PETROHRAD – MOSKVA a nezabudnuteľné biele noci v Saint Petersburgu
Novinka
PETROHRAD – MOSKVA a nezabudnuteľné biele noci v Saint Petersburgu

PETROHRAD – MOSKVA a nezabudnuteľné biele noci v Saint Petersburgu

Lietadlo Termín: 2. 7. 2022 - 9. 7. 2022 Cena: 1055 EUR Číslo zájazdu: 1959/056
Odoslať záväznú prihlášku

V cene je zahrnuté

V cene nie je zahrnuté:

Možné príplatky:

Program zájazdu:

1.deň:

Zraz skupiny v Bratislave o cca  04.30 hod., transfer na letisko do Prahy  a následne odlet do Petrohradu. Po prílete transfer na hotel, ubytovanie. Nezabudnuteľná atmosféra bielych nocí. Nebolo by Petrohradu bez jeho mnohých mostov. Viaceré z nich uvidíte počas potuliek mestom. Veľkou letnou atrakciou sú otváracie mosty, otvárajú sa v čase od druhej do piatej hodiny ráno. Ak obetujete časť svojho spánku, je pre Vás pripravený práve tento zážitok.

2.deň:

Návšteva Petrodvorca. V tomto pozoruhodnom palácovom a parkovom celku  z 18. a 19. storočia je umiestnených vyše 170 fontán, medzi nimi najznámejšia Veľká kaskáda. Obed. Výlet do mesta Puškin (Cárskoje selo) – Palác Jekateriny, Jantárová komnata. 

3.deň:

Okružná jazda Petersburgom. Budova Admirality, zapísaná v zozname UNESCO  ako jedno z najpozoruhodnejších diel architektúry, Alexandrov stĺp, Nevský prospekt, Palácové námestie, Katedrála sv. Izáka, obed. Petropavlovská pevnosť s mohutnými hradbami a vstupnými bránami, Katedrála sv. Petra a sv. Pavla.  

4.deň:

Návšteva kláštora Alexandra Nevského, cirkevný architektonický komplex budov (lavra), ktorý má veľký význam v duchovnom živote ruského národa. Nachádza sa na Nevskom prospekte v Petrohrade. Za vlády Petra I.  Tu boli uložené pozostatky sv. Alexandra Nevského, ktorý je považovaný za obrancu pravoslávia a Ruska pred agresiou zo Západu. Porazil Švédov a neskôr aj Rád nemeckých rytierov. Návšteva svetoznámych umeleckých pamiatok v Zimnom paláci – Ermitáž. V jej expozícii figurujú tisíce vzácnych exponátov z celého sveta, ktoré mapujú bohaté dejiny umenia. Rozprestiera sa v šiestich budovách, ktoré pútajú pozornosť nádhernou architektúrou a precíznym zdobením fasády. Obed, osobné voľno. Odchod na železničnú stanicu, nočný vlak do Moskvy. 

5.deň:

Príchod do Moskvy, raňajky v miestnej kaviarni. Moskovský Kremeľ, stredoveká mestská pevnosť, dnes sídlo prezidenta Ruskej federácie, Car - puška, svojím kalibrom najväčšie delo na svete, cársky zvon - najväčší zvon sveta, prechádzka po námestí Manežnoe a Teatraľnoe. Chrám Vasila Blaženého, hlavná dominanta Červeného námestia a symbol Moskvy.  /Vstup fakultatívne/. Po obede návšteva parku Zariadie - inovatívnej rekreačnej oblasti na nábreží Moskvy. Vychutnáte si nádherný výhľad z "plávajúceho mosta", z ktorého sa otvára nezabudnuteľný výhľad na Červené námestie a Kremeľ. Odchod  do hotela, ubytovanie.

