PERLY ŠPANIELSKA A FRANCÚZSKA
Novinka
PERLY ŠPANIELSKA A FRANCÚZSKA

PERLY ŠPANIELSKA A FRANCÚZSKA

VALENCIA - SVATY GRÁL, ZARAGOZA – PANNA MÁRIA NA STLPE, LURDY – MARIANSKE ZJAVENIA, MONT SAN MICHELE – MAJESTÁTNA PERLA NORMANDIE, LISIEUX – SVATÁ TERÉZIA, PARÍŽ – SVATÁ KATARÍNA LABOURÉ a SVATÝ VINCENT DE PAUL

Lietadlo Termín: 23. 4. 2021 - 27. 4. 2021 Cena: 295 EUR Číslo zájazdu: 1807/137
Odoslať záväznú prihlášku

V cene je zahrnuté:

V cene nie je zahrnuté:

Možný príplatok:

Program zájazdu:

1.deň:

stretnutie  skupiny v  Bratislave  skoro ráno,  transfer na letisko do Viedne, odlet do Valencie, jedného z najväčších a najbohatších španielskych miest. Po prílete presun do historického centra, prehliadka. Katedrála bola založená v 13. storočí a uchováva vzácnu pamiatku Santo Caliz /svätý grál/, z ktorého údajne pil Pán Ježiš pri poslednej večeri. V stredoveku bol kalich ukrytý v kláštore v severnom Aragone. Gotická stavba La Lonja – burza, ktorú chráni UNESCO. Odchod do Zaragozy, nádherného historického mesta a metropoly Aragónska, ktoré sa pýši krásnymi renesančnými šľachtickými palácmi. Ubytovanie.

2.deň:

Prehliadka historického centra mesta Zaragoza. Dominantou je Bazilika Panny Márie del Pilar, postavená v priebehu 17. a 18. storočia, v súčasnosti je to druhé najdôležitejšie pútnické miesto v Španielsku. Popri soche Panny Márie je najvzácnejším umeleckým dielom freska od Francisca Goyu.  Prechádzka po námestí Santa Maria del Pilar, Katedrála La Seo s prvkmi mudejarskej architektúry. Odchod do najvýznamnejšieho francúzskeho pútnického miesta Lurdy. Tu sa v roku 1858 v jaskyni zjavovala Panna Mária chorľavému dievčatku – Bernadette Soubirousovej. Zjavenia boli oficiálne uznané cirkvou v roku 1862. Postupne na miesto zjavení začali prichádzať mnohí ľudia a bolo zaznamenaných veľa zázračných uzdravení. Eucharistická procesia, po večeri medzinárodná modlitba ruženca pri Jaskyni Zjavení a sviečkový sprievod, ubytovanie.   

3.deň:

po raňajkách náboženský program v Lurdoch. Pešia prehliadka po stopách sv. Bernadetty a návšteva miest, ktoré sú spojené so životom sv. Bernadetty v mestečku Lurdy – rodný dom a farský kostol, v ktorom bola pokrstená. Prehliadka areálu, komplex Bazilík, podzemná Bazilika Pia X..,  Slovenská krížová cesta.  Popoludní odchod na ubytovanie v oblasti Rennes.      

4.deň:

ráno presun k impozantnému kláštoru Le Mont Saint Michel, ktorý sa vypína na žulovom (pol)ostrove pri pobreží Normandie. Toto magické miesto, zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO, je po Paríži druhým najnavštevovanejším miestom vo Francúzsku, preto si ani my nenecháme ujsť prechádzku uličkami stredovekého mesta a návštevu benediktínskeho opátstva a Kláštora z 8. st. Vo farskom kostole navštívime  kaplnku a fontánu sv. Auberta, ktorého navštívil vo sne archanjel Michal a prikázal mu, aby tam postavil chrám. Aubert najprv neprikladal svojmu snu väčší význam, no „návštevy archanjela“ sa opakovali, až mu na tretí raz údajne zaťukal prstom po čele.  Bol to biskup, ktorý zohral v histórii ostrova najdôležitejšiu úlohu.  Ako prvý bol vybudovaný kostol, postupne začali pribúdať ďalšie budovy. Nakoniec na vyvýšenine narástlo krásne mestečko. Keď aktuálne nie je príliv, okolo sa nachádzajú dlhé pieskové pláže. Tie môžu siahať až do vzdialenosti 15 km. Dnes je k opátstvu vybudovaná vyvýšená prístupová cesta, ktorá umožní prístup aj v čase prílivov. Poobede presun do malebného historického  mesta Lisieux v Normandii. Práve tu žila a do karmelitánskeho kláštora vstúpila sv. Terézia. Jej relikvie spolu s hrobom rodičov sa nachádzajú v Bazilike, ktorú začali stavať už v roku 1929. Počas II. svetovej  vojny bola stavba poškodená, definitívne bola dokončená až v roku 1954. Náboženský program, večera, ubytovanie.

5.deň:

po raňajkách presun do centra Paríža. Fakultatívne plavba po Seine s vyhliadkou na hlavné dominanty mesta: Eiffelova veža, Invalidovňa, Bourbonský palác, Múzeum D´Orsay, Justičný palác, Katedrála Notre Dame, Radnica, Place de la  Concorde, Louvre. Návšteva Rue du Bac – Kláštor sv. Vincenta s kaplnkou Zázračnej medaily, v ktorej je vystavené neporušené telo Kataríny Labouré. Kostol sv. Vincenta de Paul s jeho telesnými pozostatkami. Odchod na letisko, odlet do Viedne. Po prílete transfer do Bratislavy.

 

Pútnicky program je spojený s každodennou svätou omšou.

Záväzná prihláška zájazdu: PERLY ŠPANIELSKA A FRANCÚZSKA

Prihláška:

Číslo pasu: v prípade cesty do Izraela a do štátov s vízovou povinnosťou je nutne aby Váš cestovný pas bol platný minimálne 6 mesiacov po návrate.
Áno Nie

Pridať

OBSTARÁVATEĽ:

CK AWERTRAVEL, s.r.o.

Hviezdoslavova 1469/61
905 01 Senica
tel.: 034/6513896, 6512995
fax: 034/6512995
e-mail: awertravel@awertravel.sk

Základná cena295.00 EUR
Spolu295.00 EUR/osoba

Na tento zájazd sa vzťahuje 3% zľava zo základnej ceny zajazdu pre klientov, ktorí za posledných 5 rokov cestovali s našou CK minimálne 2 krát.
Skorý nákup + 3% zľavy zo základnej ceny zájazdu pri objednaní a zaplatení 50% zálohy do 31.1. 2021.

O možnosti príplatku za sedadlo v prednej časti autobusu sa prosím informujte v cestovnej kancelárii.