RÍM letecky a letné sídlo pápežov Castel Gandolfo
Novinka
RÍM letecky a letné sídlo pápežov Castel Gandolfo

RÍM letecky a letné sídlo pápežov Castel Gandolfo

Lietadlo Termín: 20. 5. 2023 - 24. 5. 2023 Cena: 390 EUR Číslo zájazdu: 2135/083
Odoslať záväznú prihlášku

V cene je zahrnuté:

V cene nie je zahrnuté:

Možný príplatok: Program zájazdu:

1.deň:

stretnutie skupiny v Bratislave popoludní,  odchod  na letisko do Viedne, odlet do Ríma. Následne  transfer na hotel, ubytovanie. 

2.deň:

po raňajkách  prehliadka Baziliky  sv. Petra vo Vatikáne, osobné modlitby pri hrobe sv. Jána Pavla II. a Jána XXIII. Fakultatívne  výstup na kupolu. Na poludnie modlitba Anjel Pána s pápežom Františkom. Popoludní návšteva Baziliky sv. Pavla za hradbami – potom, čo bol sv. Pavol sťatý, učeníci preniesli jeho telo na Via Ostiense, kde bol pochovaný. Dnes sa nad jeho hrobom týči bazilika. Pôvodná stavba, svojho času väčšia ako Bazilika sv. Petra, bola  postavená v 4. storočí. V roku 1823  bola zničená požiarom a následne postavená znovu, so snahou držať sa pôvodnej podoby. Ubytovanie

3.deň:

po raňajkách presun do centra. Návšteva Baziliky Santa Maria Maggiore,  jeden z najstarších a najvýznamnejších mariánskych chrámov na svete. Pôvodná Bazilika bola postavená v 4. storočí. V roku 867 pápež Hadrián II. v chráme za prítomnosti sv. Cyrila a sv. Metoda položil na hlavný oltár slovanské bohoslužobné knihy a tak schválil staroslovenčinu ako liturgický jazyk.  Lateránska bazilika – prvé sídlo pápežov,  Sväté schody, ktoré dala priniesť sv. Helena z Jeruzalema do Ríma. Neďaleko sa nachádza Bazilika sv. Klementa. Nachádza sa 10 minút peši od Kolosea, pozdĺž ulice Via San Giovanni in Laterano. Vstup do tejto baziliky človeku umožní preniesť sa v čase vďaka archeologickým vykopávkam, ktoré od roku 1857 robia bratia z rehoľného rádu írskych dominikánov. Návštevník však môže byť aj svedkom hlbokej úcty k našim vierozvestcom, zvlášť k svätému Cyrilovi. Práve táto bazilika totiž v sebe uchováva mnohé svedectvá o prítomnosti solúnskych bratov v Ríme.. , ubytovanie. 

4.deň:

po raňajkách výlet vlakom do Castel Gandolfo, rozprestiera sa  v horách, pri jazere Lago Albano,  asi 30 km juhovýchodne od Ríma. Palác patrí katolíckej cirkvi od 17. storočia. Bol využívaný  ako letné sídlo pápežov. V súčasnosti pápež František umožnil sprístupniť  palác verejnosti. Návšteva expozície a záhrad, osobné voľno. Popoludní návrat do Ríma. Peši  najznámejšie  rímske námestia a fontány, vrátane Fontana di Trevi, ubytovanie.

5.deň:

presun do Vatikánu – všeobecná audiencia so Svätým Otcom na námestí sv. Petra. Ďalšie antické a kresťanské pamiatky a kostoly,  Koloseum, Forum Romanum, Trajánovo Fórum, Kapitol, Piazza Venezia. Odchod  na letisko, odlet do Viedne. Transfér do Bratislavy s predpokladaným príchodom asi o 23.00 hod.

 

Pútnicky program je spojený s každodennou svätou omšou !Záväzná prihláška zájazdu: RÍM letecky a letné sídlo pápežov Castel Gandolfo

Prihláška:

Číslo pasu: v prípade cesty do Izraela a do štátov s vízovou povinnosťou je nutne aby Váš cestovný pas bol platný minimálne 6 mesiacov po návrate.
Áno Nie

Pridať

OBSTARÁVATEĽ:

CK AWERTRAVEL, s.r.o.

Hviezdoslavova 1469/61
905 01 Senica
tel.: 034/6513896, 6512995
fax: 034/6512995
e-mail: awertravel@awertravel.sk

Základná cena390.00 EUR
Spolu390.00 EUR/osoba


Pre kontrolu či nie ste robot, prosím zadajte aktuálny rok (2022)