6.deň:

Autobusová prehliadka Moskvy, počas ktorej sa oboznámite s históriou a architektúrou mesta, jazda po  Sadovom a Bulvárnom okruhu, uvidíte známe Puškinovo námestie, Poklonnaja hora, pokocháte sa panoramatickým výhľadom z vrchu Vrabčie hory, budete obdivovať ulicu  Volkhonka, Katedrálu Krista Spasiteľa  a ďalšie nezabudnuteľné pamiatky mesta, ako i modernú štvrť výškových budov. Návšteva starobylého Novodevičieho kláštora /UNESCO/ v malebnom zálive rieky. Bol založený v XVI. storočí. História kláštora je neoddeliteľne spojená s históriou vzniku Moskovskej ríše. Práve tu zložili rehoľné sľuby viaceré ženy z cárskych rodín. Obed v reštaurácii v meste, následne návšteva Tretiakovskej  galérie, radí sa k najznámejším svetovým obrazárňam a vlastní jednu z najväčších zbierok ruského výtvarného umenia. Ubytovanie.

7.deň:

Po raňajkách presun do historického centra ruského pravoslávia Sergiev Posad /UNESCO/, návšteva Kláštora  svätej Trojice – jeden z najstarších a najuctievanejších kláštorov v Rusku, ktorý založil v  14. stor. „najsvätejší zo svätých Starej Rusi“ Sergiij Radonežský. Na miesto, kde spolu s bratom Štefanom postavili malú svätyňu, prvú celu budúceho kláštora, postupne prichádzali ďalší mnísi a spoločnými silami sa im podarilo zo skromného obydlia vybudovať najbohatší a najvýznamnejší kláštor v Rusku. Autorita sv. Sergija a viera v jeho ochrannú silu priniesli ním založenému kláštoru slávu. Mnísi, ktorí tu prebývali, zakladali potom podobné kláštory na mnohých miestach krajiny. Najstaršou zo zachovalých architektonických pamiatok je Trojický chrám. Bol postavený v roku 1422 a stal sa jedným z prvých pútnických miest v Rusku. Rubľovova ikona Najsvätejšia Trojica (Troica), ktorú namaľoval pre Trojický chrám, je známa na celom svete  ako jeden zo symbolov staroruskej kultúry. V komplexe stavieb Trojického Kláštora sa okrem iného nachádzajú i Nemocničné izby (Boľničnyje palaty) pre ochrancov kláštora z rokov 1635 – 1638 s kostolom. Ten je zasvätený sv. Zosimovi a sv. Savvatijovi. Izby a kostol predstavujú zaujímavé spojenie občianskej stavby s kultúrnym objektom. Pri západnej stene Uspenského chrámu je hrobka rodiny cára Borisa Godunova. V roku 1682 a neskôr i v roku 1689 sa tu skrýval i budúci cár Peter Veľký s bratom Ivanom a cárovnou Sofiou. Obed počas programu. Návrat do Moskvy. 

8.deň:

po raňajkách Starý Arbat - prvá zmienka o tejto ceste je z  roku 1493, viedla z ruskej metropoly do mesta Smolensk. Počas perestrojky bola miestom revoltujúcej mládeže, dnes jedna z najznámejších a najzaujímavejších ulíc, osobné voľno, nákup suvenírov. Odchod na letisko, odlet do Prahy o 14.45 hod., po prílete transfer do Bratislavy s príchodom asi o 21.30 hod.  

 

Pútnicky program je spojený s každodennou svätou omšou.

Záväzná prihláška zájazdu: PETROHRAD – MOSKVA a nezabudnuteľné biele noci v Saint Petersburgu

Prihláška:

Číslo pasu: v prípade cesty do Izraela a do štátov s vízovou povinnosťou je nutne aby Váš cestovný pas bol platný minimálne 6 mesiacov po návrate.
Áno Nie

Pridať

OBSTARÁVATEĽ:

CK AWERTRAVEL, s.r.o.

Hviezdoslavova 1469/61
905 01 Senica
tel.: 034/6513896, 6512995
fax: 034/6512995
e-mail: awertravel@awertravel.sk

Základná cena1055.00 EUR
Spolu1055.00 EUR/osoba