PETROHRAD – TALLIN – HELSINKI
Novinka
PETROHRAD – TALLIN – HELSINKI

PETROHRAD – TALLIN – HELSINKI

skvostné hlavné mestá a katedrály Estónska a Fínska nezabudnuteľný Saint Petersburg a Petrohradské biele noci

Lietadlo Termín: 9. 6. 2020 - 15. 6. 2020 Cena: 795 EUR Číslo zájazdu: 1668/118
Odoslať záväznú prihlášku

V cene je zahrnuté:

V cene nie je zahrnuté:

Možný príplatok:

Program zájazdu:

1.deň:

Skoro ráno stretnutie skupiny v Bratislave, transfer na letisko Viedeň, odlet do Tallinu o 08.50. Po prílete prehliadka historického centra  Tallinnu (UNESCO), ktoré je obohnané dodnes zachovanými mestskými hradbami. Nad starým mestom sa týči pevnosť Toompea, založená nemeckými rytiermi. Návšteva Ruskej a Evanjelickej  Katedrály, Kostola Svätého Ducha. Večera, ubytovanie

2.deň:

odchod do prístavu, nalodenie, asi o 07.00 hod. odchod trajektom do hlavného mesta Fínska Helsinki. Prehliadka historického centra -  Senátne námestie s Katedrálou Tuomiokirkko, návšteva pravoslávnej Uspenskej Katedrály, pozoruhodného moderného kostola Skalného chrámu – Temppeliaukio kirkko. Uvidíte areál kongresového a koncertného centra s halou Finlandia, ktorá bola dejiskom Konferencie o bezpečnosti a spolupráci v Európe v roku 1975. Presun k pamätníku najvýznamnejšieho fínskeho hudobného skladateľa Jeana Sibelia. Odchod do starobylého mesta Kotka na pobreží Fínskeho zálivu. Ubytovanie.

3.deň:

presun panoramatickou jazdou pri pobreží Fínskeho zálivu do Ruska. Zastávka v starobylom mestečku Vyborg., ktoré bolo starodávnym obchodným centrom na rieke Vouski . Mesto sa dostalo pod vplyv Novgorodu a Švédska, po rozpade cárskeho Ruska a občianskej vojne bolo súčasťou novovytvoreného Fínska. K Sovietskemu zväzu bol Vyborg pričlenený po roku 1944. Historické centrum mesta s pravoslávnym a protestantským kostolom, prípadne návšteva parku Monrepos, ktorý ponúka panoramatické výhľady na prírodu Fínskeho zálivu /vstupné asi 100 RUB cca 1,50 €/. Presun do S.Petersburgu, mesta rozprestierajúceho sa na 40 ostrovoch, ktoré spája asi 300 mostov. Nezabudnuteľná večerná atmosféra bielych nocí, ubytovanie v S.Petersburgu.

4.deň:

výlet do mesta Puškin (Cárskoje selo) – Palác Jekateriny, Jantárová komnata. Prechádzka po Jekaterinskom parku, obed. Návrat do S.Petersburgu, okružná jazda mestom – Budova admirality, zapísaná v zozname UNESCO  ako jedno z najpozoruhodnejších diel architektúry, Alexandrov stĺp, Nevský prospekt a kláštor Alexandra Nevského, Kazanská Katedrála - patrí medzi najkrajšie pravoslávne katedrály na území Ruska. Je vybudovaná v klasicistickom architektonickom štýle, so svojou kolonádou pripomína Chrám svätého Petra v Ríme, symbolizuje túžbu po spojení pravoslávia s katolíckou cirkvou. V interiéri sa nachádza vzácna ikona Matky Božej Kazanskej, ktorá sa do S.Petersburgu dostala z Moskvy v roku 1712 a do chrámu sa dostala v roku 1811. Katedrála sa stala  aj symbolom víťazstva ruskej armády nad Napoleonovou armádou a v interiéri sa nachádza mohyla slávneho ruského vojvodcu M. I. Kutuzova. Ubytovanie.

5.deň:

Prehliadka ďalších pamiatok v Petersburgu – Zajačí  ostrov, kde sa začali písať počiatky moderného Ruska - Petropavlovská pevnosť s mohutnými hradbami a vstupnými bránami, Katedrála sv. Petra a sv. Pavla.  Návšteva svetoznámych umeleckých pamiatok v Zimnom paláci – Ermitáž.  Je to bezkonkurenčná zbierka približne troch miliónov exponátov vo viac ako štyristo miestnostiach v komplexe 6 budov, ktoré sa nachádzajú na brehoch rieky Neva. Následne Námestie a Katedrála sv. Izáka, Palácové námestie. Ubytovanie.

6.deň:

Návšteva veľkolepého paláca Petrodvorec – letná rezidencia Petra Veľkého. V tomto pozoruhodnom palácovom a parkovom celku  z 18. a 19. storočia je umiestnených vyše 170 fontán, medzi nimi najznámejšia Veľká kaskáda. Návrat do centra mesta, ďalšie pozoruhodnosti ako Medený jazdec – bronzová socha Petra Veľkého, svätá omša v rímskokatolíckej Bazilike sv. Kataríny Alexandrijskej a ďalšie chrámy a pozoruhodnosti. Ubytovanie.  

7.deň:

skoré raňajky alebo  balíček, odchod na letisko. 

 

Pútnicky program je spojený s každodennou svätou omšou.

Záväzná prihláška zájazdu: PETROHRAD – TALLIN – HELSINKI

Prihláška:

Číslo pasu: v prípade cesty do Izraela a do štátov s vízovou povinnosťou je nutne aby Váš cestovný pas bol platný minimálne 6 mesiacov po návrate.
Áno Nie

Pridať

OBSTARÁVATEĽ:

CK AWERTRAVEL, s.r.o.

Hviezdoslavova 1469/61
905 01 Senica
tel.: 034/6513896, 6512995
fax: 034/6512995
e-mail: awertravel@awertravel.sk

Základná cena795.00 EUR
Spolu795.00 EUR/osoba

Na tento zájazd sa vzťahuje 3% zľava zo základnej ceny zajazdu pre klientov, ktorí za posledných 5 rokov cestovali s našou CK minimálne 2 krát.
Skorý nákup + 3% zľavy zo základnej ceny zájazdu pri objednaní a zaplatení 50% zálohy do 31.1. 2020.

O možnosti príplatku za sedadlo v prednej časti autobusu sa prosím informujte v cestovnej kancelárii.