RIO DE JANEIRO – APARECIDA IGUAZU FALLS
Novinka
RIO DE JANEIRO – APARECIDA IGUAZU FALLS

RIO DE JANEIRO – APARECIDA IGUAZU FALLS

Termín: 16. 11. 2023 - 23. 11. 2023 Cena: 2350 EUR Číslo zájazdu: 2086/035
Odoslať záväznú prihlášku

V cene je zahrnuté:

V cene nie je zahrnuté:

Možný príplatok: 

Program zájazdu aj termín sa može ešte upraviť.

 

Program zájazdu:

1.deň:

stretnutie skupiny v Bratislave, transfer na letisko do Viedne, odlet do Sao Paulo s prestupom vo Frankfurte. 

2.deň:

po prílete presun do Aparecidy a návšteva  Baziliky Minor. V roku 1717 sa miestnym rybárom zachytila do siete soška Nepoškvrnenej Panny Márie. Pätnásť rokov stála soška „nájdenej“ Panny Márie, podľa významu slova „aparecida“ v dome jedného z rybárov. Susedia k nemu začali prichádzať a modliť sa. Úcta k Panne Márii sa tu hlboko zakorenila. V roku 1955 bola postavená „Nová bazilika“, ktorá je po Bazilike sv. Petra v Ríme druhým najväčším kresťanským chrámom sveta. Pri bazilike v záhrade sa nachádza krásny betlehem, ktorého sochy sú ľudskej veľkosti.  Sv. omša, návšteva Starej baziliky, ktorá bola postavená ako prvá. Po obede voľný čas na nákup náboženských suvenírov alebo oddych po dlhej ceste lietadlom. Ubytovanie, večera. 

3.deň:

po sv. omši a raňajkách transfer do Rio de Janeiro, fakultatívne možnosť obeda po ceste. Mesto bolo založené v roku 1565, je to bývalé hlavné mesto Brazílie a je považované za najkrajšie mesto sveta vďaka úžasnej polohe medzi krásnym zálivom s rozmanitými ostrovčekmi a vysokým hrebeňom, na ktorom už začína prales. Tu horské pásma spadajú až do centra mesta a pretínajú nádherné pláže. Po príchode návšteva krásnej pláže Barra da Tijuca, kde bývajú domáci, množstvo luxusných bytov a nákupných centier.  Tu môžete ochutnať kokosovú vodu z orecha alebo brazílsky alkoholický nápoj Caipirinha. Ubytovanie a voľný čas na oddych alebo kúpanie sa, večera. 

4.deň:

po raňajkách odchod z hotela a vláčikom sa dostanete na  horu Corcovado so symbolom Ria – sochou Ježiša Krista a nezabudnuteľným výhľadom na mesto. Po nej návšteva futbalového štadiónu Maracana (zvonku), prejdete do centra mesta, návšteva Katedrály sv. Sebastiána - patróna Ria de Janeira, možnosť sv. omše. Katedrála bola vybudovaná v rokoch 1964 až 1979 podľa architektonického návrhu Edgara Fonsecu, ktorý sa pri nej inšpiroval tvarom tradičných mayských chrámov. Má kapacitu 5000 miest na sedenie a vmestí sa sem až 20 000 veriacich. Interiér je presvetlený štyrmi viac ako 60 m vysokými vitrážami, v noci býva katedrála vysvietená rôznymi farbami. Aquedut Arcos da lapa – akvadukt postavený v polovici 18.stor., aby zásobil obyvateľov čerstvou vodou z rieky Carioca. Nachádza sa v centre mesta, vo štvrti Lapa.Od konca 19.stor. slúži vodovod ako most pre populárne električky, ktorý spája centrum mesta so štvrťou Santa Teresa. Fakultatívne možnosť obedu, prehliadka námestia Mauá - prístavná oblasť, kde sa plavia turistické lode, nájdete tu trhy s jedlom a ručne vyrábanými produktmi. V diaľke uvidíte novodobé múzeum zajtrajška. Návrat do hotela, večera a ubytovanie. 

5.deň:

po raňajkách odchod z hotela a lanovkou sa dostanete na Cukrovú homoľu, kde sa Vám naskytne nádherný výhľad na celé mesto, vrchol sa nachádza vo výške 396 m nad morom a dostala svoj názov z dôvodu podobnosti s tradičnou hlinenou formou určenou k preprave cukru. Prekrásny výhľad na pláže, mesto, národný park Tijuca a ostrovy v zálive Guanabara. Pokračujete návštevou pláže Copacabana,  Ipanema a Leblon, kde sa môžete naobedovať. Návšteva druhej časti Ria de Janeira, o ktorej sa hovorí, že je budúcnosťou Ria. Odohrávali sa tu olympijské hry a v tejto časti bývajú domáci, spoznáte aj inú ako turistickú časť Ria, ktorá je už modernejšia, existuje len okolo 70-80 rokov. Návrat do hotela, večera a ubytovanie.              

6.deň:

oddych na pláži, voľný čas, eventuálne možnosť fakultatívneho výletu so slovenskou sprievodkyňou. Večera, ubytovanie.                                    

7.deň:

ráno transfer na letisko s následným odletom do Iguazu Falls. Prehliadka vodopádov z argentínskej strany. Len málo miest na planéte je opradených toľkými mýtmi a legendami ako vodopády Iguazu. Každý, kto túto prírodnú nádheru videl na vlastné oči bez zaváhania tvrdí, že len máloktorý pohľad na svete sa vyrovná burácajúcim vodopádom Iguazu. Veď Iguazu sú štyrikrát také široké ako Niagarské vodopády a v období dažďov je objem prietoku ohromujúcich dvanásťtisíc kubických metrov za sekundu. Toto úchvatné divadlo bolo v roku 1986 zapísané do zoznamu prírodného dedičstva UNESCO. K unikátnosti vodopádov Iguazu významne prispieva fakt, že vodopádová hrana je rôzne zakrivená a nesúvislá, takže celok tvorí niekoľko desiatok ďalších vodopádov. Iguazu tak predstavujú najväčší systém padajúcej vody na Zemi. Ležia na rieke na hranici medzi Argentínou a Brazíliou. Obidva štáty, na hraniciach ktorých vodopády ležia, okolo nich vytýčili rozsiahle národné parky. Tie plnia významnú úlohu, pretože jednak chránia samotné vodopády a zároveň aj okolie tvorené zachovalým pralesom. Väčšia časť vodopádov leží ale na argentínskej strane a sem mieri aj väčšina návštevníkov. Ubytovanie, večera. 

8.deň:

po raňajkách návšteva vodopádov z brazílskej strany , transfer na letisko s následným odletom do Sao Paula, cez Frankfurt do Viedne.  

9.deň:

prílet do Viedne vo večerných hodinách a následný transfer do Bratislavy.           

 

 

Záväzná prihláška zájazdu: RIO DE JANEIRO – APARECIDA IGUAZU FALLS

Prihláška:

Číslo pasu: v prípade cesty do Izraela a do štátov s vízovou povinnosťou je nutne aby Váš cestovný pas bol platný minimálne 6 mesiacov po návrate.
Áno Nie

Pridať

OBSTARÁVATEĽ:

CK AWERTRAVEL, s.r.o.

Hviezdoslavova 1469/61
905 01 Senica
tel.: 034/6513896, 6512995
fax: 034/6512995
e-mail: awertravel@awertravel.sk

Základná cena2350.00 EUR
Spolu2350.00 EUR/osoba


Pre kontrolu či nie ste robot, prosím zadajte aktuálny rok (2022)