RÍM-PADOVA-LORETO-ASSISI-CASCIA
Novinka
RÍM-PADOVA-LORETO-ASSISI-CASCIA

RÍM-PADOVA-LORETO-ASSISI-CASCIA

Lux bus-lietadlo Termín: 28. 4. 2019 - 3. 5. 2019 Cena: 395 EUR Číslo zájazdu: 1387/031

V cene je zahrnuté:

V cene nie je zahrnuté:

Možný príplatok:

Program zájazdu:

1.deň:

odchod asi o 20.00 hod. zo Slovenskej Ľupče, odchod z Bratislavy asi o 23.00 hod., nočná jazda cez Rakúsko a severné Taliansko.

2.deň:

ráno príchod do Padovy. Tu pôsobil kňaz, rehoľník a kazateľ sv. Anton Paduánsky. Prehliadka Baziliky sv. Antona Paduánskeho so svätcovým hrobom a vzácnou relikviou – neporušeným jazykom. Následne presun do  významného pútnického miesta Loreto. V Bazilike P. Márie Loretskej  sa nachádza dom sv. Rodiny, v ktorom žila Panna Mária s Ježiškom a sv. Jozefom v Nazarete. Keď v roku 1263 Svätá zem definitívne padla do rúk islamu, dom Svätej rodiny bol zbúraný. Podľa legendy však príbytok Svätej rodiny unikol skaze a bol zázračne prenesený  anjelmi cez hory a more, najprv do Dalmácie. 10. mája 1291 postavili dom na zem v Trsatu nad Rjekou. V noci na 12. decembra dom zmizol a anjeli ho premiestnili na pobrežie Jadranského mora do oblasti Recanati. Posledné premiestnenie bolo 7. septembra 1295 do Loreta. Náboženský program, slovenská svätá omša, osobné modlitby. Odchod na ubytovanie v Asissi, večera, ubytovanie.

3.deň:

po raňajkách návšteva kostola Santa Maria degli Angeli s kaplnkou Porciunkula, ktorá je centrom Františkánskeho rádu. Pokračovanie do historického centra Assisi, pešia prehliadka,  návšteva Baziliky sv. Františka a Baziliky sv. Kláry. Presun do Cascie. 

V prekrásnom prostredí umbrijských kopcov v strednom Taliansku stojí kláštor a nádherná Bazilika sv. Rity, do ktorej denne putujú stovky, ba tisíce pútnikov. Je tu pochovaná sv. Rita da Cascia, snáď najobľúbenejšia svätica  širokých vrstiev obyvateľov Talianska, známa ako LA SANTA DEGLI IMPOSSIBILI, teda „svätá nemožných vecí". Je patrónkou tých, čo sú v beznádejných situáciách. V dolnom kostole sú relikvie augustiánskeho kňaza bl. Šimona z Cascie a bl. Terezy Fasce. Odchod do Ríma, večera, ubytovanie.

4.deň:

po raňajkách presun do historického centra. Všeobecná audiencia so Svätým Otcom na Námestí sv. Petra vo Vatikáne. Pokračovanie v náboženskom programe, návšteva Baziliky Santa Maria Maggiore. Bazilika je  jeden z najstarších a najvýznamnejších mariánskych chrámov na svete. Pôvodná Bazilika bola postavená v 4. stor. V roku 867 pápež Hadrián II. v chráme za prítomnosti sv. Cyrila a sv. Metoda položil na hlavný oltár slovanské bohoslužobné knihy a tak schválil staroslovenčinu ako liturgický jazyk. Prehliadka centra Ríma s antickými aj kresťanskými pamiatkami. Osobné voľno, večera, ubytovanie

5.deň:

po raňajkách návšteva  Baziliky sv. Pavla za hradbami, vybudovanej nad svätcovým hrobom. Antické pamiatky – Koloseum, Forum Romanum, Trajánovo Fórum, Kapitol, Piazza Venezia. Presun do Vatikánu. Fakultatívne návšteva Vatikánskych múzeí so Sixtínskou kaplnkou, prehliadka Baziliky sv. Petra vo Vatikáne, hrob sv. Jána Pavla II. a sv. Jána XXIII, osobné modlitby. Možnosť výstupu na kupolu. Najznámejšie rímske námestia a fontány vrátane najväčšej Fontany Di Trevi. Večera, ubytovanie.

6. deň:

po raňajkách prehliadka Lateránskej Baziliky, kde bolo prvé sídlo pápežov. Možnosť modlitby na Svätých  schodoch, ktoré dala previesť sv. Helena z Jeruzalema do Ríma. V blízkosti sa nachádza Bazilika sv. Klementa s relikviami sv. Cyrila.  Pokračovanie v prehliadke centra Ríma s antickými aj kresťanskými pamiatkami, Panteon, Bazilika sv. Petra v okovách, kde je známa socha Mojžiša od Michelangela. Odchod na letisko, odlet o 19.35 s príletom do Viedne. Následne transfer do Slovenskej Ľupče.

 

Pútnicky program je spojený s každodennou svätou omšou !

RÍM-PADOVA-LORETO-ASSISI-CASCIA 28. 4. 2019 - 3. 5. 2019 je už po termíne.