoré dominovalo stredovekej Európe, rodisko Senecu a Lucana, pôsobisko Averroa a Maimonidesa, fantastický mix kresťanskej, moslimskej a židovskej kultúry. Mešita - katedrála, stojaca na mieste pôvodného vizigótskeho chrámu. Neďaleko Cordoby sa narodil sv. František Solano a pôsobil tu i sv. Ján Avilský. Odchod na hotel, večera, ubytovanie.

3.deň:

po raňajkách rímske pamiatky. Presun do Malagy, rodiska Pabla Picassa. Miestna štvrť umelcov nazývaná španielske Soho bola premenená na pouličnú galériu. Pokračovať budete po mramorom vydláždenej obchodnej ulici Marqués de Larios, kde počas obedovej prestávky ochutnáte španielsku špecialitu paellu, ktorú zapijeme lahodnou ovocnou sangriou. Návšteva majestátnej katedrály,ktorej výstavba trvala viac ako 200 rokov a predstavuje skvost barokovej architektúry. Odchod na hotel, večera, ubytovanie.

4.deň:

po raňajkách presun na Gibraltár - anglická enkláva na Španielskom pobreží a aspoň kúsok Británie, marocké pobrežie na dohľad. Prechádzka po hlavnej ulici Main Street, historické domy, Katedrála, pamätníky, obchody. V prípade priaznivého počasia možnosť výstupu lanovkou, ktorá premáva do 19.45. Cena spiatočného lístka je asi 18 €. Vo výške 412 m n. m. možno pozorovať voľne žijúce opice a vychutnať si panoramatický výhľad. Odchod do Sevilly na hotel, večera, ubytovanie.

5.deň:

po raňajkách Sevilla - hlavné mesto horúcej Andalúzie a prístav, kam sa privážalo bohatstvo Nového sveta, majestátna Katedrála La Giralda s typickou zvonicou, Kolumbova hrobka, zvonku palác Alcazar, Zlatá veža. Maurská architektúra vás očarí hneď ako vstúpite do mesta. Park Maria Luisa, Španielske námestie. Odchod na letisko, odlet do Viedne.

Pútnický program je spojený s každodennou svätou omšou a duchovným slovom.

Záväzná prihláška zájazdu: PERLY JUŽNÉHO ŠPANIELSKA A GIBRALTAR

Prihláška:

Číslo pasu: v prípade cesty do Izraela a do štátov s vízovou povinnosťou je nutne aby Váš cestovný pas bol platný minimálne 6 mesiacov po návrate.
Áno Nie

Pridať

OBSTARÁVATEĽ:

CK AWERTRAVEL, s.r.o.

Hviezdoslavova 1469/61
905 01 Senica
tel.: 034/6513896, 6512995
fax: 034/6512995
e-mail: awertravel@awertravel.sk

Základná cena485.00 EUR
Spolu485.00 EUR/osoba


Pre kontrolu či nie ste robot, prosím zadajte aktuálny rok (2022)